Mozem chytat

Návrhy na zmenu a diskusia o rybárskom zákone, vyhláške a miestnom poriadku.

Re: Mozem chytat

Poslaťod duhak » Pia Jún 24, 2011 7:13 pm

Ešte raz.Ak sa niečo udeje zodpovednosť nesie DOPROVOD.Vprípade niečoho závažného až tak že by to musel riešiť SÚD , ako može byť na zodpovednosť neplnoletá osoba. Alebo načo je potom taká hlúpa klauzula o doprovode dospelej oosoby? Rybárske zákony majú vačšiu váhu ako zákony SR ?
duhak
..
..
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Pon Apr 20, 2009 6:21 pm

Re: Mozem chytat

Poslaťod martino5 » Pia Jún 24, 2011 8:07 pm

Cronicle píše:niekto ale musí vziať na seba zodpovednosť...nikdy nevieš čo sa stane..syn pôjde sám na ryby, nedajbože sa utopí a tatino pôjde sedieť...kvak...

..no a ešte mi povedz kto na seba berie zodpovednost ,keď chlapčisko nakoniec predsa len pojde chytat s tou plnoletou osobou? ..chlapčisko sa utopi a sediet pojde sused ,ktory ho mal za neho zodpovednosť a zoberie ju na seba? :oops:
..poznam par fakt dobrich chlapcov -rybarov zo sidliska a je smutne ,že pre svoj vek vlastne nemožu ist k vode ,nakolko nikto blizky z ich okolia neholduje tejto zalube :(
Duhak tak nejak som to myslel ,ako pišeš ;)
martino5
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Pia Apr 24, 2009 3:13 pm

Re: Mozem chytat

Poslaťod blinker » Pia Jún 24, 2011 9:04 pm

So spoluziakmi sme chodili na ryby od 11-tich rokov. Teraz mam 25. Aj ked nas niekto kontroloval /straz, policajti/, tak nikto nic nepovedal, ze by sme mali mat nejakeho dospeleho ako dozor. A chodili sme od jari do jesene kazdy druhy den. Ved to by som sa ani nestal rybarom, kedze ziadny otec z partie nemal povolenku. :D Naco tu nejake paragrafy vytahujete. Staci odpoved, ze mozes chodit na ryby, ale ak sa nieco stane, tak zodpovednost nesu rodicia. Pripadne staci nejakemu dedkovy s udicou povedat, nech je akoze vas dozor.
blinker
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 79
Registrovaný: Sob Máj 10, 2008 10:02 am

Re: Mozem chytat

Poslaťod rybopet » Pia Jún 24, 2011 10:22 pm

Dídžej-mýliš sa a to riadne. Jankes má pravdu, a to vôbec nie je mladý.
rybopet
Hyperaktívny diskutér
Hyperaktívny diskutér
 
Príspevky: 1000
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 8:50 pm

Re: Mozem chytat

Poslaťod djnasty » Sob Jún 25, 2011 12:19 am

[quote="rybopet"]Dídžej-mýliš sa a to riadne. Jankes má pravdu, a to vôbec nie je mladý.[/quot

hej mylim tak vysvetluj nech sa trosku pobavim chces mi povedat /// priklad ked 15 rocny ukradne kukuricu jeho otec ide do vezby??? plnolety nieje viem to aj sam ale nesie uz pravnu zodpovednost sam za seba pri com Loviaci od 15 do 18 rokov môže loviť ryby ako plnoletá osoba, ktorá je držiteľom povolenia alebo osobitného povolenia. toto mi potom vysvetli a budem ticho
djnasty
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 117
Registrovaný: Štv Jún 12, 2008 11:03 pm

Re: Mozem chytat

Poslaťod djnasty » Sob Jún 25, 2011 12:19 am

[quote="rybopet"]Dídžej-mýliš sa a to riadne. Jankes má pravdu, a to vôbec nie je mladý.[/quot

hej mylim tak vysvetluj nech sa trosku pobavim chces mi povedat /// priklad ked 15 rocny ukradne kukuricu jeho otec ide do vezby??? plnolety nieje viem to aj sam ale nesie uz pravnu zodpovednost sam za seba pri com Loviaci od 15 do 18 rokov môže loviť ryby ako plnoletá osoba, ktorá je držiteľom povolenia alebo osobitného povolenia. toto mi potom vysvetli a budem ticho
djnasty
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 117
Registrovaný: Štv Jún 12, 2008 11:03 pm

Re: Mozem chytat

Poslaťod majo » Sob Jún 25, 2011 2:29 pm

lepsie vidiet chlapca s prutom v ruke ako v karcme pod stolom :idea:
majo
....
....
 
Príspevky: 48
Registrovaný: Sob Máj 10, 2008 6:40 pm

Re: Mozem chytat

Poslaťod Eko » Sob Jún 25, 2011 2:33 pm

majo - hmm to je jedno skor ci neskor stihne oboje :lol: ;)
Obrázok užívateľa
Eko
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 351
Registrovaný: Uto Júl 29, 2008 9:37 pm

Re: Mozem chytat

Poslaťod lono » Sob Jún 25, 2011 11:50 pm

HMMM...NIE VSETCI, CEST VINIMKAM. DNES UZ PATRIM K NIM :D :lol:
lono
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Sob Mar 19, 2011 2:17 pm

Re: Mozem chytat

Poslaťod jankes » Ned Jún 26, 2011 7:24 am

djnasty - prečítal si par komentáre ktoré napísali ty čo vedia čo som napísal 13 r.chlap.Nie je to ryb.zákon ale Vyhláška Min.živ.prostredia Slovenskej republiky č.185/2006Z.z.ktorá nadobudla účinnosť 15.apríla 2006 podpísal ju p.minister L.Miklós. Až niekedy budeš mať deti tak sa budeš inač stavať k takým to veciam,tu neide len o toči sa stane alebo nestane tragédia,čo by nik z nás nechcel,ale aby sa ten mladý rybár naučil ako sa ma správať pri vode aké ryby si môže privlastniť atď.a hlavne aby sa naučil vážiť si prírodu a nebral príklad z takých rybárov čo sa nevedia ani správať pri vode!!! Možná že budem mať tu česť sa aj s tebou stretnúť pri vode počas rybačky.Petrov zdar . Vrátil som sa ešte by som sa rad vedel koľko máš rokov ak sa neurazíš ? Ja mám synov najstarší ma 42 rokov a ty k nemu máš určíte ďaleko.
jankes
Rybárska Stráž
Rybárska Stráž
 
Príspevky: 193
Registrovaný: Pia Sep 17, 2010 7:18 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rybársky poriadok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron