Návrhy na zmeny v Rybárskom zákone a vyhláške

Návrhy na zmenu a diskusia o rybárskom zákone, vyhláške a miestnom poriadku.

Re: Návrhy na zmeny v Rybárskom zákone a vyhláške

Poslaťod blinker » Pia Nov 11, 2011 3:05 pm

Moje postrehy:
1. Ja by som privital spestrenie v podobe lovu na plavanu na pstruhovke, kedze mam len pstruhovu povolenku a parkrat do roka by som si rad zachytal aj inak ako na privlac. Suhlasim s marovim navrhom celkoveho poctu vychadzok 3 za tyzden. Nie ako niektori zle pochopili 3 dni pstruhy + 4 dni ostatne. S tym ak niekto chyti pstruha/sivona/lipna pri love na plavanu/polozenu, tak ho musi pustit. Znova zaviest princip kruzkovania a podciarkovania datumu.
2. Lov so sbirom, bublinou a pod. povazovat za lov na plavanu, hned by bolo o polovicu pstruhov vo vode viac.
3. Obmedzit celkovy pocet vychadzok na pstuhovku (bohuzial rybarov stale pribuda. Cca 10-12 rokov dozadu som za pol dna na pstuhovke stretol 1-2 rybarov, dnes ani nepocitam).
4. Nesuhlasim s tvrdenim, ze kaprovite ryby sa same premiestnia nizsie pod pstruhovku. Ked sa este dalo chytat na plavanu, tak som tam pochytal dost plotic a cervenic. Na kaprovom som nechytil ani jednu ploticu ci cervenicu. Myslim, ze plotica, cervenica, jalec, ostriez a ine boli na pstruhovke podla stareho zakona/vyhlasky povazovane za skodlive druhy ryb a loviaci ich nesmel pustit spat do vody. Teraz je tam bielej ryby urcite ovela viac, kedze sa neda chytat a skodi pstruhovy. Samozrejme to o zakaze pustania spat do vody by som odstranil, ved kazda ryba ma pravo na zivot, ale aspon by sa preriedil stav bielej ryby.
5. Na pstruhovke som na plavanu nechytil ani jedneho pstruha, zato na mimopstuhovke ich bolo dost.
6. Ak by niekomu vadilo, ze sa vychytaju podustvy, mreny, atd., tak sa moze zaviest zakaz ponechania si tychto druhov ryb alebo obmedzit pocet privlastnenych.
7. Lov kaprovitych ryb na pstuhovke len na rastlinne nastrahy, vnadenie kludne povolit. Ziadne pouzivanie napodobenin lariev, cervov a pod.
8. Samozrejme zvysit kontrolu zo strany ryb. straze.

V nemecku som v meste videl vodu, nieco ako myslavsky potok na Jazere a v nom kopa pstruhov. Vo Francuzsku na prvy hod ostriez 40cm. U nas akurat tak bordel a pijavice. Bohuzial tento stat a zmyslanie ludi v nom je dost v prdeli, kvoly ekonomickej situacii aka tu je. Mozeme vymyslat hocico, ale pochybujem ze sa nieco zasadneho zmeni a budeme mat vody plne ryb. Inac niesom CHaP, niekolko ryb si od vody vezmem, ale vsetko s mierou.
blinker
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 79
Registrovaný: Sob Máj 10, 2008 10:02 am

Re: Návrhy na zmeny v Rybárskom zákone a vyhláške

Poslaťod maro » Pia Nov 11, 2011 5:16 pm

plavec » Ja blbec som sa držal toho systému 3+4, pritom to bolo také jednoduché, ešteže Cronicle rozmýšľa. :) Čiže skúsme to zhrnúť:

1) Počet vychádzok na pstruhovke striktne 3x v týždni
2) Lov salmonidov na prívlač a umelú mušku - zakrúžkovaný dátum, možnosť privlastniť si Pp, Pd, Li, Si a ostatné druhy, lov len na umelé prívlačové nástrahy alebo umelé mušky (limity a lovné miery sú na inú debatu)
3) Lov kaprovitých na plavanú a položenú - 2x podčiarknutý dátum, zákaz privlastnenia Pp, Pd, Li, Si, lov len na rastlinné nástrahy, lov len na jeden prút (kľudne na tečúcej pstruhovke len na plavanú)
4) Striktne barbless háčiky pri všetkých technikách lovu, pri prívlači len jeden trojháčik na akej koľvek nástrahe - tiež samozrejme barbless (ja by som bol za jednoháčiky aj na prívlačových nástrahách).
5) Zákaz loviť na všetky druhy červov, napodobeniny ikier, rybky v akomkoľvek stave a ich časti.
6) O možnosti vnadenia pri plavanej/položenej môžeme diskutovať.
7) Sbirolino a bublinu by som neriešil, pri použití prívlačovej nástrahy je to prívlač, pri použití rastlinnej je to plávaná.
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: Návrhy na zmeny v Rybárskom zákone a vyhláške

Poslaťod blinker » Ned Nov 20, 2011 8:56 pm

maro - 1,2,4,5,8 - ok
3/ suhlasil by som s croniclom (na tečúcej iba plávaná) z dovodu bezpecnosti rybarov.
6/ diskusia, moj nazor - vnadenie pri plavanej a na tazko povolit.
7/ diskusia, moj nazor - sbirolino a bublina - pri použití prívlačovej nástrahy vnadenie zakazat, pri love na plavanu povolit
blinker
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 79
Registrovaný: Sob Máj 10, 2008 10:02 am

Re: Návrhy na zmeny v Rybárskom zákone a vyhláške

Poslaťod maro » Štv Nov 24, 2011 11:33 pm

Skúsil som zhrnúť navrhované zmeny do uceleného elaborátu a zapracovať do paragrafov. Pozrite a pripomienkujte ...

Obrázok

IG0R
edit: pridany pdf dokument
Prílohy
Navrh zmien november 2011.pdf
Navrh zmien v pdf
(132.75 KiB) 851 krát
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: Návrhy na zmeny v Rybárskom zákone a vyhláške

Poslaťod maro » Štv Nov 24, 2011 11:35 pm

... strana 2 ...

Obrázok


Sorry, kvalitnejšie to sem hodiť neviem ... :(

IG0R
edit: kvalitnejsie si to mozte pozriet kliknutim na obrazok, alebo na adrese https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=explorer&chrome=true&srcid=1tEJd1Jsnk9OTjJzRwNNTrCzqvpdJmcGcGcLEdnYo3M8aGkUs3WBU05tnebEz&hl=en_US
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: Návrhy na zmeny v Rybárskom zákone a vyhláške

Poslaťod maro » Pon Nov 28, 2011 4:17 pm

Cronicle » Skús pri tých návrhoch rozpísať, aký je ich prínos ...
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: Návrhy na zmeny v Rybárskom zákone a vyhláške

Poslaťod orim » Pia Dec 02, 2011 9:33 pm

maro píše:... strana 2 ...

Obrázok


NAVRH c.5 - som jednoznacne ZA!!!!!
orim
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 162
Registrovaný: Pon Aug 22, 2011 4:29 pm

Re: Návrhy na zmeny v Rybárskom zákone a vyhláške

Poslaťod sbiro » Pon Apr 02, 2012 11:06 pm

Maro, to sú tie návrhy čo som dostal ? Neporovnával som ich.
Obrázok užívateľa
sbiro
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Str Nov 02, 2011 3:17 pm
Bydlisko: ObV c.4

Re: Návrhy na zmeny v Rybárskom zákone a vyhláške

Poslaťod maro » Pon Apr 02, 2012 11:59 pm

Je to len časť, celý elaborát sem bude zavesený za krátky čas.
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: Návrhy na zmeny v Rybárskom zákone a vyhláške

Poslaťod maro » Uto Apr 03, 2012 11:35 am

Podľa dohody vkladám najnovšie Návrhy na zmeny v Zákone a Vyhláške. Prosím prečítajte si ich a píšte svoje pripomienky. Zhrnul som dokopy to dobré z januára 2011 a doplnil to nové, čo sme tu prediskutovali a čo som dostal od iných. Pri každom návrhu je napísané najskôr o čo v návrhu ide, potom je paragrafové znenie a zelenou farbou je napísaný cieľ návrhu (moje poznámky).
Prílohy
Navrh zmien marec 2012.pdf
(282.89 KiB) 549 krát
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rybársky poriadok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron