Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Návrhy na zmenu a diskusia o rybárskom zákone, vyhláške a miestnom poriadku.

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod maro » Ned Okt 30, 2011 2:01 pm

kura11 » Ty si pamätáš, ako to vyzeralo pri vode, keď starý systém fungoval? Nikdy s tým problém nebol. Ten čo chytal na plavák sa snažil chytať iné ryby ako muchár či prívlačiar. A zavadzal asi rovnako, ako niekto, čo vláči z brehu. Určite bude niekto, kto si príde zachytať s plaváčikom podustvy na pstruhovku, alebo s čerešňami jalce, bude menšia škodná, ako niekto s malým voblerom s trojhákom alebo s pseudofrancúzskou nymfou, ktorý zabrodený opichá 90% malých potočákov v okolí ... bombaľ ti na tečúcu pstruhovku chodiť nebude.
Naposledy upravil maro dňa Ned Okt 30, 2011 4:01 pm, celkovo upravené 1
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod maro » Ned Okt 30, 2011 3:13 pm

Cronicle » Tá precitlivelosť na pstruhovky vyplýva aj z toho, že Pstruh potočný a Lipeň sú možno najohrozenejšie ryby u nás. A pstruhovky sú neporovnateľne menšie a zranitelnejšie ako kaprové revíry. Nechoď do konfrontačného tónu, to nikam nepovedie ...
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod maro » Ned Okt 30, 2011 3:59 pm

Cronicle » Odpoveď je jasná. Len niekedy je aj spôsob lovu dôležitý. Kura má v jednom pravdu ... treba sprísniť podmienky lovu na prívlač a mušku na pstruhovkách. Trojháky, protihroty zakázať, ubrať jednu mušku, prípadne aj obmedziť brodenie by pomohlo. Ale oficiálne zrušenie rastlinných nástrah a cieleného lovu bielych rýb bola hlúposť.
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod s0krates » Ned Okt 30, 2011 9:51 pm

Cronicle je rozdiel chytať mreny,kapre,podustvy a iné na plavák a rozdiel chytať ich na prívlač. Na prívlač sa ich pochytá menej.
Potočák v pohode zoberie aj kukuricu, duhák nemá problém zobrať krúpu a lipeň tarhoňu. A čo taká umelá patentka na plávanu, alebo dipovaná nástraha,alebo cesto,pelety? To už nebude, ako ten starý systém...nikdy!

Okrem toho položme otázku inak: Čo ak je problém priamo v Tebe a v ľuďoch Tebe podobných? Žiada sa im odrybniť pstruhovku, lebo tam tie ryby tak pekne vidno. Nechce sa im učiť chytať na prívlač a tak sa to snažia obísť čo najjednoduchšie.
s0krates
 

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod maro » Ned Okt 30, 2011 10:07 pm

s0krates » Som tu jediný, ktorý sa chce vrátiť k starému systému. Aj pri januárovej debate som o tom hovoril ja. Na pstruhovke chytám výhradne na umelú mušku, na kaprových vodách mucha plus prívlač. Myslíš, že mi ide o odrybnenie pstruhových vôd od bielych rýb, lebo ich tam vidno a nechce sa mi učiť vláčiť? Píšem svoje dôvody v rôznych príspevkoch, keby si čítal pozorne, možno porozumieš. Pri starom systéme, keby si chytil duháka či lipňa na krúpy, musíš ho pustiť, lebo inak prídeš o papiere ... toto by malo samozrejme tiež platiť. Neviem čoho sa vlastne bojíte, dolu na kaprovke sa môžu chytať biele ryby akokoľvek, dokonca na dva prúty, aj so zakrmovaním, a nie je Hornád nejak dramaticky odrybnený ... hore na pstruhovke sa ale každý snaží ísť len po pstruhoch. Je to, ako píše Cronicle, nevyvážený systém.

P.S: Potočák, ktorý zoberie kukuricu ... to je buď náhoda, alebo čerstvo vysadený brojler úplne rovnaký ako duhák zvyknutý na dokrmovanie a to nie je jeho prirodzené správanie.
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod s0krates » Ned Okt 30, 2011 10:22 pm

To nepatrilo Tebe, Maro. Ty si výnimka, ale aj tak sa čudujem, že s tým súhlasíš.
s0krates
 

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod maro » Ned Okt 30, 2011 11:23 pm

s0krates » Úprimne som presvedčený, že zrušenie starého systému bola veľká chyba. Reagoval som preto, že fakt neviem o nikom, kto sa nad tým predo mnou zamyslel ... aj na členských schôdzach . Začalo to vlastne tým, že dnes je legálne chytať na pstruhovke so sbirolinom, na nadväzci jednoháčik a na ňom napr. krúpa ... a je to legálne vláčenie, ktorým vieš vykatovať čerstvo nasadené duháky ... a ešte si ich môžeš legálne pritiahnuť k sebe vnadením. Starý systém to mal vyriešené ...
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod kura11 » Pon Okt 31, 2011 9:41 am

4,5,9,17,21,28,29,30 tu su moje volne dni kedy by som mohol ist tahat snury na pstruhovku, ak ma dakto podobne dni volno tak nech napise a mozme ist...
kura11
 

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod IG0R » Pon Okt 31, 2011 11:18 am

kura11 píše:4,5,9,17,21,28,29,30 tu su moje volne dni kedy by som mohol ist tahat snury na pstruhovku, ak ma dakto podobne dni volno tak nech napise a mozme ist...

ja by som siel teraz v sobotu 5.teho od rana do cca 13.00
IG0R
 

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod kura11 » Pon Okt 31, 2011 11:57 am

No to je dobre sme uz dvaja... este nech to precita Basta a da zelenu a ide sa.. bo ja neviem ako sa to robi, ako daleko od seba a tak... myslim ze by sa cast hornadu dala pokryt... urcite treba natahat, lebo uz teraz pocujem o krdloch kormoranov po slovensku a to je este relativne teplo... tu tie spiny nesadnu :!: :!:
kura11
 

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rybársky poriadok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron