Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Návrhy na zmenu a diskusia o rybárskom zákone, vyhláške a miestnom poriadku.

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod kura11 » Pon Okt 31, 2011 12:40 pm

cronicle kazdy sme nejaky... kazdemu robi radost cosi ine... a zasa mame zo starych cias zakodovane ze ryba patri do mrazaku... ciste CaR nemusim ani ja... skor rybarcenie s mierou, obcasny vyrad pre potesenie blizkych patri k tomu...
kura11
 

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod kura11 » Pon Okt 31, 2011 1:35 pm

ja som prv na to hundral ale Basta mal velku pravdu, ako predlzenie pstruhovky bol ten duhak fajn a zasa MO bol ponuknuty ak by ho nezobrala tak to dostane dakto iny... lepsie ze siel prave tam aj ked je pravda ze uz je takmer po nom ale este ich tam zopar je... bombali tu su a aj budu, nemozes dakoho obvinovat len tak... a pstruhovka teraz urcite nepotrebuje plavaky ani na tazko!!! ak ces chytat pstruhy tak sa nauc vlacit alebo muskarit... videl som ako sa chytali minuli rok potocaciky na plavanu a polozenu na hornade a aj ako zdochnute plavali popri krajoch co boli pozazierane a setrne pustene s5... diky na pstruhovku NIE!!!
kura11
 

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod stewik » Pon Okt 31, 2011 1:40 pm

kura11 píše:ja som prv na to hundral ale Basta mal velku pravdu, ako predlzenie pstruhovky bol ten duhak fajn a zasa MO bol ponuknuty ak by ho nezobrala tak to dostane dakto iny... lepsie ze siel prave tam aj ked je pravda ze uz je takmer po nom ale este ich tam zopar je... bombali tu su a aj budu, nemozes dakoho obvinovat len tak... a pstruhovka teraz urcite nepotrebuje plavaky ani na tazko!!! ak ces chytat pstruhy tak sa nauc vlacit alebo muskarit... videl som ako sa chytali minuli rok potocaciky na plavanu a polozenu na hornade a aj ako zdochnute plavali popri krajoch co boli pozazierane a setrne pustene s5... diky na pstruhovku NIE!!!


Kura11 v tom máš pravdu, sám sa teraz videl ako pstruhy hlboko vezmú nástrahy, úplne až za pažerák, keby som mal háčiky s protihrotom tak nemám šancu ich vybrať aby som ich neporanil do tej miery, že už to ani nerozpláve... pstruh sa na ťažko nedá chytať metódou chyť a pusť...
Chyť, urob fotku a pusti, aby bolo čo fotiť aj nabudúce.
http://stewik.mrk.cz/
Obrázok užívateľa
stewik
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 293
Registrovaný: Pon Máj 31, 2010 11:08 pm

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod kura11 » Pon Okt 31, 2011 1:56 pm

plne s tebou suhlasim...
kura11
 

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod kura11 » Pon Okt 31, 2011 4:09 pm

cronicle, prilis lahko a naivne si to cele predstavujes..
kura11
 

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod martino5 » Pon Okt 31, 2011 7:02 pm

..len pre informaciu: Bavime sa o love kaprovych ryb na pstruhovych vodach kde chytajuci musi mat pstruhove povolenie? spravne to chapem? :ryba:
.je mi to jasne ,že na "pstruhovke" musi byt Pstruhova povolenka, ja len aby sa predišlo nedorozumeniam ,aby si niektori "kaprari" nemysleli,že po zmene poriadku by mohlo byt možne chytat na Pstruhovej vode na kaprovu povolenku len kaprove ryby. :zaber:
martino5
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Pia Apr 24, 2009 3:13 pm

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod maro » Pon Okt 31, 2011 8:21 pm

martino5 » Povolenka sa vydáva na typ vody s určitým režimom, nie na lovený druh ryby ...
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod maro » Pon Okt 31, 2011 8:43 pm

plavec » Tá skoroidilka panuje na pstruhovkách až v máji, na pstruhovom zahájení máš všetkých bombaľov na duhákobraní. Máš pravdu, že "Charakter našich tečúcich pstruhových vôd zväčša nie je vhodný pre lov na plávanú a je na nich obtiažny aj lov na položenú", práve preto by som sa tej jednej udice s rastlinnou nástrahou nebál. Klasický bombaľ tam chytať nepôjde. A v okolí takéhoto rybára by si práve mohol taký potočák vydýchnuť, aspoň by sa tam nemotal nejaký vláčkar abo muchár ... :) Niekto tu spomínal malé potočáky poškodzované pri love na plavák ... ale toto by vôbec na pstruhovke nehrozilo, tam by sa na kostňáky a hnojáky chytať nemohlo. Vyváženosť - nevyváženosť ... jasné, že nemusí byť, ale pstruh (konkrétne Pp) si na svojej vode zaslúži, aby nebol jediným cieľom všetkých, čo tam prídu. Dostáva na prdel z každej strany, sám to nezvládne. A práve na rybnom fonde potočáka dochádza k najväčším škodám.

P.S: Keby sme mali brať ohľad na morálnu pripravenosť rybárskej obce, tak okamžite každý zdravý rozum uvalí úplný celoplošný zákaz lovu u nás ...
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod maro » Pon Okt 31, 2011 11:04 pm

plavec » Bombaľovi ide o duháka, a keď sa sadilo, tak tam príde s blinkrom, na stoják so sbirom. Vtedy je niekto chytajúci na plavák či s policajtom viditeľný a ľahko skontrolovateľný, či chytá biele ryby na rastlinnú nástrahu. Neboj, realitu slovače si až príliš reálne uvedomujem, veľa mojich návrhov Basta zamietol, že by ho ryb. plebs za nich zlynčoval ... :D ale plavačkovať na Hornáde by som nezakazoval.
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod maro » Uto Nov 01, 2011 12:05 am

Cronicle » Neblázni, skôr muškárenie iba na pstruhovke ... prívlač s trojhákmi s protihrotmi je ten najhorší spôsob lovu na pstruhovke!!! Najobľúbenejší spôsob pre bombaľov ...
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rybársky poriadok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron