Diskusia k Návrhom na zmeny v Rybárskom zákone a vyhláške

Návrhy na zmenu a diskusia o rybárskom zákone, vyhláške a miestnom poriadku.

Re: návrhy na zmeny v Rybárskom zákone a vyhláške

Poslaťod rybopet » Str Jan 05, 2011 9:18 pm

maro-chápem,ale povedz prečo sa to zmenilo? O čo išlo legislatívcom vlastne?Ja ten motív nepoznám.
rybopet
Hyperaktívny diskutér
Hyperaktívny diskutér
 
Príspevky: 1000
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 8:50 pm

Re: návrhy na zmeny v Rybárskom zákone a vyhláške

Poslaťod maro » Štv Jan 06, 2011 12:47 am

Raz som sa na to opytal na clenskej schodzi a sam Harvanek mi odpovedal, ze sa na to pri tvorbe noveho zakona jednoducho zabudlo. A vtedy mal SRZ z otvorenia zakona strach.
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: návrhy na zmeny v Rybárskom zákone a vyhláške

Poslaťod rybopet » Pia Jan 07, 2011 2:11 pm

Maro-ak je to tak, tak nie je nič jednoduchšie,ako teraz na to "nezabudnúť".Aj tak by som však nerád videl tripody na Bukovci!Som egoisticky a zásadne proti !!! :lol:
rybopet
Hyperaktívny diskutér
Hyperaktívny diskutér
 
Príspevky: 1000
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 8:50 pm

Re: návrhy na zmeny v Rybárskom zákone a vyhláške

Poslaťod maro » Pia Jan 07, 2011 3:27 pm

Peto, tak sa mi mari, ze sa nedrave ryby na pstruhovych vodach mohli lapat len na jeden prut, ale to uz je dost davno, nech sa vyjadri nejaky pamatnik. Nemam zaujem o to, aby nam pstruhove reviry zaplavili kaprari, to vobec nie. Inak ... ako to bude na Bukovci ... ja tento revir nepovazujem za normalnu pstruhovku, je to len duhakodrom, a tam ked sa nasadia duhaky, ziaden kaprar si tripod nepostavi, kym si moze napratat mrazak pstruhmi na sbirolino. Skor mi ide o moznost dostat napr. kapre so sekundarnych pstruhovych tokov (ako je aj nas Hornad pod Ruzinom), ktore su hojne "zarybnovane" z priehrad nad nimi. Vieme dobre, ake pekne kapriky nam plavu v pstruhovom Hornade a vpodstate tam nemaju co robit. Nie je sanca ich chytat cielene, lebo na musku a privlac su to ulovky len nahodne.
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: návrhy na zmeny v Rybárskom zákone a vyhláške

Poslaťod maro » Pia Jan 07, 2011 3:28 pm

Netrpezlivo cakam na dalsie navrhy na zmeny ...
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: návrhy na zmeny v Rybárskom zákone a vyhláške

Poslaťod martino5 » Pia Jan 07, 2011 4:04 pm

maro píše:... Skor mi ide o moznost dostat napr. kapre so sekundarnych pstruhovych tokov (ako je aj nas Hornad pod Ruzinom), ktore su hojne "zarybnovane" z priehrad nad nimi. Vieme dobre, ake pekne kapriky nam plavu v pstruhovom Hornade a vpodstate tam nemaju co robit.


...ako to mysliš,že :"kapriky nemaju v pstruhovej vode čo robit"?? :roll: pytam sa ,komu a čomu škodia??..ja ,ked som kaprar ,tak možem takisto povedat,že mi vadia v kaprovej vode pstruhy,lipne.... :lol:
martino5
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Pia Apr 24, 2009 3:13 pm

Re: návrhy na zmeny v Rybárskom zákone a vyhláške

Poslaťod maro » Sob Jan 08, 2011 12:45 pm

martino5> Cakal som podobnu reakciu :-) ... je podla teba pstruhovy Hornad vhodna voda pre kapre? Vysadzoval by si ich tam zamerne? Kapor patri do teplejsej vody. Lipen a Pp patria do vod, kde sa mozu prirodzene rozmnozit, a tam kapor len zbytocne zabera miesto a vyziera potravu. Do strkoviska tiez nikto lipne vysadzovat nebude.
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: návrhy na zmeny v Rybárskom zákone a vyhláške

Poslaťod martino5 » Sob Jan 08, 2011 10:29 pm

maro tu nejde o reakciu ,tu ide o toleranciu a pochopenie sa medzi rybarmi ,ale hlavne o to,aby sme realne dali nejake navrhy na zmenu v rybarskom zakone ,ale asi možem byt rad,že to zatial funguje tak ako to funguje,lebo........
-nevravim ,že Hornad je vhodna voda na kapre,ale ukaž mi kedy sa kapre ZAMERNE davali do pstruhoveho Hornadu či pstruhoveho Bukovca ? Ten kapor sa tam dostal /do Hornadu/ bud už ako povodna ryba vyterom ,alebo z VVN Ružin ,ktora bola dlhe roky vodou zvazovou a mimopstruhovou! a taketo uvahy ,že kapor v pstruhovej vode zbytočne zabera miesto a vyžiera potravu ,to radšej ani nekomentujem ... :?: :shock: ..a tak ma napada takisto na pstruhovej vode nema čo robit mrena ,podustva,ploska,jalec...a možno aj rak je tam zbytočny :lol: ...a na kaprovej vode nema čo robit pstruh ,lebo kolkokrat hodim daždovku tak mi ju zožere :roll:
martino5
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Pia Apr 24, 2009 3:13 pm

Re: návrhy na zmeny v Rybárskom zákone a vyhláške

Poslaťod okaty » Ned Jan 09, 2011 7:01 pm

sadili kapre aj do bukovca aj do hornadu
http://srz-ke.netkosice.sk/reviry-pstruhove.php
Obrázok užívateľa
okaty
...
...
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Ned Apr 11, 2010 7:46 pm

Re: návrhy na zmeny v Rybárskom zákone a vyhláške

Poslaťod martino5 » Ned Jan 09, 2011 9:10 pm

okaty zbytočne tu budeme robit paniku ;) ..to ,že sa kaprova ryba vyskytuje v pstruhovych vodach je normalny jav v prirode a vo vode...tie ryby tam možno boli nasadzovane ešte ked sme mnohi z nas tahali dreveneho kačera po dvore :lol: ,ale z Tvojho odkazu sa neda nič vyčitat ;)

tu maš odkaz a ukaž mi ked kde je tam napisane ,že nasadzovali kapra do Bukovca či P. Hornadu :?: :?: :?:

http://www.srz-ke.netkosice.sk/hospodar ... trana_db=1
martino5
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Pia Apr 24, 2009 3:13 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rybársky poriadok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron