Komunikácia výboru s členskou základňou

Oznamy z webstránky - brigády , schôdze, zarybňovanie a pod.

Komunikácia výboru s členskou základňou

Poslaťod Marian.Harcar » Pia Máj 02, 2014 9:37 pm

Všetky moje doterajšie pokusy o komunikáciu s výborom boli neúspešné. Príspevky na ČS - bez odozvy. Príspevky v sekcii Návrhy a otázky - bez odozvy. Priamy email na výbor - bez odozvy. Nevie mi niekto poradiť nejaký fungujúci spôsob?
Marian.Harcar
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pia Máj 02, 2014 9:23 pm

Re: Komunikácia výboru s členskou základňou

Poslaťod rybopet » Ned Máj 04, 2014 9:47 pm

M.H. ako to myslíš, že príspevky na schodzi bez odozvy? Jedine v tom prípade, ak ČS demokraticky zamietla Tvoje návrhy a tie sa do uznesenia nedostali. Alebo sú v uznesení?
rybopet
Hyperaktívny diskutér
Hyperaktívny diskutér
 
Príspevky: 1000
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 8:50 pm

Re: Komunikácia výboru s členskou základňou

Poslaťod Marian.Harcar » Pon Máj 05, 2014 7:57 am

Na ČS som písomne odovzdal svoje návrhy, na ktoré mi výbor sľúbil odpovedať. Doteraz sa tak nestalo.
Marian.Harcar
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pia Máj 02, 2014 9:23 pm

Re: Komunikácia výboru s členskou základňou

Poslaťod rybopet » Pon Máj 05, 2014 9:24 pm

Ponaučenie:Písomne odovzdané niečo, čo sa verejne na hocakej schodzi nečíta a neschvaluje a nedava do uznesenia je zdrap papiera.Práve naopak, výbor nemá mandát členskej schodze to schvaliť!! Može ale nemusí sa k tomu vyjadriť. Nechápem, prečo si nevystúpil v diskusii, nepovedal, čo chceš a čo navrhuješ, aby ti to schvalili, alebo neschválili. Povedz, čo si navrhoval!
rybopet
Hyperaktívny diskutér
Hyperaktívny diskutér
 
Príspevky: 1000
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 8:50 pm

Re: Komunikácia výboru s členskou základňou

Poslaťod Marian.Harcar » Uto Máj 06, 2014 8:50 pm

Svoje návrhy som predniesol na ČS Juh 22.2.2014. Tiež som ich odovzdal v písomnej forme. Nakoľko väčšina z nich bola organizačná a priamo v kompetencii výboru, za ktorý predseda Mestskej organizácie sľúbil odpovedať, netrval som na ich zázname v uznesení. Zápis z ČS som nevidel. Prikladám kópiu predloženého dokumentu. Na konferenciu MsO som delegovaný nebol.

ČS 2014
1. V správe za r. 2013 chýba informácia o tom, ako výbory pristúpili k riešeniu pripomienok a návrhov členov predložených na ČS. Žiadam, aby to o rok bolo súčasťou správy.
2. Žiadam, aby materiály z ČS vrátane overených zápisov boli zverejnené na webovej stránke našej organizácie.
3. Žiadam, aby zoznam všetkých funkcionárov MsO vrátane členov rybárskej stráže bol zverejnený na webovej stránke našej organizácie.
4. Taktiež žiadam, aby všetky zápisy zo zasadnutí výboru / predstavenstva MsO boli zverejnené na webovej stránke našej organizácie, aby členovia MsO mali k dispozícii aktuálne informácie o činnosti MsO.
5. Na webovej stránke MsO je sekcia Otázky a odpovede. Prístup zodpovedných a ich reakcie na otázky považujem za neadekvátne. Žiadam, aby boli zverejnené všetky otázky v úplnom znení bez vytrhávania jednotlivých častí z kontextu. Je vecou moderátora, na ktoré otázky dá konkrétnu odpoveď, alebo uvedie „Bez odpovede“.
6. Výbor MsO vydal v januári nasledovné oznámenie: „Výbor MsO SRZ Košice okrem iného rozhodol, že členovia MsO SRZ Košice sa môžu zúčastniť iba na tej obvodnej členskej schôdzi, do ktorej obvodu podľa miesta trvalého pobytu patria !“ bez uvedenie dôvodu. Preto žiadam, aby v budúcnosti pri schvaľovaní delegátov na konferenciu MsO bola rezervovaná jedna štvrtina z celkového počtu delegátov pre tých členov, ktorí sa „svojej“ ČS nemohli zúčastniť a napriek tomu majú záujem o dianie v MsO.
7. Žiadam, aby všetky bezodplatné povolenia (zvláštne, osobitné,...) boli typu Chyť a pusť bez možnosti privlastnenia úlovku. Zároveň navrhujem zaviesť takýto typ povolení aj pre platiacich rybárov za zvýhodnené ceny.
8. Orientácia v revíroch MsO – štrkoviskách je nejednoznačná. Napr. 5 štrkovísk má vo svojom popise uvedené len „Vodná plocha štrkoviska pri obci Čaňa“. Popis na webovej stránke tiež nie je v poriadku. Žiadam preto o vytvorenie mapy s označenými revírmi. Inšpirácia napr. Hlohovec, Žilina.
9. Tabuľka údajov o zarybňovaní je neprehľadná. Navrhujem prezentáciu údajov inej forme (návrh prikladám). Pri poskytnutí údajov výborom MsO som ochotný tento prehľad spracovať.
10. Kladne hodnotím rozšírenie možností odovzdávania Záznamu o úlovkoch aj získania povolení na tento rok.

Marián Harčár
Marian.Harcar
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pia Máj 02, 2014 9:23 pm

Re: Komunikácia výboru s členskou základňou

Poslaťod rybopet » Štv Máj 08, 2014 10:30 pm

M.H.- ide o princíp a nejaký právny stav. Ak nadpolovičná vacsina na clenskej schodzi netrvala na tom, aby sa Tvoje navrhy dali do uznesenia a schvalila ich "učinnosť", nemaš žiadny narok na zavedenie "svojich"/pripúšťam rozumných/ navrhov.A to nehovorím o tom, že konečné schvalovanie ma mestská konferencia. Situácia, že "výbor sa tým bude niekedy niekde zaoberať" bez mandátu, t.j. schvalením clenskou schôdzou je nemyslitelný. Riešenie: na najbližšej schodzi vysloviť nedoveru členom výboru , ak suhlasí nadpolovičná vacsina a trvať na zápise do uznesenia schvalených navrhov členskou schodzou. Viem, je to na dlhé lakte, ale je to o demokracii.
rybopet
Hyperaktívny diskutér
Hyperaktívny diskutér
 
Príspevky: 1000
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 8:50 pm

Re: Komunikácia výboru s členskou základňou

Poslaťod Marian.Harcar » Pia Máj 09, 2014 8:44 am

Otázku príspevkov na ČS by som už neriešil. Aj keď nové vedenie sľubovalo, že všetko bude inak ako predtým. Ja za súčasť demokracie považujem aj dodržanie slova.
Teraz by som chcel vedieť, ako možno komunikovať s výborom medzi ČS - viď môj úvodný príspevok.
Marian.Harcar
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pia Máj 02, 2014 9:23 pm

Re: Komunikácia výboru s členskou základňou

Poslaťod sbiro » Ned Máj 11, 2014 11:18 am

Marián, takmer všetko sa zverejňuje tu:
https://www.facebook.com/SrzMestskaOrga ... fref=photo
S komunikáciou by nemal byť problém.
Obrázok užívateľa
sbiro
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Str Nov 02, 2011 3:17 pm
Bydlisko: ObV c.4

Re: Komunikácia výboru s členskou základňou

Poslaťod walther » Ned Máj 11, 2014 3:42 pm

Nie každý má pozitívny vzťah k fassabúku. To je ten problém.
walther
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 268
Registrovaný: Sob Jún 14, 2008 9:38 pm

Re: Komunikácia výboru s členskou základňou

Poslaťod Marian.Harcar » Ned Máj 11, 2014 4:07 pm

Otázka vzťahu k Facebooku je naozaj diskutabilná. Odhliadnuc od toho podľa mojich informácií Facebook nie je oficiálnou stránkou MO SRZ Košice. Je na počudovanie, že informácie sa nedávajú na oficiálnu stránku, ale na Facebook. Pritom na oficiálnej stránke sú sekcie Diskusné fórum, Návrhy a otázky aj oficiálne kontakty na výbor. Ak teda výbor chce/bude komunikovať len cez Facebook, nech to členskej základni oznámi.
Marian.Harcar
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pia Máj 02, 2014 9:23 pm

Ďalší

Späť na Hospodárska činnosť a Organizácia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron