Diskusia k Návrhom na zmeny v Rybárskom zákone a vyhláške

Návrhy na zmenu a diskusia o rybárskom zákone, vyhláške a miestnom poriadku.

Re: návrhy na zmeny v Rybárskom zákone a vyhláške

Poslaťod okaty » Ned Jan 09, 2011 9:29 pm

posun koleckom na hornad cislo 2 tam je osadka
Obrázok užívateľa
okaty
...
...
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Ned Apr 11, 2010 7:46 pm

Re: návrhy na zmeny v Rybárskom zákone a vyhláške

Poslaťod martino5 » Ned Jan 09, 2011 10:08 pm

okaty píše:posun koleckom na hornad cislo 2 tam je osadka


:roll: niečo ine je "obsadka ryb"..a niečo ine je "zarybnenie reviru" .. :geek: neplet si pojmy.

..ano Rybopet mudro vraviš a k veci,suhlasim ;)

...snad by som ešte v zakone upravil vetu "osvetlenie miesta lovu hodinu po zotmeni" ...čo je to "osvetlenie" ..a ako ma byt osvetleny napr. privlačiar v noci či večer?lebo na presnu definiciu sa nazory rozchadzaju :?
martino5
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Pia Apr 24, 2009 3:13 pm

Re: návrhy na zmeny v Rybárskom zákone a vyhláške

Poslaťod maro » Pon Jan 10, 2011 12:30 pm

martino5 » Nikde som nepisal, ze na pstruhovke nemaju byt kaprovite ryby, citaj pozorne. Ryba ma byt tam, kde ma vhodne podmienky na prirodzene rozmnozovanie. Cize aj potocak na napr. kaprovej tecucej vode, ak je dost chladna a okyslicena. Ale nepovodne ryby, ktore sa u nas nevytieraju, ako su kapor, duhak, sivon a ine patria do uzavretych vod. Do Bukovca sa nasadzovali kapre uz davno a do Hornadu c.2 sa dostali z Ruzina, to mas pravdu. Ale samovyter kapra v Hornade??? Si robis srandu ... ze? Uslo ti to zasadne, o co mi ide. Totiz o to, aby sa kaprovite ryby mohli na pstruhovkach lovit. Potocak z prirodzeneho vyteru je u nas uz na pokraji vyhynutia. Toho by sme mali chranil. Teraz su na pstruhovkach chranene vlastne vsetky ostatne ryby, ktore to nepotrebuju. Kapra mas plnu prdel vsade a s radostou ti ho dosadia. Hovoris o tolerancii medzi rybarmi, dobre, ale to je celospolocensky problem. Tu je dolezita ale tolerancia rybarov k vode a rybam, nie medziludske vztahy. Este raz pre vsetkych ... apelujem na vas, priatelia, ked budete podavat navrhy na zmeny, zamyslite sa vprvom rade na to, co dobre ten navrh prinesie rybam a vode. Robit zmeny len pre to, ze sa nam bude pohodlnejsie chytat, su teraz skor skodlive ...
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: návrhy na zmeny v Rybárskom zákone a vyhláške

Poslaťod maro » Pon Jan 10, 2011 12:38 pm

Peto, suhlasim s tvojimi navrhami. Ako zakladatel otazky by si mohol urobit take sumarne ocislovane zhrnutie navrhov, aby to bolo prehladne a aby sa kazdy mohol k nim vyjadrit. Inak ... tie tri dni na pstruhovkach ostali prave z tych starsich podmienok, ked sa este dalo lovit aj na rastlinne nastrahy, vtedy sa dalo 3 dni v tyzdni lovit pstruhy pri zakruzkovanom datume a 4 dni ostatne ryby na rastlinnu nastrahu pri 2x podciarknutom datume. To len na vysvetlenie ...
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: návrhy na zmeny v Rybárskom zákone a vyhláške

Poslaťod martino5 » Pon Jan 10, 2011 1:07 pm

maro píše:...Uslo ti to zasadne, o co mi ide. Totiz o to, aby sa kaprovite ryby mohli na pstruhovkach lovit....



Maro ja suhlasim s tym ,že na pstruhovej vode ma byt prevaha pstruhovych ryb ,ano samozrejme ,ale ako odtial tie ryby dostaneš? povoliš ,ako si už spominal lov kaprov na pstruhovej vode? to je podla mna nezmysel... dobre ,beriem ,že kapor sa nevytiera v Hornade,lebo je tam studena voda ....ale však potom mi povedz kolko ton je tam tych kaprov? a stale si myslim ,že tych par kuskov ,či kil tam nemože robit škodu ..resp. zopakujem moj nazor,že kaprova ryba nemože robit škodu v pstruhovej vode :geek: a ked je tych potočakov tak malo ,tak sa treba sustredit na ich ochranu.t.j. bud stanovit vyššiu lovnu mieru ,alebo povolit si privlastnenie len určiteho množstva resp. par kusov ,mysliš ,že ked sa vychytaju všetky kaprove ryby v pstruhovych vodach ,tak bude viac potočakov? :oops:

maro píše:.... Kapra mas plnu prdel vsade a s radostou ti ho dosadia.


...stale rozpravame o niečom inom ,ukaž mi kedy sa nasadzovala "plna prdel" kaprov na PSTRUHOVEJ vode?..a vobec ,kde su tie kapre čo sa nasadzuju ,ked stale plačeme ,že ani po nasadzovani sa neda chytit maly kapor? ..iba stale vidime akože dedov či "masiarov" ,čo si ich davaju do auta :lol: :roll:

maro píše: Hovoris o tolerancii medzi rybarmi, dobre, ale to je celospolocensky problem. Tu je dolezita ale tolerancia rybarov k vode a rybam, nie medziludske vztahy..


..ano hovorim o tolerancii medzi rybarmi ,lebo mi je jedno či je rybar pstruhar,privlačiar,sumčiar ,kaprar a pod...ale ,aby som povyšoval tu "svoju" rybu ,len "pstruha" ,že len pstruh patri do pstruhovej vody...prepač,ale to nechapem ;)
martino5
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Pia Apr 24, 2009 3:13 pm

Re: návrhy na zmeny v Rybárskom zákone a vyhláške

Poslaťod maro » Uto Jan 11, 2011 2:53 pm

martino » Konecne vidim u teba konstruktivny postoj. Nedrz sa len toho kapra, ktoreho som spomenul. Situacia okolo pstruha potocneho je (nie len u nas, v Cesku, Polsku a pod. je to o tom istom) naozaj alarmujuca. Co sa tyka umoznenia chytania nedravych ryb na pstruhovke ... ide mi o prinavratenie stavu, ktory tu uz bol, fungoval, a stale funguje v Cesku, lebo oni na to "nezabudli". Teraz ked ide niekto na pstruhovku, chyta len pstruhy. Ja chcem dosiahnut, aby sa ten tlak rozlozil na celu rybiu obsadku, nie len na pstruha. Potocaka treba chranit, to nie je preferovanie "mojej oblubenej ryby". Mimochodom mam srdecnejsi vztah k lipnovi, ale to je jedno ...
Pises o zvyseni lovnej miery a o znizeni poctu privlastnenych ryb. Presne toto som nie raz navrhol na clenskej schodzi a odozva bola taka, ze bud sa to neda, alebo ze to nema vyznam. Aj tu v diskusii mi zvysenie lovnej miery rybopet zrusil. Tak ma v tom podpor, nech sme aspon dvaja. Ta plna prdel kaprov ... myslel som tym, ze su prakticky v kazdej vode, nemal som na mysli konkretne pstruhovky. Do pstruhoviek ich nasadzovat je hlupost, koli studenej vode, vsade inde sa bude mat lepsie. V Hornade c.2 su ich stovky, napr. pod mostom v Malej Lodine a chytat sa momentalne nedaju. Skutocne moj nazor je, ze tam zbytocne zabera miesto rybam, ktore tam byt maju, nie len pstruhovi, ale aj povodnym kaprovitym.
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: návrhy na zmeny v Rybárskom zákone a vyhláške

Poslaťod martino5 » Uto Jan 11, 2011 11:02 pm

Maro ,možno sa celkom nevyznam v "pstruhovych zakonoch" a hlavne nazoroch ,nakolko sa nejak pstruhom nevenujem :oops: len ja neviem no,mne sa nepozdava to obmedzovanie lovu na tri dni,štyri dni .....prečo by sa nemohlo na pstruhovej vode lovit 7 dni v tyždni? ked mam povedat svoj nazor,podla mna pstruhovu povolenku nema velke množstvo rybarov a tito ,ktori ju maju ,si myslim ,že vedia ako sa maju na pstruhovej vode spravat ,čo možu a nemožu a hlavne si určite neponechvaju tony potočakov a duhakov ....takže ,ja osobne by som povolil lov od.15.4. do 30.9. s dodržiavanim lovnej miery a povolenym sposobom chytania ;)
martino5
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Pia Apr 24, 2009 3:13 pm

Re: návrhy na zmeny v Rybárskom zákone a vyhláške

Poslaťod maro » Uto Jan 11, 2011 11:15 pm

martino5 » Prid sa niekedy pozriet na zahajenie napriklad na Bukovec, budes cumiet. Vela kaprarov si berie pstruhove povolenky len na preklenutie obdobia pred 15. majom. Ja som minuly rok na zahajeni ani nebol, byva tam strasna tlacenica. A na Bukovec nechodim vobec. To obmedzenie je zrejme preto, aby nebol na pstruhovky az taky velky napor, predsalen su to pomerne male reviry, ja to schvalujem. Keby mohli vsetci chytat 7 dni v tyzdni, bola by to katastrofa, povolit prakticky zobrat 28 pstruhov za tyzden ...
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: návrhy na zmeny v Rybárskom zákone a vyhláške

Poslaťod altero » Str Jan 12, 2011 2:45 pm

kedze potocak je pre mna ryba posvatna, bol by som v klude aj za zakaz privlastnit si ho...
Obrázok užívateľa
altero
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 2:07 pm

Re: návrhy na zmeny v Rybárskom zákone a vyhláške

Poslaťod Eko » Str Jan 12, 2011 8:25 pm

altero.. priklanam sa k tomu je to krasna ryba kotorej je uz velmi malo a brat si ju na jedenie je hlupost lebo vo vode plave kopec inej ryby ktora sa da zjest a to nehovorim ze pstruh duhovy je stale sadeny a ked uz ma niekto chut na pstruha tak nech si ho vybojuje ...tym sa moze zabranit tomu aby v nasej vode pstruh p. vymizol, ale je to len jeden z mnoha veci co by sa mohlo zmenit a myslim si ze opodstatnena a realna
Obrázok užívateľa
Eko
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 351
Registrovaný: Uto Júl 29, 2008 9:37 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rybársky poriadok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron