Mozem chytat

Návrhy na zmenu a diskusia o rybárskom zákone, vyhláške a miestnom poriadku.

Re: Mozem chytat

Poslaťod martino5 » Ned Jún 26, 2011 10:59 am

jankes píše:...tu neide len o toči sa stane alebo nestane tragédia,čo by nik z nás nechcel,ale aby sa ten mladý rybár naučil ako sa ma správať pri vode aké ryby si môže privlastniť atď.a hlavne aby sa naučil vážiť si prírodu a nebral príklad z takých rybárov čo sa nevedia ani správať pri vode!!! ...


Jankes ak možem....podla mňa to je len taka vyhovorka na zakon ,nakolko stale si budem trvat na tom ,že taky 13 ročny chalan ,už musi velmi dobre vedieť čo može a nemože ,nevraviac o rybarskych zakonoch,však skušky za neho nerobia rodičia a ani oni nechodia za neho do rybarskeho kružku ..a dovolim si tvrdť ,že monoho mladych rybarov može ist prikladom staršim rybarom ,čiže starši rybari by sa mali ešte určite čo to priučiť od mladeže ;) aj keď samozrejme nehadžem všetkych do jedneho vreca.

Presne ako to napisal Blinker,aj ja keď som mal 10 rokov a viac /aj ked to bol ešte socializmus/ tak sme hlavne cez prazdniny chodili k vode partia kamaratov a zabavali sa chytanim ryb ,či už hruzikov ,beličiek a podobne ..a z dospelych v podstate sme nemohli nikoho dostat k vode,nakolko v tom čase boli všetci v zamestnani ;)
martino5
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Pia Apr 24, 2009 3:13 pm

Re: Mozem chytat

Poslaťod jankes » Ned Jún 26, 2011 4:48 pm

Ja už mam aj vnuka dospelého aj ostatné vnúčence,ale ja by som ich k vode nepustil keby mali 13 rokov!!! Koľko starších rybárov vola RS aby prišla k vode,že ich vyháňa od vody skupina cigánov nech idú loviť inde lebo oni chcú byť spolu a sú to dospeli rybári od 20 rokov vyššie a ani jeden im nič nepovie,čo potom s tými 13 ročnými deťmi ???Neviem aké mate deti? Keď ja som bol v tom veku tak som mohol kľudne isť k vode nikoho neprepadli ani udice nik neukradol jak je tomu dnes a zákon sa rešpektoval nie jak dnes viď to teraz presne tu nikam netreba chodiť ale ak sa niečo vážne stane tak kto bude niesť zodpovednosť? Je pravda že niekedy sú mladší rybári vzorom pre tých skôr narodených!!! Jednoznačné že Zák.a Vyhlášku treba dodržiavať s tým sa nič nedá urobiť ! Ešte by som dodal,že ak vidíte suseda odchádzať od vody ani jeden ho neupozorní na to aby si zobral zo sebou aj sáčky,fľaše ktoré doniesol zo sebou a pritom ma mať loviaci rybár poriadok na lovnom mieste počas celého lovu.Pozrime sa všetci jak vyzerajú brehy jazier po brigáde radosť pozrieť ale za týždeň,ako keby sa nebola žiadna brigáda uskutočnila!!! Ps.On môže vedieť čo môže a nemôže a pevne verím že by nenič nespravil horšie než iný rybár ale mi musíme chrániť v prvom rade dieťa aj preto je doprovod dospelej osoby potrebný.
jankes
Rybárska Stráž
Rybárska Stráž
 
Príspevky: 193
Registrovaný: Pia Sep 17, 2010 7:18 pm

Re: Mozem chytat

Poslaťod blinker » Ned Jún 26, 2011 7:06 pm

Jankes, nikto nevravi, ze sa im nic nemoze stat. Aj mne, ked som mal 13 ukradli nejake plavaciky alebo sme sa pobili. Ale to sa moze stat hocikde, ze ta okradnu, zrazi ta auto a podobne. Nemyslim si, ze by bola rybacka ovela nebezpecnejsia ako nejake ine aktivity. Vacsina ludi co poznam, tak zacali rybarcit na zakladnej skole. 10 rocny chlapec nebude cakat 5 rokov, kym mu vyhlaska dovoli k vode chodit samemu. V 15-tich mu uz ine objekty budu behat po rozume a na ryby zabudne :D
blinker
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 79
Registrovaný: Sob Máj 10, 2008 10:02 am

Re: Mozem chytat

Poslaťod maro » Pon Jún 27, 2011 8:13 am

djnasty >>

hej mylim tak vysvetluj nech sa trosku pobavim chces mi povedat /// priklad ked 15 rocny ukradne kukuricu jeho otec ide do vezby??? plnolety nieje viem to aj sam ale nesie uz pravnu zodpovednost sam za seba pri com Loviaci od 15 do 18 rokov môže loviť ryby ako plnoletá osoba, ktorá je držiteľom povolenia alebo osobitného povolenia. toto mi potom vysvetli a budem ticho


Keď 15-ročný ukradne kukuricu, dostane polovičnú sadzbu, pretože je ešte mladistvý, ani trestnoprávnu zodpovednosť nemá ako plnoletý. Loviaci od 15 do 18 rokov môže podľa legislatívy jedine loviť ryby ako plnoletá osoba, to neznamená, že je plnoletý a že môže robiť dohľad nad dieťaťom.
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: Mozem chytat

Poslaťod jankes » Sob Júl 16, 2011 6:48 pm

Troška sa vrátim k téme Môžem chytať...djnasty dúfam že si už naučil a doplnil vedomosti,ktoré Ti chýbali. A čakal by som aj ne aké ospravedlnenie od teba. Dúfam že si ho tu budem môcť aj prečítať.Ďakujem. Petrov zdar.
jankes
Rybárska Stráž
Rybárska Stráž
 
Príspevky: 193
Registrovaný: Pia Sep 17, 2010 7:18 pm

Predchádzajúci

Späť na Rybársky poriadok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron