Schôdze 2012

Oznamy z webstránky - brigády , schôdze, zarybňovanie a pod.

Re: Schôdze 2012

Poslaťod kura11 » Uto Feb 07, 2012 11:47 pm

ja nie som syn tajomnika volam sa Jan Janitor a pisem len svoj subjektivny nazor na vec... prebehla jedna CS kde si clenovia sami vybrali svojich delegatov v com je problem?? preco delegatov vybera vybor na zaklade coho??? vybor zaskocilo ze ludia nepritakavaju tak ako piska... toto sa mi vobec nepaci je to ako nasa cela politika!! caddis tu napisal o com to je a vy stale svoje nerespektujete nazor druhych... je to nazor jednotlivcov... Vas nazor proti mojmu trebarz... mne nejde o nic, vam ide evidentne o nieco ked tu zrazu vypisujete tiez mozna nepravdy alebo polopravdy...
kura11
 

Re: Schôdze 2012

Poslaťod zyx » Uto Feb 07, 2012 11:54 pm

tomas.kovalcik píše:
caddis píše:...oznam že peniaze za povolenky sa platia iba v hotovosti, je aj pre mňa silná káva... v dnešnej dobe, ked cez banku sa dá odsuhlasiť každý cent, je platenie všetkých povoleniek na "drevo" prinajmenšom veľmi čudné ...


tiez nerozumiem preco niektore veci nemozem platit cez IB. ved nie je ziaden problem prepojit IB a ekonomicky/fakturacny soft. v ramci platby uvediem VS svoje cislo co mam uvedene v clenskom preukaze a tym ma aj spoja s databazou clenov opat sa da spojit automaticky. nakolko MO disponuje aj mojou adresou tak vie kam povolenku zaslat postou...samozrejme za zaslanie postou zaplatim postovne...no snad sa toho raz dockaju aspon moji vnuci :-). a to si predstav, ze napr. hostovacku by si si mohol zaplatit cez internet resp mobil a vytlacis si len papier resp. mas len potvrdzujucu sms ... toto je len hudba buducnosti.


Pokial viem, zvazovalo sa to, lenze problem je v tom, ze ludia, ktori sa staraju o vydavanie povoleniek, maju co robit pocas vydavania povoleniek. Na to, aby Vam boli posielane povolenky postou, by bolo treba zaplatit dalsich ludi, aby tam pracovali. To by boli dalsie naklady kvoli par mesiacom vydavania povoleniek. Rybarsky softver, ktory by bol prepojeny s IB sme zatial nenasli, nehovoriac o preklopeni 5000 clenov do noveho softu. Kazdopadne, ak viete o optimalnom a funkcnom rieseni, preco nepridete na SRZ s takymto navrhom? Viete, na nete sa toho da vela napisat, ale ked sa s tym zacne clovek zaoberat, tak zisti, ze to nie je take jednoduche ako sa zda.

M. Harvanek
zyx
...
...
 
Príspevky: 35
Registrovaný: Sob Feb 04, 2012 2:38 pm

Re: Schôdze 2012

Poslaťod zyx » Str Feb 08, 2012 12:02 am

kura11 píše:ja nie som syn tajomnika volam sa Jan Janitor a pisem len svoj subjektivny nazor na vec... prebehla jedna CS kde si clenovia sami vybrali svojich delegatov v com je problem?? preco delegatov vybera vybor na zaklade coho??? vybor zaskocilo ze ludia nepritakavaju tak ako piska... toto sa mi vobec nepaci je to ako nasa cela politika!! caddis tu napisal o com to je a vy stale svoje nerespektujete nazor druhych... je to nazor jednotlivcov... Vas nazor proti mojmu trebarz... mne nejde o nic, vam ide evidentne o nieco ked tu zrazu vypisujete tiez mozna nepravdy alebo polopravdy...


Mne ide len o to, ze niektori pretekari (varsava) a skupinka ludi, ktorym vadi prilisna kontrola v osobe p. Kertesza, tu krici, ze je mala kontrola a snazia sa sirit totalne nezmysly.

Mne nejde o nic, len proste neznesiem, ked vidim tie klamstva.

M.H.
zyx
...
...
 
Príspevky: 35
Registrovaný: Sob Feb 04, 2012 2:38 pm

Re: Schôdze 2012

Poslaťod kura11 » Str Feb 08, 2012 12:14 am

... a co keby na palce vyboru dozeral dakto iny??? ha nic v zlom ale tato diskusia je vykonstruovana... co ak ja chcem byt kontrolna komisia a chcem vidiet co sa robi??? ha... akoze to nie su nezmysli ale vazne veci... ako mam byt Ja zvoleny za predsedu kontrolnej??? kde je napisane ze tam musi byt dotycny pan ci je dobry alebo nie, co tak striedat aby kazdy rok dozeral dakto iny??? ... ryba smrdi od hlavy a tu to riadne zapacha... a uz fakt nereagujem... :roll:
kura11
 

Re: Schôdze 2012

Poslaťod zyx » Str Feb 08, 2012 12:25 am

kura11 píše:... a co keby na palce vyboru dozeral dakto iny??? ha nic v zlom ale tato diskusia je vykonstruovana... co ak ja chcem byt kontrolna komisia a chcem vidiet co sa robi??? ha... akoze to nie su nezmysli ale vazne veci... ako mam byt Ja zvoleny za predsedu kontrolnej??? kde je napisane ze tam musi byt dotycny pan ci je dobry alebo nie, co tak striedat aby kazdyn rok dozeral dakto iny??? ... ryba smrdi od hlavy a tu to riadne zapacha...


Co je na diskusii vykonstruovane? Odpovedam faktami, o ktorych viem. Presne kvoli tomu sa tu otec nezapajal, pretoze cokolvek napise, vasa odpoved je dookola, ze niekde nieco zapacha. Ako som uz pisal, momentalne je kontrola dokladna a casta, ale je potrebna. Dokonca kvoli tomu, ze ju neumoznil, bol odvolany predseda obvodu 4-rky, ktory je jednym z tych, ktori kricia, ze treba kontrolu, co je fakt zvlastne a mne nepochopitelne. Kazdy je zvolitelny, ak mate zaujem. V minulych rokoch sa stavalo, ze mnohokrat museli ludi na obvodnych schodzach nahovarat, aby prisli ako delegati, to vazne. Ale to, co predviedol Podlubny, nie je sposob jednania. Ako som napisal uz skor, ak mate pochybnosti o comkolvek, treba ich riesit osobne hoci aj priamo s tajomnikom. Je to ucinnejsie ako sa schovavat doma za PC a vypisovat neoverene haluze na forach. Nic v zlom.

M.H.
Naposledy upravil zyx dňa Str Feb 08, 2012 7:03 am, celkovo upravené 2
zyx
...
...
 
Príspevky: 35
Registrovaný: Sob Feb 04, 2012 2:38 pm

Re: Schôdze 2012

Poslaťod tomas.kovalcik » Str Feb 08, 2012 12:27 am

Pokial viem, zvazovalo sa to, lenze problem je v tom, ze ludia, ktori sa staraju o vydavanie povoleniek, maju co robit pocas vydavania povoleniek. Na to, aby Vam boli posielane povolenky postou, by bolo treba zaplatit dalsich ludi, aby tam pracovali. To by boli dalsie naklady kvoli par mesiacom vydavania povoleniek. Rybarsky softver, ktory by bol prepojeny s IB sme zatial nenasli, nehovoriac o preklopeni 5000 clenov do noveho softu. Kazdopadne, ak viete o optimalnom a funkcnom rieseni, preco nepridete na SRZ s takymto navrhom? Viete, na nete sa toho da vela napisat, ale ked sa s tym zacne clovek zaoberat, tak zisti, ze to nie je take jednoduche ako sa zda.

M. Harvanek[/quote]

ano viem si spocitat kolko man/day by bolo potreba kym by sa to dostalo do praxe a naucili by sa ludia platit cez IB. ak je vsetko nastavene a funguje tak len kontrolujem soft a rucne vypisem meno na povolenke a obalke, vlozim, zalepim...toto preklenovacie obdobie 2-3 mesiacov by sa dalo v buducnosti riesit aj formou brigad. hodin. preklopit 5000 udajov v databaze je narocne ale zalezi ako je tvorena sucasna DB. ak je tvorena dobre tak staci napisat jeden script SQL a v priebehu par sekund/minut to mam preklopene. Ak by bol zaujem o dalsie info som otvoreny diskusii cez PM viem poskytnut aj konkretny kontakt na ludi ktori sa tymto zaoberaju - ja sa zivim niecim inym a vo volnom case robim ine veci. Este by som rad podotkol, ze nie som clen MO SRZ KE a ani pretekar...ale mam vplane prestup - snad. nemam SW firmu a nechcem tymto sposobom tahat nieco od MO! tento prispevok je ale mimo zadania temy preto ak sa moderator rozhodne to odmazat tak to respektujem.

kto som je vidiet z nicku.
TK
tomas.kovalcik
Site Admin
Site Admin
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Sob Okt 15, 2011 9:25 am

Re: Schôdze 2012

Poslaťod zyx » Str Feb 08, 2012 12:47 am

tomas.kovalcik píše:ano viem si spocitat kolko man/day by bolo potreba kym by sa to dostalo do praxe a naucili by sa ludia platit cez IB. ak je vsetko nastavene a funguje tak len kontrolujem soft a rucne vypisem meno na povolenke a obalke, vlozim, zalepim...toto preklenovacie obdobie 2-3 mesiacov by sa dalo v buducnosti riesit aj formou brigad. hodin. preklopit 5000 udajov v databaze je narocne ale zalezi ako je tvorena sucasna DB. ak je tvorena dobre tak staci napisat jeden script SQL a v priebehu par sekund/minut to mam preklopene. Ak by bol zaujem o dalsie info som otvoreny diskusii cez PM viem poskytnut aj konkretny kontakt na ludi ktori sa tymto zaoberaju - ja sa zivim niecim inym a vo volnom case robim ine veci.


Ak budete clenom, skuste to navrhnut, ale chcelo by to uplne novy soft, ktory by netusim kolko mohol stat, soft na mieru. Dalsia vec by bola ako odkomunikovat udaje potrebne k zaplateniu, ked eshop na nete by to asi nebol. To len teoretizujem, pretoze by trebalo zvazit kopec dalsich suvislosti. Zatial je podstatne, ze vydaj povoleniek sa realizuje vo velkom mnozstve (ze naval ludi) len par mesiacov do roka a ci by vynalozene penazne prostriedky zodpovedali efektu, ktory by z toho bol. Toto je len moj nazor.

M.H.
zyx
...
...
 
Príspevky: 35
Registrovaný: Sob Feb 04, 2012 2:38 pm

Re: Schôdze 2012

Poslaťod maro » Str Feb 08, 2012 1:01 am

zyx píše:
maro píše:vybor » Hmm ... tiež som pretekár, ale neviem o tom, že by som ja alebo niekto z môjho okolia žiadal viac financií na športovú činnosť. Nemyslím si, že pretekári sú najväčší problém našej organizácie. Od kedy funguje táto stránka? Koľko rokov? Prečo sa "výbor" prihlásil do fóra až teraz, hoci tu bol záujem o komunikáciu zo strany radových členov? Prečo zrazu toľký záujem o rybárov, na ktorých sa tu zvysoka kašľalo? Jedine Basta sa tu ukáže, ostatní ... nezájem.


Este by som reakciu na toto vyssie, ak mozem takto sprostredkovane. Viete, s internetovymi forami je to tak. Hocikto anonymne tu moze napisat a sirit akekolvek klamstvo a mozete sa roztrhat a napisat pravdy kolko len chcete, cloveka, ktory je niekym ovplyvneny a zaujaty, nepresvedcite, aj keby ste rovno povedal, ze obloha je modra. Viem, daju sa tu riesit aj vecne problemy a slusne, ale to by chcelo trochu slusnosti a hlavne podpisat sa za svoj nazor.

Hoci ja sam obcas sledujem toto forum, tak som nemal potrebu prispievat, aj ked mnohokrat ma niektore reci takmer zdvihali zo stolicky, lebo viem, ze to nie je pravda. Ale naco? Cokolvek napisem, tak mi dotycny neuveri a vyvolavat tu flamewar je zbytocne. Tentokrat som sa uz musel pripojit.

Podstatne je to, ze akekolvek problemy, pochybnosti alebo hocico ine, ste mohli a stale mozete riesit osobne. Bud na schodzi obvodu alebo priamo s tajomnikom SRZ cez uradne hodiny, je tam stale.

Martin Harvanek


Vieme, ako fungujú podobné fóra, s niekym sa diskutovať dá, s niekym len ťažko. Ale na 100 percent sa nedá diskutovať s niekym, kto sem ani nevkročí. Prečo to Basta dokáže a "výbor" nie? Prebieha tu dosť vecných diskusií, kde nám chýba práve pohľad niekoho z vedenia MsO. Prečo sa so mnou vie cez internet o rybárskych problémoch porozprávať poslanec NRSR alebo človek z MŽP, ale "výbor" to ani len neskúsi?

Moje meno je Maroš Motýľ.
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: Schôdze 2012

Poslaťod tomas.kovalcik » Str Feb 08, 2012 1:04 am

zyx píše:
tomas.kovalcik píše:ano viem si spocitat kolko man/day by bolo potreba kym by sa to dostalo do praxe a naucili by sa ludia platit cez IB. ak je vsetko nastavene a funguje tak len kontrolujem soft a rucne vypisem meno na povolenke a obalke, vlozim, zalepim...toto preklenovacie obdobie 2-3 mesiacov by sa dalo v buducnosti riesit aj formou brigad. hodin. preklopit 5000 udajov v databaze je narocne ale zalezi ako je tvorena sucasna DB. ak je tvorena dobre tak staci napisat jeden script SQL a v priebehu par sekund/minut to mam preklopene. Ak by bol zaujem o dalsie info som otvoreny diskusii cez PM viem poskytnut aj konkretny kontakt na ludi ktori sa tymto zaoberaju - ja sa zivim niecim inym a vo volnom case robim ine veci.


Ak budete clenom, skuste to navrhnut, ale chcelo by to uplne novy soft, ktory by netusim kolko mohol stat, soft na mieru. Dalsia vec by bola ako odkomunikovat udaje potrebne k zaplateniu, ked eshop na nete by to asi nebol. To len teoretizujem, pretoze by trebalo zvazit kopec dalsich suvislosti. Zatial je podstatne, ze vydaj povoleniek sa realizuje vo velkom mnozstve (ze naval ludi) len par mesiacov do roka a ci by vynalozene penazne prostriedky zodpovedali efektu, ktory by z toho bol. Toto je len moj nazor.

M.H.

no ten eshop nie je zly napad... samozrejme sezona 2012 uz by dobehla podla stareho a od marca by sa dalo pracovat na kvazy shope. a tam su uz moznosti platieb a prepojenia na ekonomicke SW rozne... ano efektivita je na zvazenie, ale ak by sa spravne motivovali clenovia aby miesto osobneho odberu uprednostnili e formu tak by to mozno zmysel malo. toto je len teoretizovanie od PC. ak budem clenom mozno sa tym budem zaoberat a ak bude vedenie(terajsie alebo buduce)ochotne o tom diskutovat tak nevidim problem s poskytnutim rady ci kontaktu na ludi, kt. sa tym zivia.
BTW su uz hotove riesenia e-shopov, kt. su viac menej zadarmo a dobry ale postaci aj zanieteny programator by to dokazal pretvorit do potrebnej podoby...

mozno by ani nemusel byt shop len nejaky "objednavkovy formular" kde si vyberiem co chcem a adminovi to dojde mailom. platba by sa realizovala dobierkou. je niekolko moznosti ako urobit veci lepsie ako su teraz.
tomas.kovalcik
Site Admin
Site Admin
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Sob Okt 15, 2011 9:25 am

Re: Schôdze 2012

Poslaťod zyx » Str Feb 08, 2012 1:13 am

maro píše:Vieme, ako fungujú podobné fóra, s niekym sa diskutovať dá, s niekym len ťažko. Ale na 100 percent sa nedá diskutovať s niekym, kto sem ani nevkročí. Prečo to Basta dokáže a "výbor" nie? Prebieha tu dosť vecných diskusií, kde nám chýba práve pohľad niekoho z vedenia MsO. Prečo sa so mnou vie cez internet o rybárskych problémoch porozprávať poslanec NRSR alebo človek z MŽP, ale "výbor" to ani len neskúsi?

Moje meno je Maroš Motýľ.


Ohladom toho mozem pisat iba za mojho otca a ako som napisal niekde vyssie, poviem na rovinu, radsej je vonku v prirode, akoby sedel na nete a ma averziu voci foram z dovodov, ktore som tiez uz napisal vyssie. Prosim, neberte to v zlom.

Viem o tom, ze forum sleduju aj ini funkcionari, ale preco nepisu, k tomu sa ja vyjadrit neviem.

M.H.
zyx
...
...
 
Príspevky: 35
Registrovaný: Sob Feb 04, 2012 2:38 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Hospodárska činnosť a Organizácia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron