Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Návrhy na zmenu a diskusia o rybárskom zákone, vyhláške a miestnom poriadku.

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod s0krates » Štv Nov 03, 2011 12:06 pm

...ak chcú rybári každý rok a dlhodobo loviť aspoň nejaké pekné ryby sú podľa mňa nutné následovné úpravy :

1, druhovo rozšíriť hosp. cenné ryby o amura,jesetera,mieňa,úhora

2, ročne privlastnených max. 12 hosp. cenných rýb(dočasne bez lieňa cca 3roky) z toho 4 dravce len po jednom z daného druhu

3, ročne max. 20 pstruhov dočasne bez PP,sivoňa, pstruha jazerného a lipňa(cca 3roky)

4, lov na kaprovke max. 72 hod týždenne nepretržite

5, podustvy,ostrieže,pleskáč vysoký max. 20ks ročne z jedného druhu, mreny 3ks ročne

6, denne max. 4 kg rýb ostatných druhov

7, nahlásenie závažného porušovania pravidiel alebo pytliactva -odmena (potrebné presne dohodnúť cca do 10€ ročne zľava z povolenky na ďalší rok)

8, ochrana pstruha po nasadení 3dni

9, vyššie pokuty a možnosť odpracovania formou brigád za neporiadok na lovnom mieste , prípadne pozastavenie členstva na 3 roky
podotýkam ten trest musí byť vysoký vzhľadom na to ,aby sa udržiaval poriadok.

10, upraviť min. miery :
podustva - 37
PD -30
úhor- 70
mieň - 45
sumec- 100
tolstolobik- 70
mrena- 50
šťuka- 70
zubáč- 65
amur -75
tu ide o to,aby sa sumec,mieň,podustva,mrena šťuka a zubáč množili aj samovýterom

11, na každej vode umiestniť v rámci brigád hniezda pre samovýter zubáčov ( primerane podľa ichtyologického prieskumu)

12, .pstruhovka tak ako je len bez protihrotov

...ak budú limity vyššie bude dochádzať len k odrybňovaniu .

...Plavec som to ešte doplnil, ale neviem ako to v SRZ presne funguje...osobne mám takú skúsenosť, že sa takéto návrhy prerokujú, následne zapracujú do zápisu a formou UZNESENIA predložia vyššie tj. do Žiliny
Naposledy upravil s0krates dňa Štv Nov 03, 2011 1:05 pm, celkovo upravené 3
s0krates
 

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod maro » Štv Nov 03, 2011 12:36 pm

plavec » Návrhy na zmeny, ktoré na poslednej členskej schôdzi prešli vpodstate bez pripomienok, mám v compe v práci, keď ukončím maródku, zavesím ho tu. Pracovnú verziu sem pripol Cronicle na 1. strane tohto vlákna. Pozrite si to. Sú to návrhy, ktoré odsúhlasilo vyše 20 ľudí na improvizovanej schôdzi v januári. Gro tvorila košická prívlačová pretekárska komunita. Z tohto dokumentu môžeme vychádzať. Jedna poznámka ... sú to kompromisné návrhy, s nie všetkými som 100% stotožnený, prosím nebrať ich ako "moje" návrhy. Ale bol to aspoň prvý krok. Vedenie Mo SRZ KE mi prisľúbilo účasť na záverečnom prerokovávaní návrhu zmien pred ich predložením na RADU SRZ, ale nestalo sa ...
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod martino5 » Štv Nov 03, 2011 3:16 pm

Navrhy dobre ;) ale skor by trebalo nejak viac definovat bod č.4,nakolko sa už navrhovalo ,aby lov na kaprovych vodach sa zužil na doby lovu-zimny a letny ,čiže ešte nejak medzi to pichnut lov nonstop na kaprovke maximalne na 72 hodin neviem či by bolo vhodne resp. aby v tom nenastal chaos :ryba:

je to bod.č 11 v Navrhu

http://imageshack.us/f/844/navrhyzmienpage3.jpg/
Naposledy upravil martino5 dňa Štv Nov 03, 2011 3:19 pm, celkovo upravené 2
martino5
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Pia Apr 24, 2009 3:13 pm

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod maro » Štv Nov 03, 2011 3:54 pm

plavec » Ak chcete určovať dobu lovu v hodinách, musel by sa pri dochádzke zapisovať aj čas začiatku a ukončenia lovu. Potom by si dal rybár napr. hodinovú pauzu, a zas by mohol chytať? Alebo to chcete urobiť v intenciách pstruhovky a povoliť tri vychádzky týždenne? To neprejde. Viete, prečo sa na pstruhovke chytá len 3 dni v týždni?
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod martino5 » Štv Nov 03, 2011 4:00 pm

Cronicle len klud,nikto Ti nič nezakazuje ani neberie ;) ..ako som vyššie napisal ,takisto pre mňa nie je jednoznačny vyklad ako chytat nonstop 72h? t.z.,že 3 dni v kuse budem chytat ,potom 24h prestavka a chytame dalej? Nemyslim ,že tento navrh najde oporu,skor sa fakt treba zamerat na zmenu dennej doby lovu :ryba: karavanistov ,či ludi so stanom neovplyvniš resp. nič nemožeš urobit ked tam niekto ma karavan a odide a karavan ostane ;)
martino5
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Pia Apr 24, 2009 3:13 pm

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod altero » Štv Nov 03, 2011 6:12 pm

plavec píše:Na toľko pranierovaných pstruhovkách máš podobné obmedzenia a funguje to. Ľudia si zvyknú, neboj sa, pofrflú, ale zvyknú.



ono nemozes porovnavat pstruhovku a kaprovku...

ja ked idem na kapre 2x do roka, na dlhsie, tak musim v praci zobrat dovolenku, a aby som polovicu dovolenky mal udice von, no neviem, taka rybacka ani dovolenka pre mna nema zmysel, to potom mozem ist na vikendovku a som vybaveny...

viem, ze to nieje ziadny argument, ale toto riesenie sa mi nepaci, to radsej nechcem 24ku...

na to aby sa riesili karavanisti su tu ine institucie, tiez sa mi to nepaci, ze si niekto obsadi flek a sedi tam cely rok, ale zas, preco ja mam byt obmedzeny koli takymto jedincom?
Obrázok užívateľa
altero
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 2:07 pm

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod altero » Štv Nov 03, 2011 6:21 pm

[quote="s0krates"]...ak chcú rybári každý rok a dlhodobo loviť aspoň nejaké pekné ryby sú podľa mňa nutné následovné úpravy :

aby som bol aj trochu vecny>

k bodu 1. ano suhlasim, nieje o com diskutovat
2. detto
3. taktiez
4. ee, nepaci sa mi to, hladajme inu cestu
5. suhlas
6., 7., 8., 9., 10., 11. suhlas
12. tu by skor trebalo mozno na internete najst nejaku studiu, ci su lepsie protihroty alebo nie, nie na zaklade subjektvnych skusenosti, aj ked mam zatlacene vsetky protihroty na wobleroch, ci to je dobre alebo nie, neviem posudit, vraj je tam ine posobenie hacika ked nema protihrot, neviem

ale napr. stretol som sa na jednej rybacke s tym, ze rs rozdavala rybarom velke vrecia na odpad...

mozno by stalo za to, zo strany srz dohodnut umiestnenie kontajnerov na odpad niekde k pristupovej ceste k revirom, aj ked viem, ze tam je problem s pozemkami, ale mozno by sa naslo riesenie...
Obrázok užívateľa
altero
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 2:07 pm

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod altero » Štv Nov 03, 2011 7:49 pm

plavec píše:altero - snažím sa pochopiť vaše argumenty



ktory konkretne? ten so 72h? na to nemam argument, to sa mi len proste nepaci a pripada mi to zbytocne, skor si myslim, ze to bude len dalsi dovod na obchadzanie pravidiel, tak ako sa obchadza pocet ponechanych ulovkov, chyt a pust a kopec dalsich veci

a koli comu? koli karavanistom? prave oni su ti, co s porusovanim toho budu mat najmensi problem a doplati na to len slusny rybar :/
Obrázok užívateľa
altero
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 2:07 pm

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod s0krates » Štv Nov 03, 2011 8:44 pm

k bodu č. 4

72 hodin - to malo byť opatrenie, aby nikto nechytal dlhšie ako 6 dni(3 dni jeden týždeň a 3 dni druhý) po sebe na 1 mieste, aby sa rybári aj prestriedali ...aby sa nikomu nemočili udice "celé leto" vkuse a zároveň, aby rybár ktorý chytá max. 4hod denne mohol chodiť k vode viac ako 3x týždenne...aj ,keď chápem, že ľudia chcú tráviť pri vode aj 2 týždňovú dovolenku ...osobne na stojáky nechodím často a viacmenej mi je to jedno...ináč to nie je až tak podstatný bod.
s0krates
 

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod kura11 » Štv Nov 03, 2011 10:06 pm

k comu mam ja vyhrady tak su podaktore lovne miery, urcite treba zvysit zubaca na 60cm, stuka kludne moze byt aj takto ako je, potocak urcite 35cm, duhak aspon 30 bo ta 25 ka je riadny mizeracik, tolstolobik moze byt kludne len 50cm nechapem jeho ochranu, dalej to obmedzovanie na kaporovych vodach je blud... letny a zimny cas... letny od maja do konca oktobra nonstop a potom zimny dajme do 22 hej, pstruhovka je poriesena tam to mam jasno... tie obmedznia poctu privlastnenych ryb neschvalujem takto ako napisal sOkrates ale urcite treba obmedzit ako dravce, tak aj kaprov aj pstruhy a dokonca aj u "pleveli" ako je ostriez zaviest lovnu mieru... paci sa mi zaradit do hospodarsky cennych druhov miena, jesetera a dasie ktore nie su masovo vysadzovane a skor je to rarita... inak vsetky tie navrhy su pekne ale nerealne aj ked si to vecsina clenskej zakladne zela :!: ochota matky je mizerna :!:
kura11
 

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rybársky poriadok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron