Diskusia k Návrhom na zmeny v Rybárskom zákone a vyhláške

Návrhy na zmenu a diskusia o rybárskom zákone, vyhláške a miestnom poriadku.

Re: Diskusia k Návrhom na zmeny v Rybárskom zákone a vyhlášk

Poslaťod maro » Ned Jan 29, 2012 11:47 pm

plavec » Aspoň ako prvý krok. Komplet profi RS nebude jednoduchá a rýchla záležitosť. Ale dobrý profi vedúci RS si bude vedieť svojich členov lepšie skoordinovať a viesť ... si myslím. Ale stále mám názor, že ideálne by bolo mať profesionálnych správcov, niečo ako porybný, ktorý by sa staral o svoj revír/svoje revíry ...
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: Diskusia k Návrhom na zmeny v Rybárskom zákone a vyhlášk

Poslaťod rybopet » Pon Jan 30, 2012 4:34 pm

Plavec- je to možné, ja som len ilustroval situáciu. Aj som si pozrel správu, je to tam, ale čo z toho a kde sa udialo? Papier znesie veľa. Hovorí sa tam aj o profesionalizácii funkcionárov a aj o profesionalizácii RS. :P
rybopet
Hyperaktívny diskutér
Hyperaktívny diskutér
 
Príspevky: 1000
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 8:50 pm

Re: Diskusia k Návrhom na zmeny v Rybárskom zákone a vyhlášk

Poslaťod maro » Pon Jan 30, 2012 11:17 pm

plavec » Ale veď ja nehovorím, že profesionalizácia RS je zlá vec, naopak, je to nutnosť. Ale nedá sa to spraviť ihneď. Model vedúci profík, členovia dobrovoľníci myslím ako prechodné riešenie, veď zatiaľ nie je v MsO SRZ KE žiaden profi RS. Momentálne nemáš šancu postaviť 6-7 profesionálov ...
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: Diskusia k Návrhom na zmeny v Rybárskom zákone a vyhlášk

Poslaťod altero » Uto Jan 31, 2012 8:22 am

IMHO je zbytocne sprisnovat pravidla rybolovu pokial tu nemame fungujucu RS, a na druhej strane, pokial tu bude normalne fungujuca RS, tak nebude potrebne sprisnovat pravidla...

okrem toho si myslim, ze aj ked nemame profi RS, mozno by sa SRZ stacilo dohodnut s PZ na spolocnych a castejsich kontrolach a RS vobec nemusi byt profesionalna...

niekedy mam aj tak pocit, ze to vsetko co sa na nasich vodach deje, sa deje s tichym suhlasom ci uz miestnych organizacii, resp. rady SRZ...
Obrázok užívateľa
altero
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 2:07 pm

Re: Diskusia k Návrhom na zmeny v Rybárskom zákone a vyhlášk

Poslaťod nikajko » Pia Mar 15, 2013 11:41 am

neviem aky to je paragraf ale ak mozem chytat na dve palice kapre tak preco nemozem s jednou chytat kapre a s druhou privlacit...toto by sa tiez mohlo zrusit..... a este aj zapisovat nastrahove rybka a ze si ich nemozem doniest napr. s druheho jazera...je to podla mna nezmysel...za skoru odpoved dakujem
nikajko
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Uto Apr 13, 2010 1:08 pm

Re: Diskusia k Návrhom na zmeny v Rybárskom zákone a vyhlášk

Poslaťod rybopet » Štv Dec 05, 2013 10:29 pm

Odpoved nie je skorá,ale aj tak:Vláčiť a zároven mať jednu udicu na ťažko nemožeš mať preto, lebo povinnosť okamžitej manipulácie s udicou táto situácia vylučuje.Rybky sa nemožu prenášať z dovodu zamedzenia prenosu chorob z revíru do revíru.
rybopet
Hyperaktívny diskutér
Hyperaktívny diskutér
 
Príspevky: 1000
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 8:50 pm

Re: Diskusia k Návrhom na zmeny v Rybárskom zákone a vyhlášk

Poslaťod DAJHAK » Sob Dec 14, 2013 11:06 am

Lov na živú rybku by som celkove vylúčil z povoleného spôsobu lovu...
Je hrozné keď sa športovci ožierajú,je však úžasné keď my alkoholici športujeme.
Toľko som čítal o škodlivých účinkoch alkoholu a cigariet že som sa rozhodol že prestanem čítať.
Obrázok užívateľa
DAJHAK
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Str Máj 14, 2008 6:19 pm

Re: Diskusia k Návrhom na zmeny v Rybárskom zákone a vyhlášk

Poslaťod cervena a biela » Sob Dec 14, 2013 6:09 pm

povedz to aj sumciarom..Jozef :chvalenkar2:
cervena a biela
.
.
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Štv Mar 10, 2011 4:11 pm

Re: Diskusia k Návrhom na zmeny v Rybárskom zákone a vyhlášk

Poslaťod bobo » Sob Dec 14, 2013 10:07 pm

Ziva rybka je fasa vec ako co najskor odrybnit vodu od stuk, zubacov a sumcov. Treba to nechat tak lebo este nahodou by sme vo vodach mali stuky, zubace a sumce a to su ryby co by nam pozrali vsetky kapre ako hlavatka nam pozrala vsetky pstruhy na Hornade.
bobo
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 134
Registrovaný: Pon Máj 19, 2008 10:30 pm

Predchádzajúci

Späť na Rybársky poriadok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron