Návrhy na zmeny v Rybárskom zákone a vyhláške

Návrhy na zmenu a diskusia o rybárskom zákone, vyhláške a miestnom poriadku.

Re: Návrhy na zmeny v Rybárskom zákone a vyhláške

Poslaťod DAJHAK » Uto Apr 03, 2012 8:36 pm

Chytanie na rybku živú či mŕtvu na pstruhovke by som zakázal ale tie stlačené protihroty na háčkoch sú otázne
kto by to chcel obísť aj tak by ich stlačil len formálne a zbytočne by dochádzalo k nedorozumeniam.
Na wobleroch by som nechal toľko háčikov a v takej zostave ako boli kupené koli chodu nástrahy.
A viacej troj a dvojháčikov v nepstruhovke by som povolil na lov na systémy (pre šťuku a sumca)
Taký systém na rybku z dvoch trojháčikov jeden napr v dolnej plutve a druhý v chrbtovej je šetrnejší ako lov na prešitú rybku
len s jedným dvojháčikom aj keď sa to nezdá.
Na systém s dvomi trojháčikmi možeš šťuku pri zábere a prvom ponorení plaváka sekať hneď ale keď necháš rybku prešitú jedným dvojhákom
zažrať aby sa bezpečne chytila čo sa v praxi bežne robí tzv.sekaj až po vyfajčení cigarety tak menšia šťuka je v háji.
Uź sa mi pár podarilo chytiť ktoré mali brušnú dutinu prerezanú zvnútra lankom ktoré im trčalo sčasti von z diery v bruchu no hnus.
A tá zakázaná záťaž mimo mušky sa aj tak obchádza muškou ktorá je naschvál naviazaná s olovennou podložou a používa sa miesto olovka
takže len škoda materiálu na vytvorenie tohto ćuda tzv. muchy (nymfy).
A tá miera kapra zvýšená na 70 cm je prehnaná vhodná len pre boiliesákov.70cm kapor má oklo 7-8 kíl aj na vianoce si kupujem menšieho lebo ten je chutnejší.Nie každý chytá rybu len preto aby si ju odfotil.
Je hrozné keď sa športovci ožierajú,je však úžasné keď my alkoholici športujeme.
Toľko som čítal o škodlivých účinkoch alkoholu a cigariet že som sa rozhodol že prestanem čítať.
Obrázok užívateľa
DAJHAK
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Str Máj 14, 2008 6:19 pm

Re: Návrhy na zmeny v Rybárskom zákone a vyhláške

Poslaťod rybopet » Pon Máj 05, 2014 9:31 pm

Chytanie na živú nástrahu je podla veterinarneho platného zákona porušenie zakona!!Podla rybarskeho nie!! Kocurkovo!!
rybopet
Hyperaktívny diskutér
Hyperaktívny diskutér
 
Príspevky: 1000
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 8:50 pm

Predchádzajúci

Späť na Rybársky poriadok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron