Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Návrhy na zmenu a diskusia o rybárskom zákone, vyhláške a miestnom poriadku.

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod maro » Štv Okt 27, 2011 1:11 pm

basta » Ak naozaj bude v novom MRP zvýšená lovná miera rýb, ktoré sme navrhovali, hlavne u potočáka, tak som milo prekvapený, jeden malý kôčik k zlepšeniu sa podaril ... :D Som zvedavý, či bude niekto z verejnosti na členskej schôdzi protestovať. :D
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod maro » Štv Okt 27, 2011 2:24 pm

plavec » Viem, preto tam aj chodím. Ak hovorí Basta pravdu, tak zvýšené miery platiť budú, min. celé tri roky, ja som len zvedavý na možné reakcie verejnosti, niekedy sú to neskutočné perly ...
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod basta » Štv Okt 27, 2011 7:23 pm

Samozrejme, že je to na RS, ale ako tu bolo spomenuté nielen na nich. Pretože RS nie je hmla, ktorá keď sadne na revír tak je všade, okolo každého... Musí si každý hlbšie vstúpiť do svedomia a keď vidím, že niekto berie viac ako je norma, ktorá aj podľa iných je zbytočne vysoká čo sa týka počtu privlastnených rýb(lososovitých) musím zakročiť veď berie z môjho. Zavolať hoci aj na políciu tá pošle hliadku. V tomto smere išli na Radu aj od nás (rozumej našej MsO) návrhy na zmenu. Myslím, že mnohí budú prekvapení. Práca v SRZ nie je ľahká pre funkcionára hlavne vtedy, pokiaľ sa členská základňa nezapojí aktívne do posunu k lepšiemu. Ide zima a verím, že to tu "ožije" nečakám zázraky, ale čakám seriózny prístup. Keď niečomu nerozumiem, alebo mi nie je jasné tak sa opýtam. Na niektoré otázky sa cez net nedá reagovať.
basta
Hospodár
Hospodár
 
Príspevky: 146
Registrovaný: Pia Máj 16, 2008 7:04 pm

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod kura11 » Štv Okt 27, 2011 9:00 pm

Basta hod nejake terminy kedy by sa dali tahat snury ponad hornad, musim pozret do smenovky ale siel by som rad... obleciem brodaky a mozme tahat... verim ze sa zapoja aj dalsi mozna aj z fora... teraz je tam dost tych mensich potocakov aj duhak ostal treba ich ochranit... ta miera potocaka velmi tesí...
kura11
 

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod basta » Pia Okt 28, 2011 8:51 am

Neťahá sa to tak ako si predstavuješ. Tam treba udicu s olovkom, prehodíš, naviažeš šnúru, pretiahneš ju cez Hornád a uviažeš na strom. Potrebuješ len presne nahadzovať a to predpokladám ako vláčkar vieš. Stačí, keď sa dáte dokopy dvaja - traja a dáte dopredu vedieť.
basta
Hospodár
Hospodár
 
Príspevky: 146
Registrovaný: Pia Máj 16, 2008 7:04 pm

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod kura11 » Pia Okt 28, 2011 7:02 pm

mohol by som 4,5,9,17teho a potom az 21 november alebo az 28,29,30 ale to tazko najst dakoho bo vecina cez tyzden robi, ja zasa vikendy... ale rad by som pomohol... kto by aj tu z fora mal podobne terminy volno nech napise a ked budeme zo traja mozme ist...
kura11
 

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod kura11 » Sob Okt 29, 2011 5:21 pm

No kto sa dozvie kto natahal snury??? vidis MO sa vyjadrila ze nadsenci... ak chcu vtackari a podobny ochranary zrusit snury nech si daju tu namahu a to porezu... ak nie tak na jar to ty isty nadsenci odstrania... na mieste tej dotycnej MO robim rovnako... my nic... ved aj ochranari sadia vydru nacierno a nepytaju sa rybarov ci mozu... ak sa najdu ludia pojdem rad tahat snury ponad hornad... kormorany su tu nejako skoro... :!: ak dakomu vyhovuju niektore datumi co som dal tak sa mozme spojit a jeden den potahat...
kura11
 

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod maro » Sob Okt 29, 2011 10:38 pm

plavec » Nečakaj odo mňa odborné argumenty k chytaniu na pstruhovke, nie som ichtiológ. Zmena pri poslednej novelizácii prebehla tiež omylom, bez argumentácie, jednoducho sa na to zabudlo. Keby to bol zlý systém, v Česku by to tiež zmenili. Pamätáš si starý systém lovu na pstruhovkách s podčiarkovaním a krúžkovaním dátumov?
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod s0krates » Sob Okt 29, 2011 10:47 pm

...ok,ale o chvíľu sú tu členské schôdze...doteraz som nebol,ale na budúci rok pôjdem...podľa mňa by sa mali meniť hlavne ročné kvóty...tj. koľko rýb si môže rybár privlastniť..tu nie sme v Rusku,Fínsku a ani Britskej Columbii v Kanade...50 hosp. cenných rýb, okolo 100 pstruhov za cca 25 týždňov,plus ostatné ryby na kilá denne je veľa.
s0krates
 

Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Poslaťod s0krates » Sob Okt 29, 2011 11:00 pm

...Kura, inač tie amury mám ako doplatok k variabilke za min rok..ok? :D
s0krates
 

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rybársky poriadok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron