Novy rybarsky poriadok

Návrhy na zmenu a diskusia o rybárskom zákone, vyhláške a miestnom poriadku.

Novy rybarsky poriadok

Poslaťod Thommaso » Pon Jan 12, 2009 6:16 pm

Ako to funguje, v novom rybarskom poriadku na tomto odkaze http://www.srz-ke.netkosice.sk/archiv/R ... k_2009.pdf som nasiel nieco comu celkom nerozumiem:

Množstvo úlovkov:
Dospelý rybár: 5 ks rýb, ktoré majú stanovenú najmenšiu lovnú mieru, z toho najviac 3ks jedného
druhu a 10kg ostatných druhov rýb.
Mladý rybár: 3 ks rýb, ktoré majú stanovenú najmenšiu lovnú mieru,
(od 15 – 17 r.) z toho najviac 2ks jedného druhu a 5kg ostatných druhov rýb.
Dieťa: 1 ks ryby, ktorá má stanovenú najmenšiu lovnú mieru, .
a 5 kg ostatných druhov rýb.
Všetky ostatné ustanovenia zákona č.139/2002 Z.z. o rybárstve v znení neskorších predpisov
a vyhlášky č. 185/2006 Z.z. platia v plnom rozsahu.

Plati to pre hranicne vody, pre kaprove vody, ci pre vsetky vody? Hodilo by sa taketo obmedzenie.......na vsetky vody
Thommaso
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 202
Registrovaný: Sob Máj 10, 2008 8:59 pm

Re: Novy rybarsky poriadok

Poslaťod Sazan » Pon Jan 12, 2009 7:21 pm

Hm. Taktiež tomu nerozumiem,bolo by dobré to vysvetliť.
Mám pocit že to platí len pre Hornád č.1 či nie ?
Koľko vlastne a čoho sa dá uloviť ?
Je to dosť zamotané a nezrozumiteľné aj pre značnú časť rybárov tu z môjho okolia.
Taktiež som si všimol že v Povolení na rybolov už nieje napísané koľko kusov je na deň. Je tam iba na celý rok. Poďalšie individuálna ochrana v takom čase ako je napísaná pod Hornádom č.1 platí iba pre ten Hornád alebo všetky kaprové vody. Ďakujem v mene všetkých rybárov.
Sazan
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pon Jan 12, 2009 7:13 pm

Re: Novy rybarsky poriadok

Poslaťod rybopet » Pon Jan 12, 2009 8:22 pm

Pre hraničný Hornád,neviem,čo je nejasné.Od hranice po Trstené n.H. a sú tam riečne km/neviem,či sú vyznačené tabuľami/.
rybopet
Hyperaktívny diskutér
Hyperaktívny diskutér
 
Príspevky: 1000
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 8:50 pm

Re: Novy rybarsky poriadok

Poslaťod rybopet » Pon Jan 12, 2009 8:27 pm

Malo tam byť:Zmena indiv. och.r. pre hraničné vody.No nie je to tam,ale patrí to k nim.
rybopet
Hyperaktívny diskutér
Hyperaktívny diskutér
 
Príspevky: 1000
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 8:50 pm

Re: Novy rybarsky poriadok

Poslaťod basta » Uto Jan 13, 2009 1:30 am

rybopet> pozri sa nad tabuľkou je napisana tá veta, ktorú hľadáš. Samozrejme že tá zmena platí len pre hraničnú časť Hornádu (v našom prípade). Tento doplnený úsek ryb. poriadku je opísaný z rybárskeho poriadku pre zväzové kaprové vody, aby aj rybári s miestnym povolením mohli chytať na tomto úseku tak, ako to bolo dojednané s rybármi na maďarskej strane.
basta
Hospodár
Hospodár
 
Príspevky: 146
Registrovaný: Pia Máj 16, 2008 7:04 pm

Re: Novy rybarsky poriadok

Poslaťod rybopet » Uto Jan 13, 2009 11:32 pm

basta-ja nehľadám,ja vysvetľujem,lebo možno mne vsjo jasno,ale niekomu bumažky náda! :lol:
rybopet
Hyperaktívny diskutér
Hyperaktívny diskutér
 
Príspevky: 1000
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 8:50 pm

Re: Novy rybarsky poriadok

Poslaťod basta » Str Jan 14, 2009 10:24 pm

ok,peťko ;)
basta
Hospodár
Hospodár
 
Príspevky: 146
Registrovaný: Pia Máj 16, 2008 7:04 pm

Re: Novy rybarsky poriadok

Poslaťod basta » Str Jan 21, 2009 1:59 pm

Ukážka: Re: Novy rybarsky poriadok

Sazan napísal:Hm. Taktiež tomu nerozumiem,bolo by dobré to vysvetliť.
Mám pocit že to platí len pre Hornád č.1 či nie ?
Koľko vlastne a čoho sa dá uloviť ?
Je to dosť zamotané a nezrozumiteľné aj pre značnú časť rybárov tu z môjho okolia.
Taktiež som si všimol že v Povolení na rybolov už nieje napísané koľko kusov je na deň. Je tam iba na celý rok. Poďalšie individuálna ochrana v takom čase ako je napísaná pod Hornádom č.1 platí iba pre ten Hornád alebo všetky kaprové vody. Ďakujem v mene všetkých rybárov.


1.V povolení nie je napísané, koľko kusov si môžeš privlastniť denne, ale je to v platnej vyhláške a zákone. Platnosť povolenia je limitovaná počtom ponechaných kusov určených druhov rýb. Po splnení tohto limitu si musíš kúpiť nové povolenie.
2. Individuálna ochrana ,ktorá je napísaná po Hornádom č. 1 platí len na úseku tejto rieky, ktorá je hraničným tokom. Teda nie na celom Hornáde č. 1
Keď budeš mať ešte nejakú otázku kľudne sa opýtaj. Predídeš tak problémom pri kontrole.
basta
Hospodár
Hospodár
 
Príspevky: 146
Registrovaný: Pia Máj 16, 2008 7:04 pm

Re: Novy rybarsky poriadok

Poslaťod rybopet » Ned Feb 01, 2009 9:30 pm

A ešte že sa dá vláčiť na hraničných vodách od 1.apríla.U nás je aktuálny tak Kamenec a samozrejme náš milovaný Hornád.
rybopet
Hyperaktívny diskutér
Hyperaktívny diskutér
 
Príspevky: 1000
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 8:50 pm

Re: Novy rybarsky poriadok

Poslaťod majo » Uto Mar 31, 2009 9:50 pm

rybopet kde prosim ta najdem to znenie ze sa na hranicnych vodach moze vlacit od 1.aprila....za ochotu dakujem :geek:
majo
....
....
 
Príspevky: 48
Registrovaný: Sob Máj 10, 2008 6:40 pm

Ďalší

Späť na Rybársky poriadok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron