Pytliaci a úlovky Rybárskej Stráže

Návrhy na zmenu a diskusia o rybárskom zákone, vyhláške a miestnom poriadku.

Pytliaci a úlovky Rybárskej Stráže

Poslaťod IG0R » Uto Apr 17, 2012 8:25 am

Tu by sme mohli zbierať informácie o dolapených pytliakoch, porušovaní rybárskeho zákona, ryb. poriadku a podobných prípadoch.
Snáď to bude aspoň na výstrahu. Ideálne by bolo ak by sa tu prezentovala naša RS a propagovala výsledky svojej práce.
IG0R
 

Re: Pytliaci a úlovky Rybárskej Stráže

Poslaťod IG0R » Uto Apr 17, 2012 8:27 am

Pytliačil člen rybárskej stráže

KOŠICE. Nečakaný „úlovok“ sa podaril členom rybárskej stráže, ktorí vo štvrtok popoludní chytili pri vodnej nádrži Bukovec (Košice-okolie) pytliaka. Nevychádzali z údivu, keď zistili, že v ich „sieti“ uviazol člen rybárskej stráže.

Dôchodcu (68) z Košíc už policajti z OO PZ Veľká Ida obvinili z prečinu pytliactva, v prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 6 mesiacov až 3 roky.

„Ako člen rybárskej stráže vo štvrtok okolo 14.15 hod. pytliačil v rybárskom revíri,“ uviedol včera košický policajný hovorca Alexander Szabó.

„Privolaná rybárska stráž našla udicu ukrytú v kríkoch a v jeho aute Škoda Felicia v igelitovej taške i dva pstruhy dúhové s dĺžkou 32 a 30 centimetrov.“

Obvinený pytliak navyše chytal ryby počas všeobecného zákazu lovu, ktorý trvá do 15. apríla. Rybárskemu zväzu spôsobil ulovením pstruhov škodu 1,40 eura, stíhajú ho na slobode.


http://kosice.korzar.sme.sk/c/6337219/pytliacil-clen-rybarskej-straze.html
IG0R
 

Re: Pytliaci a úlovky Rybárskej Stráže

Poslaťod IG0R » Uto Apr 17, 2012 8:28 am

jankes píše:Dnes som s kolegom čl.R.S. zadržal povolenie na rybolov otcovi dvoch pretekároch ,na našej P-M vode. Mal privlastnené 11 ks P.D. 3 ks zapísané do záznamu o úlovkoch, 8 ks P.D.vyčistené a odložené v igel.taške,ktorá bola v jeho plecniaku(ruksak) vnútornosti samozrejme pohodené na miestach kde boli ryby vyčistené na brehu !!! Viac nepíšem ale takých mäsiarov bolo určite viac ale mali šťastie,že si do mrazáku naložili pár kusov aj vaších a mojich rýb !!!
IG0R
 

Re: Pytliaci a úlovky Rybárskej Stráže

Poslaťod stewik » Ned Apr 22, 2012 1:56 pm

plavec - s tými jalcami ako keby si citoval jedného rybára ktorého som minule stretol v krásnej.... " Keď chytím pekného jalčeka tak si ho pekne upečiem pri vode" ........... Veľmi veľa rybárov čo som stretol pri vode bolo takých, že ryby chytajú pre mäso.... a sťažujú sa, že je málo rýb v Hornáde :roll:

Aj ja vítam také prepady od rybárskej stráže, ten kto chytá poctivo sa nemá čoho báť ;)
Chyť, urob fotku a pusti, aby bolo čo fotiť aj nabudúce.
http://stewik.mrk.cz/
Obrázok užívateľa
stewik
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 293
Registrovaný: Pon Máj 31, 2010 11:08 pm

Re: Pytliaci a úlovky Rybárskej Stráže

Poslaťod stewik » Ned Apr 22, 2012 8:40 pm

plavec píše:stewik - pokiaľ si rybu privlastnia kóšer, nerobia bordel, tak s tým nie je problém. Ale za tých "čerešniarov", ktorých v tomto úseku Hornádu často stretávam, by som ruku do ohňa nedal. Inak, minulého roku som tam na vláčku chytil krásneho 52 cm jalca, na 2 meppsku. Bol vrátený vode, no či ešte pri takýchto "rybároch" žije, je otázne.

Ozaj, neviete, ako dopadol ten prípad z Bukovca, čo sa o ňom písalo v Korzári ? Na stránke http://www.srzke.sk je príspevok, kde sa uvádza, že k pytliactvu nedošlo. :?: :!:



Tiež mám z odtiaľ krásne jalce, najväčší 55cm, fotku mám na mrku :) tiež si pláva ďalej :)
Chyť, urob fotku a pusti, aby bolo čo fotiť aj nabudúce.
http://stewik.mrk.cz/
Obrázok užívateľa
stewik
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 293
Registrovaný: Pon Máj 31, 2010 11:08 pm

Re: Pytliaci a úlovky Rybárskej Stráže

Poslaťod kura11 » Ned Apr 22, 2012 10:32 pm

Plavec isto sa to dozvies, bude to na hlavnej stranke v cervenom ramiku :lol: :lol:
kura11
 

Re: Pytliaci a úlovky Rybárskej Stráže

Poslaťod kura11 » Pon Apr 23, 2012 9:06 am

plavec nic som nepovedal, preto su tam tie smajlose... skor to mala byt ironicka poznamka k zarucenym informaciam na hlavnej stranke :)
kura11
 

Re: Pytliaci a úlovky Rybárskej Stráže

Poslaťod altero » Štv Apr 26, 2012 10:10 pm

pokial je RS verejnym cinitelom je mi sumafuk ci sa im nieco paci, ja musim strpiet ich prava, oni musia moje...

aspon ma clovek aku taku istotu, ze sa nebudu spravat k rybarovi ako opice...

Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2
Obrázok užívateľa
altero
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 2:07 pm

Re: Pytliaci a úlovky Rybárskej Stráže

Poslaťod altero » Pia Apr 27, 2012 7:06 am

to mas pravdu, ale ked oni su poniektori vytoceni a arogantni uz len preto, ze im zena v noci nedala, ako mi bolo raz povedane ;)

a vtedy sa ta kamera moze hodit :)
Obrázok užívateľa
altero
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 2:07 pm

Re: Pytliaci a úlovky Rybárskej Stráže

Poslaťod Palino1 » Pia Apr 27, 2012 10:08 am

Podobne, ako napríklad aj v polícii, aj v RS je popri poctivej a slušnej väčšine zlomok osôb, ktoré kazia dobré meno aj tým ostatným, poctivým. Aj ja osobne som sa stretol s pomerne primitívnym správaním člena RS stráže, no zmenilo to len môj pohľad na danú osobu, neodsudzujem RS ako celok.
Palino1
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pon Mar 09, 2009 9:29 am

Ďalší

Späť na Rybársky poriadok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron