Naše vody .

Návrhy na zmenu a diskusia o rybárskom zákone, vyhláške a miestnom poriadku.

Naše vody .

Poslaťod cenpin1 » Štv Mar 05, 2009 5:58 pm

Ako sa tak pozeram tymto by som chcel poukazat na naše niektore Rybniky: Krasna nad hornadom, prečo neni povolena cely rok ved je tam chyt a pust.Primyselne jamy,Teplaren-zrušena.Čana,stare jazero as štyri fleky su tam na rybarčenie pre celu organizaciu ,zbytok do okola je zastavane chatarmy Tie ryby čo sa tam visadzaju to sadia .kvoli rybarskej chate alebo už neni miesto kde ich dat ta ich dame pytliakom keby sme tam chceli ist stanovat dobra partia tak by sme sa museli rozdelit alebo by sme nemali šancu tak naše peniaze idu na20cm kaprikyod neurčiteho člena som dostal odpoved treba ih nechat dorast a oni potom pojdu ja by som bol zato keby nesadili na stare jazero nech ich rozdelia do inych revirov alebo nech kupia menej ale aspon mierečne .
cenpin1
..
..
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Str Mar 04, 2009 8:30 am

Re: Naše vody .

Poslaťod Thommaso » Štv Mar 05, 2009 6:51 pm

Vidis, ja napr. absolutne nesuhlasim s vysadzanim len mierecnych ryb. To by sa potom vobec nemuselo vysadzat, proste by si len kupil povolenku a potom, keby doniesli ryby, by si mohol ist s povolenkou k dodavke, v ktorej by boli nase ryby a odtial by si si odviezol svoj podiel. Katastrofa.
K tomu miestu na rybolov a zastavanou pobreznych partii...tiez katastrofa :)
Thommaso
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 202
Registrovaný: Sob Máj 10, 2008 8:59 pm

Re: Naše vody .

Poslaťod kura11 » Štv Mar 05, 2009 11:54 pm

skoda sa rozculovat, taku velku masu oakou sme my rybary nikto neustrazi, a najviac pytliakov je medzi rybarmi... povolenka je len zasterka na legalne pytliacenie... kde je ochrana??? napr. zakaz si ponechat trebarz potocaka napr na tri roky??? hmm ale to by sa predala asi len tretina povoleniek... nemozem brat meso??? neberem povolenku- nebude tolko penazi v kase... zacarovany kruh
kura11
 

Re: Naše vody .

Poslaťod werter » Ned Mar 15, 2009 8:27 pm

Je pravda, že tu sa nič nevyrieši, ale človek si musí sem tam povedať svoje. Chcem napísať pár slov k pytliakom rybárom a kontrolám pri vode. Muškárim na Hornade celu sezónu, ale kontrolu som nemal ani jednu. Kontrolovali ma iba raz, na VVN Ružín, keď sa nasadili duhaky. Som presvedčený, že keď budú chodiť hliadky zo SRZ častejšie budú aj pytliaci alebo občasný nenechavci mať strach niečo zobrať mimo zákon. Je však treba povedať, že aj niektoré zákony a nariadenia nemajú nič spoločné s reálnym životom rybárov. Prečo nie je možné privlastniť si 4 ks pstruha a potom loviť spôsobom chyť a pusť. Zamedzilo by to ponechať si nezapísanú štvrtu rybu a loviť aj bez úmyslu vziať si viac rýb.
werter
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Ned Mar 15, 2009 8:11 pm

Re: Naše vody .

Poslaťod rybopet » Ned Mar 15, 2009 10:02 pm

wert-aj po chytených štyroch pstruhoch môžeš chytať nadalej systémom Ca P.Ak pstruhy nemajú viac ako 7 kg.Lebo denný lov rýb končí podľa par.14,bod 9 privlastnením si povoleného počtu a /zároveň,súčasne-to tam síce nie je,ale spojka a o tom svedčí/hmotnosti.Povolený je počet 4ks,hmotnosť 7kg.Len naplnením týchto dvoch podmienok denný lov rýb končí.Nekončí ani ked chytíš 8 kg kapra.Keby tam bola spojka alebo,je všetko jasné.Jasné je aj to,že sa to bude ťažko vysvetľovať RS,ale kto má odvahu,a je si istý,že na súde vyhrá spor,a že si nezachytá dosť dlho,tak,nech to skúsi.
rybopet
Hyperaktívny diskutér
Hyperaktívny diskutér
 
Príspevky: 1000
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 8:50 pm

Re: Naše vody .

Poslaťod basta » Uto Mar 17, 2009 2:06 am

... a čo potom so pstruhom, ktorý to ligne až do žiabrových oblúkov a začne krvácať? Nehrajme sa na čiarky to sa môžu hrať právnici, ktorí článkom v novinách za nič nezodpovedajú.
basta
Hospodár
Hospodár
 
Príspevky: 146
Registrovaný: Pia Máj 16, 2008 7:04 pm

Re: Naše vody .

Poslaťod rybopet » Uto Mar 17, 2009 10:26 pm

basta-je to to isté,ako u podmierečneho zubáča,alebo šťuky.Ja nikoho nenabádam ,je to diera v zákone a môžu za to zákonodárcovia.V podstate,ak niekto chytí dve šťuky,dvoch zubáčov,štyroch pstruhov,mal by byť "rybársky ukojený" a mal by sa "tešiť z krásnej prírody,čistej vody a spevu vtákov" ,ale právnici sú právnici.A tí Ťa vysekaju zo všetkého. :P
rybopet
Hyperaktívny diskutér
Hyperaktívny diskutér
 
Príspevky: 1000
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 8:50 pm

Re: Naše vody .

Poslaťod werter » Str Mar 18, 2009 9:27 pm

Neviem ako vy ostatní, ale ja chcem kľudne loviť a nie sa vláčiť po súdoch a trestných či ako ich volajú komisiach. Minule kamoš mal dve ryby a návale lovu nezapísal tretiu a zaplatil pokutu. Dobre viete, že písať zabrodený a skrehnutý je niekedy problém. Dávam vám všetkým do pozornosti jednú vec. Obmedzenie lovu na tri dni a štyroch pstruhov malo v minulosti význam, lebo sa tým obmedzil počet celkovo ulovených pstruhov, ale teraz čo sa zmenil zákon, že počas sezóny je povolené uloviť stanovený počet rýb načo je dobré obmedziť počet vychádzok? Keď mám dovolenku dva týždne a mám čas musím sedieť doma čumieť do blba. Skúsil som to spočítať a zistil som nasledovné:
-sezóna na PV 22-23 týždňov
- loviť sa dá iba tri dni v týždni
-celkovo lovime max. 66-69 dni
-povolenka je ročná a lovíme iba 1/5 roka
Nechajme ľudí ak si zaplatia ,nech lovia koľko dni chcú, lebo všetci dobre vieme, že su týždne keď sa k vode nedostaneme (veľká voda ,povinnosti a iné) a su týždne kedy by sme mohli a nemôžeme. Je to potom spravodlivé.
P.S. Kormorán a pytliak lovia koľko chc´a kedy chcú.
werter
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Ned Mar 15, 2009 8:11 pm

Re: Naše vody .

Poslaťod murmur » Str Mar 18, 2009 10:53 pm

pozor, zase mierna diera v tom ustanoveni o celkovom pocte ryb privlastnenych na povolenku - ide o kapra, zubaca, stuku, liena a sumca. Lososovite ryby sa do tych 50 povolenych nezapocitavaju ;) Mozte si to pozret v Zazname o dochadzke ....
murmur
.
.
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Pon Máj 26, 2008 9:16 am

Re: Naše vody .

Poslaťod cenpin1 » Ned Mar 22, 2009 8:44 am

akože otych rybarskych papierovich pitliakoch by som vedel to čo povedat stači keby si išíel na jazero prejst sa každy den aby si pochopil že čosuto za rybary stanuje tam vkuse 2 mesiace a ked taha rybu von už kriči že ide čučo a rybarska straž toto nevidi aty vijdeš parkrat kvode adobre že ta neskonroluju pomali že jak si aj ustrojeny ja zviknem hodit na jazero ale kontrolu som nemal zaa cely rok ani jednu a som počul že na pstruhovom dobre že vas nezožeru nesom pstruhar ale točo my prejde cez uši pri pive
cenpin1
..
..
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Str Mar 04, 2009 8:30 am


Späť na Rybársky poriadok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron