Ako to je?

Návrhy na zmenu a diskusia o rybárskom zákone, vyhláške a miestnom poriadku.

Ako to je?

Poslaťod DAJHAK » Pia Mar 02, 2012 6:10 pm

V miestnom ryb poriadku Košice platný od 2012 sa píše - V zmysle paragrafu 13 ...sú v revíroch MsO SRZ stanovené tieto výnimky z lovných mier rýb
Lipeň tymiánový - 30cm
Pstruh potočný - 30cm
Amur 70cm
Amur nie je v jednotlivých revíroch popísaný ale Pstruh potočný a Lipeň je v niektorých revíroch pstruhových aj nepstruhových popísaný že má lovnú mieru 30cm a v niektorých nie.Má sa to chápať tak že Amur má vo vśetkých revíroch Mso SRZ Košice mieru 70cm a pstruh a lipeň má lovnú mieru 30 cm len v tých revíroch Mso SRZ Košice v ktorých sú tieto miery uvedené?
Napr pstruhová Olšava 2 tam je napísané len Lipeň tymianový 30cm takže keď sa mi na tomto revíri podarí pstruh potočný možem zobrať aj menšieho ako 30cm?
Je hrozné keď sa športovci ožierajú,je však úžasné keď my alkoholici športujeme.
Toľko som čítal o škodlivých účinkoch alkoholu a cigariet že som sa rozhodol že prestanem čítať.
Obrázok užívateľa
DAJHAK
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Str Máj 14, 2008 6:19 pm

Re: Ako to je?

Poslaťod altero » Pia Mar 02, 2012 8:35 pm

akoze prepac, ale len pako si vezme pp alebo lipna a je jedno akej miery...

Odoslané z môjho HTC Desire cez Tapatalk
Obrázok užívateľa
altero
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 2:07 pm

Re: Ako to je?

Poslaťod DAJHAK » Pia Mar 02, 2012 8:50 pm

Ide mi o pravidlá a nie či si niečo vezmem alebo nie. Predpokladal som takú odpoveď preto som zvaźoval ten koniec mojho príspevku či napíśem možem si zobrať
ale bolo to jednoduchśie tak aby to pochopil každý na čo sa pýtam preto taká štylizácia otázky. Keď som Ťa popudil prepáč ;)
Až teraz viem prećo kamarátovi pri kontrole RS ktorá prebehla v pohode s mierovým potoćákom v košíku vraveli si Pako.
Je hrozné keď sa športovci ožierajú,je však úžasné keď my alkoholici športujeme.
Toľko som čítal o škodlivých účinkoch alkoholu a cigariet že som sa rozhodol že prestanem čítať.
Obrázok užívateľa
DAJHAK
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Str Máj 14, 2008 6:19 pm

Re: Ako to je?

Poslaťod kura11 » Pia Mar 02, 2012 9:40 pm

podla mna by to malo platit na vsetkych vodach KE organizacie... bol to velmi dobry krok... este lepsi mohli urobit pani v Ziline a zamiesat do tohto poctu co schvalili 50ks mix Li PP na rok alebo na jednu povolenku aj duhaka... ale potom by mozna nesiel biznis akciovky zvezu cize Slovrybu, tak tymto podporili masarske chute rybarov a neobmedzeny pocet nasadenych aj ponechanych Pd... :!: je dost smutne ze sama velka hlava v ziline zapricinuje upadok alebo moralny upadok tejto org.. asi by to uz aj tam chcelo precistit a zacat hned Balazom...
kura11
 

Re: Ako to je?

Poslaťod DAJHAK » Pia Mar 02, 2012 9:56 pm

Kura nie je to neobmedzený počet dúhákov.
Keď možeš ist trikrát do týždňa a zobrať len štyri.
Trikrát do tyždňa ako zamestnany máš problém isť a stále chytiť štyri nie vždy sa podarí.
Len keby každý poctivo bral čo sa može najma po zarybnení bolo by to iné.
Už teraz mi tie pravidlá pripadajú tak ako by som spáchal trestný ćin len zato že som prišiel k vode chytať ryby.
Nedajbože mi prestane pisať pero iné nemám mám pruser.
Asi budem musieť k vode nosiť pisárku.
Však urobme také kompromisi že si samy zakážeme ryby brať a budeme len platiť
a ryby len fotiť.Potom manželke donesieš z rybačky fotku z ryby a nech ti z nej urobí večeru.
Naposledy upravil DAJHAK dňa Pia Mar 02, 2012 10:08 pm, celkovo upravené 1
Je hrozné keď sa športovci ožierajú,je však úžasné keď my alkoholici športujeme.
Toľko som čítal o škodlivých účinkoch alkoholu a cigariet že som sa rozhodol že prestanem čítať.
Obrázok užívateľa
DAJHAK
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Str Máj 14, 2008 6:19 pm

Re: Ako to je?

Poslaťod Kolac » Pia Mar 02, 2012 10:04 pm

tak ako pise kura, vleka skoda ze sa do toho pocut 50 kusov nezaratal aj duhak, mozno raz i to bude a tiez sa budeme moct pochvalit skutocne velkou rybkou :chvalenkar2:
Kolac
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 171
Registrovaný: Sob Máj 10, 2008 6:25 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Ako to je?

Poslaťod DAJHAK » Pia Mar 02, 2012 10:21 pm

A ćo tak zvýšiť ceny povoleniek nech si rybárske právo možeme uplatńovať bez takýchto obmedzení?
Viac penazí znamená viacej rýb.
Tu sa to uberá takým smerom že napr. slovač nemá love tak im spišské párky dáme za tú istú cenu ale maso v nich už
nenájdu ani pod mikroskopom.
Viem niekto povie nie každý na to má - Takźe povolenia by boli rozdelené podĺa toho kto viac zaplatí
o to viac plusov má pri uplatňovaní si ryb.práva. Bolo by to ako keď si kupuješ auto so základnou výbavou
a priplácaš za daĺśie doplnky.
Je hrozné keď sa športovci ožierajú,je však úžasné keď my alkoholici športujeme.
Toľko som čítal o škodlivých účinkoch alkoholu a cigariet že som sa rozhodol že prestanem čítať.
Obrázok užívateľa
DAJHAK
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Str Máj 14, 2008 6:19 pm

Re: Ako to je?

Poslaťod altero » Sob Mar 03, 2012 6:14 pm

hm, cize taki co maju peniaze si budu od vody odnasat 100ky ryb a taki dochodcovia, co cely zivot robili na tuto spolocnost, sa budu divat so slzami v ociach? ked uz, tak podla mna by mali byt podmienky pre vsetkych rovnake, jedine co by mozno malo zmysel, tak nie zdrazovanie, ale zvyhodnovanie tych, co odovzdavaju prazdne povolenky, napr. povolit lov na 3 pruty, povolit mozno 24ku aj mimo sezony, povolit lov pocas hajenia atd, atd...

nie dost, ze pomaly vo vsetkych sferach spolocnosti su vytlacani na okraj, treba im vziat uplne vsetko, najlepsie by asi bolo keby uz vykapali...
tiez mi vadi, ze su schopni si od vody odniest kazdu rybu, ale zas na druhej strane, nerobia to pre biznis, ale z uplne inych dovodov...

kym sme mladi, tak je nam hej, uvidime ako na tom budeme ked budeme v ich veku ;)

P.S. toho paka si neber osobne, bol mysleny vseobecne
Obrázok užívateľa
altero
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 2:07 pm

Re: Ako to je?

Poslaťod hlava » Pon Mar 05, 2012 6:36 am

so specialnou povolenkou na viecej ryb je somarina niekto bude mat na 5 ryb niekto na 8 a niekto na 20 ryb je somarina to by bolo nekontrolovatelne a preukazovat sa aj inym rybarom ci nahodou nepytliacis, ze mas povolenku na 8 ryb a v igelitke 12 ks... Tak ked je rovnaky pocet ulovkov a niekto zoberie piatu rybu vies ze dotycny rybar pytliaci a mozes zavolat RS...
To potom niekdo moze ziadat celorocne lov pstruhov, ze si priplati a v dobe hajenia ich bude setrne vraciat naspat do vody.
hlava
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 441
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 1:37 pm

Re: Ako to je?

Poslaťod DAJHAK » Pon Mar 05, 2012 2:07 pm

To s tymi VIP povolenkami by bolo na dlhsiu debatu vsetko sa da osetrit len treba pohnut rozumom. Ale zakladna otazka bola :Vsetky vody SRZ KE lovna miera pstruh potocny,lipen 30cm alebo len tie v ktorych je to v miestnom poriadku v jednotlivych reviroch doslovne napisane?Prosil by som o odpoved kompetentneho cloveka z RS napr. pana Jankesa.Vdaka.
Je hrozné keď sa športovci ožierajú,je však úžasné keď my alkoholici športujeme.
Toľko som čítal o škodlivých účinkoch alkoholu a cigariet že som sa rozhodol že prestanem čítať.
Obrázok užívateľa
DAJHAK
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Str Máj 14, 2008 6:19 pm

Ďalší

Späť na Rybársky poriadok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron