Diskusia k Návrhom na zmeny v Rybárskom zákone a vyhláške

Návrhy na zmenu a diskusia o rybárskom zákone, vyhláške a miestnom poriadku.

Re: návrhy na zmeny v Rybárskom zákone a vyhláške

Poslaťod maro » Uto Jan 04, 2011 3:13 pm

Nieco, co sa snad bude pozdavat vacsine ... umoznit lov nedravych ryb na nastrahy rastlinneho povodu na pstruhovkach, napr. ako to fungovalo pred nedavnom a ako to funguje stale v Cesku, s kruzkovanim a podciarkovanim datumov. Bola by moznost znizit stavy hlavne kaprov na tychto vodach.
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: návrhy na zmeny v Rybárskom zákone a vyhláške

Poslaťod Laci » Uto Jan 04, 2011 6:12 pm

No s tym by som uplne suhlasil maro na PS hornade a aj na bukovci su krasne kapre. Pamatam si ked sa dalo este chytat aj sposobom na tazko a dali sa tak pochytat pekne ryby a myslim ze po tolkoch rokoch co sa nesmelo chytat inak ako na privlac alebo muskarenim tam su krasne trofejne ryby. ;)
Laci
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 257
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 9:41 am

Re: návrhy na zmeny v Rybárskom zákone a vyhláške

Poslaťod martino5 » Uto Jan 04, 2011 11:49 pm

..no ,napad je dobry ,povolit lov na rastlinnu nastrahu na vodach pstruhovych ....ale si neviem celkom realne predstavit či už na Bukovci ,alebo Hornade a inych PV na Slovensku ako tam budu chytat rybari na tažko či plavak kapre a vedla nich budu dalši muškarit či vlačit :lol: :lol: .. a nerozumiem ,prečo by trebalo znižit stavy kaprov na pstruhovych vodach? komu či čomu škodi na pstruhovej vode kapor?? :geek: ..skor by som možno navrhoval "chyt a pust" .. na jednej strane chceme ryby chranit a ponechat ich vode ..ale už ked je kapitalna kaprova ryba v pstruhovej vode tak je už škodna? ...nechapem..
martino5
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Pia Apr 24, 2009 3:13 pm

Re: návrhy na zmeny v Rybárskom zákone a vyhláške

Poslaťod rybopet » Str Jan 05, 2011 8:21 am

Maro-si ma zabil,nemám argument...Ale potom nech majú zákaz aj plavačkári,muškári aj bobkári.A máš pravdu,v zime treba dať rybám pokoj! ;)
rybopet
Hyperaktívny diskutér
Hyperaktívny diskutér
 
Príspevky: 1000
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 8:50 pm

Re: návrhy na zmeny v Rybárskom zákone a vyhláške

Poslaťod rybopet » Str Jan 05, 2011 8:24 am

Laci-v žiadnom prípade nechceme vidieť kopu tripodov a bivakov na Bukovci,to nie je dobrý nápad!Dokonca je to veľmi zlý nápad! :o
rybopet
Hyperaktívny diskutér
Hyperaktívny diskutér
 
Príspevky: 1000
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 8:50 pm

Re: návrhy na zmeny v Rybárskom zákone a vyhláške

Poslaťod Laci » Str Jan 05, 2011 10:12 am

Ale Peto, poprve najprv by si museli pokupovat vsetci kaprary pstruhove povolenky co by mozno pomohlo ze by bolo viac penazi a na zarybnenie, ale pochybujem ze by sa nejaky bacik kaprar trepal na pstruhovy hornad a predieral cez kry popri brehu a po druhe ake bivaky? Ved na pstruhovych vodach je uplne ina doba lovu a na bukovci pokial viem sa stanovat nesmie takze ani bivakovat. A bukovec posledne roky uz nieje revir akym byval kedysi...o com je taky revir co sa zarybni a behom tyzdna je vychytany takmer na 100%. Ale ten napad ze by sa mohlo chytat nedrave ryby systemom chyt a pust na pstruhovych vodach to nieje zle podla mna.
Laci
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 257
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 9:41 am

Re: návrhy na zmeny v Rybárskom zákone a vyhláške

Poslaťod Sten » Str Jan 05, 2011 12:53 pm

Podla mna zakazat lov na rybku na Pstruhovych vodach . Potom aj tie mensie Pstruhy maju aku taku sancu prezit. A hlavne potocak , to je na tom to najdolezitejsie .
Sten
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 239
Registrovaný: Pia Nov 21, 2008 11:35 am

Re: návrhy na zmeny v Rybárskom zákone a vyhláške

Poslaťod rybopet » Str Jan 05, 2011 4:01 pm

Laci-Bukovec od kaprárov apage satanas, aby som nemohol vláčiť,bo on ma tam vyvezené,tam zakrmené,no hotová galiba.A ako poznám bobkárov,určite by vyvážali na opačný breh.kapor sa dá chytiť rôznymi spôsobmi,na mušku,na bublinu,na gumu a je tam božský kľud.Aj v lete,ked je menej teplo a menej rekreantov,dá sa pekne pochytať.Samo na vláčku.
rybopet
Hyperaktívny diskutér
Hyperaktívny diskutér
 
Príspevky: 1000
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 8:50 pm

Re: návrhy na zmeny v Rybárskom zákone a vyhláške

Poslaťod maro » Str Jan 05, 2011 5:34 pm

Peto, nemam v umysle niekoho "zabijat", vsak ma poznas. Viem preco vy ligisti chcete celorocnu privlac, o vase posobenie by som sa nebal. Ale umoznit toto vsetkym by bolo kontraproduktivne. S dravcami to u nas ide dolu vodou. Je pauza 2 a pol mesiaca vela? A je tu este hranicna voda. A kludne by som zakazal aj lov na streamer s muskarkou na kaprovych vodach v case, ked je zakazana privlac.
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: návrhy na zmeny v Rybárskom zákone a vyhláške

Poslaťod maro » Str Jan 05, 2011 5:58 pm

O Bukovec mi vobec neslo, to je momentalne svojim zameranim obycajny duhakodrom. Tu ide o princip. Preco je na "pstruhovej" vode umozneny vylov toho druhu, ktory ma byt dominantny, ale vpodstate znemozneny lov napr. kaprovitych ryb. Ved na pstruhovkach vlastne chranime vsetko okrem pstruha a to je na hlavu postavene. System lovu nedravych ryb,ktory spominam, tu dlhe roky fungoval a myslim ze dobre. Nejaky konflikt medzi kaprarmi a pstruharmi je uplne nepodstatny ...
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rybársky poriadok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron