Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Návrhy na zmenu a diskusia o rybárskom zákone, vyhláške a miestnom poriadku.

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod basta » Štv Nov 03, 2011 10:40 pm

Viete že rybársky poriadok sa vypracováva na ďalší rok už v septembri? A podstatné sú veci prerokované na členských schôdzach? A zásadné zmeny sa vykonávajú na tri roky po sebe idúce? Atď... Veci, ktoré sa tu väčšinou píšu by bolo najlepšie dostať do zákona, príp. vyhlášky. Na to je však MsO SRZ (nielen košická), ale aj RADA krátka. Môže ísť síce návrh do zákona od nich, ale zákon schvaľuje NR SR :twisted: Veľká väčšina návrhov bola daná už do novelizácie, ale čo prešlo vidíte sami. V prvom rade by sme si mali ochrániť vody sami pred sebou napr. čistota okolo revírov V jeden deň uvedomelý rybár neporiadok pozbiera za dva dni na lukratívnom mieste je neporiadok znovu. Ako keby ten neporiadnik tam už nikdy nechcel prísť. Pochopíte? Ja nie. Nehovoriac o vyčistení 2 kg kapra na lovnom mieste a vnútornosti tam ostanú smrdieť.
basta
Hospodár
Hospodár
 
Príspevky: 146
Registrovaný: Pia Máj 16, 2008 7:04 pm

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod basta » Štv Nov 03, 2011 10:55 pm

Zajtra príde zvyšok šťuky na roznos sme zostali dvaja. Musíme zmeniť svoje myslenie a starať sa o revíry ako keby neboli naše, ale MOJE.(samozrejme nie bastove :) )
basta
Hospodár
Hospodár
 
Príspevky: 146
Registrovaný: Pia Máj 16, 2008 7:04 pm

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod kura11 » Štv Nov 03, 2011 11:00 pm

Basta ma pravdu a asi najviac do toho vidi... ma pravdu v tom ze tie navrhy a snaha nemusi prejst cez vsemohucu NRSR... ale zasa rada by sa mala viac bit za zaujmy rybarov a hlavne ak je vecsinova podstata ochrana vod a zivocichov tak myslim ze NRSR by nemal byt taky problem aj ked na svk je vsetko mozne... zasa na rybarov kazdy serie vid. skody co napacha chranena vydra a co by podla mna mal rybarom preplacat stat ked ju tak vehementne chrani... neni mozne aby sme vydru a kormorany dotavali my z nasich penazi
kura11
 

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod basta » Štv Nov 03, 2011 11:09 pm

Nie je to zákon schválnosti, ale bežná vec, šťuka sa musí čo najskôr vysadiť do revírov a hneď, len čo sa vyloví potrebné množstvo musí ísť do revírov, lebo sa vyžerie už na sádke. Chovateľ ponúkne, keď nevezmeš, vezme iný a ty máš prd. V októbri som nemal voľný víkend a november asi tiež nebude v tomto smere lepší. Zarybňuješ - nemáš čas. Zarybnil si musíš strážiť - nemáš čas.
basta
Hospodár
Hospodár
 
Príspevky: 146
Registrovaný: Pia Máj 16, 2008 7:04 pm

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod kura11 » Štv Nov 03, 2011 11:17 pm

basta zasa ked som zarybnil a mame uvedomelych clenov tak na co strazit??? ved skolenia su na to aby rybary ctili svoje prava a aj povinnosti... na strazenie by som sa vysral, vyzerete budete mat h...o :!: pre koho strazit :?:
kura11
 

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod maro » Štv Nov 03, 2011 11:25 pm

1, druhovo rozšíriť hosp. cenné ryby o amura,jesetera,mieňa,úhora
2, ročne privlastnených max. 12 hosp. cenných rýb(dočasne bez lieňa cca 3roky) z toho 4 dravce len po jednom z daného druhu
3, ročne max. 20 pstruhov dočasne bez PP,sivoňa, pstruha jazerného a lipňa(cca 3roky)
4, lov na kaprovke max. 72 hod týždenne nepretržite
5, podustvy,ostrieže,pleskáč vysoký max. 20ks ročne z jedného druhu, mreny 3ks ročne
6, denne max. 4 kg rýb ostatných druhov
7, nahlásenie závažného porušovania pravidiel alebo pytliactva -odmena (potrebné presne dohodnúť cca do 10€ ročne zľava z povolenky na ďalší rok)
8, ochrana pstruha po nasadení 3dni
9, vyššie pokuty a možnosť odpracovania formou brigád za neporiadok na lovnom mieste , prípadne pozastavenie členstva na 3 roky
podotýkam ten trest musí byť vysoký vzhľadom na to ,aby sa udržiaval poriadok.
10, upraviť min. miery :
podustva - 37
PD -30
úhor- 70
mieň - 45
sumec- 100
tolstolobik- 70
mrena- 50
šťuka- 70
zubáč- 65
amur -75
tu ide o to,aby sa sumec,mieň,podustva,mrena šťuka a zubáč množili aj samovýterom

11, na každej vode umiestniť v rámci brigád hniezda pre samovýter zubáčov ( primerane podľa ichtyologického prieskumu)
12, .pstruhovka tak ako je len bez protihrotov


1, Súhlas, prečo nie ...
2, Súhlas, treba konkretizovať počet privlastnených rýb podľa druhu v jednotlivých bodoch, nedá sa to tak všeobecne ...
3, Súhlas, ale prečo je tam aj sivoň???
4, Nie, príliš komplikovaná záležitosť, musel by sa meniť spôsob zapisovania dochádzky, ak budú platiť ostatné body, nie je to potrebné ...
5, Viď bod 2,
6, Súhlas
7, Neviem, či je to vhodné, predsa len je to určitý spôsob zverejnenia identity nahlasovateľa a možnej následnej odplaty zo strany porušovateľov, poznáme mentalitu Slovače. Tu sa musíme spoľahnúť len na uvedomelosť verejnosti a na činnosť RS ...
8, Súhlas, dal by som 7 dní, ale len u Pp a Li, u rýb, čo sa u nás prirodzene nerozmnožujú to podľa mňa potrebné nie je ...
9, Nie, toto nebude fungovať ...
10, Všeobecne súhlas so zvýšením lovných mier, o konkrétnych mierach sa dá ešte polemizovať, treba sa opýtať aj odborníkov na ichtyológiu ...
11, Toto sa už myslím deje, Basta tu spomínal osadzovanie hniezd. Dá sa to robiť aj individuálne, napr. Bobo už pár hniezd osadil na Ružíne, aj v jednom ryb. časopise som videl návod na výrobu takých hniezd ...
12, Barbless háčiky sme navrhovali v tom našom januárovom dokumente, za dôležitú vec považujem aj úplný zákaz zakrmovania a tiež konkretizovanie povolených nástrah, len umelé prívlačové nástrahy a umelé mušky (dnes sa pri použití sbirolina môžu legálne dávať na háčik rastlinné nástrahy a spolu s vnadením je to odrybňovák na čerstvo vysadené brojlery). Môj názor na plavanú a položenú na pstruhovke poznáte ... :)

V jednom má Basta pravdu, na zmenu zákona treba mať podchytených zákonodarcov. A na presadenie týchto návrhov je potrebné zákon a vyhlášku otvoriť. Jeden poslanec prejavil ochotu, začal okolo toho pracovať, bol som s ním v kontakte, zaslal som mu naše januárove návrhy (dostali sme aj pochvalu :) ), dokonca mi prisľúbil osobné stretnutie, bohužiaľ sa odmlčal, boli dôležitejšie veci na programe (je to poslanec za SAS). Ale určite treba vyvíjať aktivitu ďalej, členovia SRZ sú významnou voličskou základňou ... :)
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod maro » Pia Nov 04, 2011 11:44 am

Hlavne netreba hádzať flintu do žita, ale ani očakávať nejaké rýchle presadenie zmien. Musí vzniknúť tlak zo strany členskej základne, nech je vidno, že na to nekašleme. Keď už tajomník SRZ vyzval koncom minulého roka k návrhom na zmeny zákona a vyhlášky, dostane ich ... ale nech potom aj Rada SRZ koná.
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod s0krates » Pia Nov 04, 2011 3:20 pm

plavec

No a toto je horšie ako zle, takže nie je potrebné "prebiť" sa cez Radu SRZ, ale priamo cez MŽP. :twisted:[/quote]

Jaký problém ?
Viacmenej je pred voľbami a politici sú ochotný , kde čo nasľubovať. Prepošlem ten návrh všetkým tieňovým ministrom ŽP a Poľnohospodárstva a na jar tu máme nový tieňový zákon a novú tieňovú vyhlášku. Potom si môžeme spokojne zachytať TIENE RÝB. Má to aj ďalšiu výhodu si zober, že sa doma odfotíš s tieňom 15kg kapra. Môže ti niekto povedať,že si mäsiar? . :lol:

Nie je robota na 1 rok. Tých frontov, kde to treba prebiť bude viac, ale najprv si to potrebujeme dobre prediskutovať . Skúste to niekto hodiť,aj na iný web MRK,alebo RRR ak máte čas nech vieme, čo na to ostatní okrem toho,že to budú považovať za nereálne.
s0krates
 

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod s0krates » Pia Nov 04, 2011 3:30 pm

Plavec neplaš sa,kľud, vychladni. Viem to napísať tak ako to má byť , ale otázne je čo z toho bude mať podporu na schôdzi.
Prepáč,ale vynakladáš také úsilie, že to vyznieva až príliš pateticky :D
s0krates
 

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod martino5 » Pia Nov 04, 2011 7:05 pm

s0krates píše:Nie je robota na 1 rok. Tých frontov, kde to treba prebiť bude viac, ale najprv si to potrebujeme dobre prediskutovať . Skúste to niekto hodiť,aj na iný web MRK,alebo RRR ak máte čas nech vieme, čo na to ostatní okrem toho,že to budú považovať za nereálne.


Však prave,že ja som to už hodil skor na RRR ,ale dajaka vecna diskusia k tomu nebola :x

http://www.rrr.sk/forum/viewtopic.php?p ... ght=#75863

/ len neviem či je vhodne tahat naše navrhy do Miestneho poriadku na ine weby resp. asi sme v zlej sekcii :oops: /
martino5
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Pia Apr 24, 2009 3:13 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rybársky poriadok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron