Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Návrhy na zmenu a diskusia o rybárskom zákone, vyhláške a miestnom poriadku.

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod IG0R » Str Sep 28, 2011 3:03 pm

1. druhy revir chyt a pust (asi pstruhovy, kedze kaprovy uz jeden mame)

2. znizit pocet lososovitych ryb ktore si rybar moze privlastnit v jeden den zo 4 ks na 2 kusy. (Kedze rybari tie ryby vysekaju za 3 dni po nasadeni )

3. zakaz pouzivat protihroty na pstruhovych vodach (hlavne koli podmierecnym pstruhom)

---------------

Kedze rybarov je hrozne vela a vod je zalostne malo, zameral by som sa na ochranu revirov.
S tymi brigadami to je dobry napad, napr. v inych MO maju povinne 2 brigady, alebo vyssi poplatok za neodpracovanu brigadu. Podla mna by to mohlo byt aj tu.
Tiez dobry napad s dopisanim postihov do MRP. Podporil by som tvoje navrhy.
IG0R
 

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod maro » Str Sep 28, 2011 3:27 pm

Prejdite si návrhy, ktoré sme predložili na februárových schôdzach v téme "Návrhy na zmeny v Rybárskom zákone a vyhláške"
(je tam niekde link na elaborát, prípadne záujemcom môžem elaborát preposlať), tieto návrhy boli schválené a ich plnenie sa presunulo na rok 2012. Nie je potrebné ich dupľovať, len treba trvať na ich dodržaní. Sem dajte nejaké nové postrehy ...
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod maro » Str Sep 28, 2011 9:57 pm

Cronicle » Harvánek ti to na schôdzi vysvetlí, že len vrámci MsO SRZ Košice sa to nedá ... :?
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod maro » Štv Sep 29, 2011 12:06 am

Cronicle » Tieto výnimky sa udeľujú Radou SRZ na tri roky. Netuším, kedy bude možnosť žiadať o ďalšie výnimky ... a hlavne či bude ochota zo strany košického vedenia ... Na schôdzi som sa pýtal, čo môže upraviť MsO SRZ vrámci svojich právomocí v miestnom poriadku ... odpoveď bola, že vpodstate nič.
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod maro » Štv Sep 29, 2011 9:50 am

Cronicle » A hlavne nás musí byť viac, ako traja ...
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod kura11 » Štv Sep 29, 2011 9:01 pm

No min. rok boli nejake navrhy odprezentovane na schodzach a som zvedavy co z toho bude v novom poriadku... myslim ze asi nič cize to tam aj skoncilo, cize vedenie kosickeho srz to ma asi u prdele... ak bude nespokojnych viacej ludi moze toto vedenie lahko skoncit a prist nove a takto sa pokusit presadzovat zmeny... dost vela ludi zacina byt nervoznych a nespokojnych z robotou nasich funkcionarov... asi by som to robit nevedel ale pocuvam pri vode a nie len tam dost kritiky... dakde bude problem... ty ktory su nespokojny a budu chciet zmenu dojdu jednoducho na clenske schodze prehlasuju alebo navrhnu do vedenia svojich zastupcov a mozu presadzovat zaujmi ktore v prvom rade pomozu vodam aj za cenu ze si par blbov nezoberie povolenku ... inu cestu asi nevidim na zmeny... v inych MO sa to pomaly hybe dopredu a tu je so vsetkym problem...
kura11
 

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod maro » Uto Okt 25, 2011 10:22 am

Cronicle » V MPR veľa priestoru na podstatné zmeny nemáš. Maximálne tak môžeš upraviť lovné miery, alebo dobu hájenia pstruha po vysadení. To prvé sa dá robiť v trojročných intervaloch, musí to odobriť Rada SRZ. To druhé je vraj vporiadku. Vykonať zmeny v ryb. poriadku môže len niekto, kto ho tvorí, treba takého človeka poznať a jeho presvedčiť. Sám som zvedavý, ako bude vyzerať nový MRP pre Košice, a celkovo som zvedavý, ako budú vyzerať schôdze ...
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod maro » Str Okt 26, 2011 6:40 pm

plavec » Sever ...
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod kura11 » Štv Okt 27, 2011 11:29 am

No ja by som mile rad dosiel na clensku... budem velmi rad ak v novom poriadku najdem zvysenu lovnu mieru u pp... ako hlavne pstruhara sa ma dotyka problematika hornadu a tam musim celkom aj podakovat hospodarovi za snahu dobre zarybnit rieku... tato sezona bola celkom dobra, vzdy som si prijemne zachytal a oddychol na hornade... ak by trebalo pomoct nebodaj s tahanim snur ponad hornad a pod. rad pridem.. :!:
kura11
 

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod basta » Štv Okt 27, 2011 12:43 pm

kura> slovo do bitky. Treba to urobiť, pretože už dnes som plašil 7 kusov na VVN. Zožeň lidi a dáme to do poriadku. Samozrejme po sezóne kormoránov to prídeme obrať. Zvýšenie lovných mier u Pp aj ostatných rýb, na ktoré bola požiadavka bude napísané v RP na rok 2012. Cronicle> dôvodom zvýšenia ceny sú celkové pomery na Slovensku. Zvýšila sa DPH, zaviedol sa poplatkový systém nákladnej dopravy, zvýšila sa cena nafty a ostatných komponentov. Bohužiaľ ani jeden výrobca násady nevie a ani nemá dôvod tieto skutočnosti zaplatiť zo svojho. Pokiaľ k vode chceme chodiť na ryby tak musí aspoň trocha cena povolenia kopírovať cenu násad.( čo nerobí) Tak napríklad cena pstruhového povolenia je 37 € jeden kg pstruha potočného stojí 10€ tj. 3kg, jeden kg dúhak stojí približne 3,4€ pribl. 10kg na povolenku, jeden kg lipňa stojí 16,6€. Začnite počítať a to ešte jedna vec: peniaze za povolenia môžu ísť len na násady, ochranu revírov, odvod na rezervný fond(v prípade havárie, alebo nečakaného úhynu rýb, ktorý ale musí byť preverený či nedošlo napr. k chybe pri zarybňovaní) toto je kontrolované. Minulý rok sme mali kontrolu z OÚ ŽP neboli zistené nedostatky. Verte, že akokoľvek sa budete krútiť tak stále by každý rybár ( tým aj ja) potreboval viac rýb vo vode, ale na to treba tie tri povestné veci.... A to ešte berte do úvahy, že košická organizácia predáva aj zľavnené povolenia (síce len na kaprové revíry ale aj tak) Snažím sa, s dodávateľmi o špeciálne ceny(samozrejme nižšie oproti cenníkom) niekde sa to dá, ale niekde nie. Keď niekto má lukratívnu násadu nepotrebuje sa "zaliečať" cenou. Svoje predá - to je zákon trhu.
basta
Hospodár
Hospodár
 
Príspevky: 146
Registrovaný: Pia Máj 16, 2008 7:04 pm

Ďalší

Späť na Rybársky poriadok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron