Strkovisko krasna a rybolov na mrtvu rybku

Návrhy na zmenu a diskusia o rybárskom zákone, vyhláške a miestnom poriadku.

Re: Strkovisko krasna a rybolov na mrtvu rybku

Poslaťod XpeterX » Str Okt 14, 2009 7:32 am

ja nesanujem gumu hoc aj za 15 korun :) ale mam pocit ze je to lahsie chytit stuku na rybku na plavaku ako s nejakou gumou. Mimochodom ani ja nevravim ze to uznavam chytat na zivu rybku, ved som si kupil tie v naleve par kusov za 6eur :shock:
XpeterX
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Uto Mar 17, 2009 6:11 pm

Re: Strkovisko krasna a rybolov na mrtvu rybku

Poslaťod hlava » Štv Okt 15, 2009 7:46 pm

ano je niekedy lahsie ale neni to ono nahodit a cakat, krajsie je nieco preto urobit aby si si chytil rybu a aj viac tesi. Osobne vobec nechytam na rybky a neuznavam ani rekordy chytene na zivu nastahu nemyslim dazdovky atd.ale samozrejme je to moj problem. Je to dost nehumanne chytat na mrtve alebo zive rybky. Preco ? Na to aby som chytil napr. trofejnu rybu potrebujes dalsiu rybu. Proste je to obet (prehnane povedane), aby sa chytila cielena ryba... Mozno su to dristy ale ja sa riadim tym co som tu napisal
hlava
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 441
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 1:37 pm

Re: Strkovisko krasna a rybolov na mrtvu rybku

Poslaťod Laci » Pia Okt 16, 2009 7:58 am

Ved uz od nepameti sa to tak robilo ze sa chytali dravce na mrtvu alebo zivu rybku tak nechapem na co tu o tom tolko polemizujete stale... :lol:
Laci
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 257
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 9:41 am

Re: Strkovisko krasna a rybolov na mrtvu rybku

Poslaťod hlava » Pia Okt 16, 2009 1:07 pm

ja som pisal svoj osobny nazor nech si chyta kto chce ako chce len nech je to podla rybarskeho poriadku
hlava
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 441
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 1:37 pm

Re: Strkovisko krasna a rybolov na mrtvu rybku

Poslaťod rybopet » Pia Sep 13, 2013 8:25 pm

Chytať dravce na živú rybku je vždy protizákonné. Aj ked to rybarske predpisy povoluju, nezakazuju, ale veterinárny zákon pojednáva o týraní. Je týranie, ked je živá rybka prepichnutá trojhákom a pustená pod plavák?Určite ano! Kto by to však postihoval, že ano?
rybopet
Hyperaktívny diskutér
Hyperaktívny diskutér
 
Príspevky: 1000
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 8:50 pm

Re: Strkovisko krasna a rybolov na mrtvu rybku

Poslaťod skywalker » Sob Sep 14, 2013 1:53 pm

ok, ked tvoj mysleny "veterinarny zakon" pranieruje lov na rybku, ako sa potom "veterinarny" zakon vysporiadava s chovom nosnic, ktore nevideli denne svetlo a ich priestor ma rozlohu o velkosti harku papiera vo formate A 4, vopred dakujem za akukolvek odpoved :)
nie je dolezite chytit, ale pustit
Obrázok užívateľa
skywalker
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 133
Registrovaný: Štv Mar 11, 2010 1:52 pm

Re: Strkovisko krasna a rybolov na mrtvu rybku

Poslaťod rybopet » Ned Sep 15, 2013 2:30 pm

Chov nosníc nie je týranie, chov prepichnutých nosníc na háku týranie je! :P
rybopet
Hyperaktívny diskutér
Hyperaktívny diskutér
 
Príspevky: 1000
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 8:50 pm

Re: Strkovisko krasna a rybolov na mrtvu rybku

Poslaťod skywalker » Ned Sep 15, 2013 7:45 pm

potom vlacenie napriklad s voblermi s 2 trojhakmi a zdolavanie ulovku je tiez tyranie :) privlaciari kazdodenne na celom svete tyraju zdolavanim svojich ulovkov megatony ryb !! treba o tom upovedomit greenpeace a samozrejme nezabudat na "veterinarny" zakon ;) :D
nie je dolezite chytit, ale pustit
Obrázok užívateľa
skywalker
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 133
Registrovaný: Štv Mar 11, 2010 1:52 pm

Re: Strkovisko krasna a rybolov na mrtvu rybku

Poslaťod TATTOmen2 » Uto Sep 17, 2013 8:34 pm

a co tak lov sumca na zakupene koi karasi z chovproduktu?je to mozne? asi ano,myslim si ze urcite.
TATTOmen2
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 68
Registrovaný: Štv Okt 22, 2009 11:55 pm

Re: Strkovisko krasna a rybolov na mrtvu rybku

Poslaťod KingFishSalmo » Str Sep 18, 2013 1:36 am

Najskôr to dovolené nie je, pretože je vo vyhláške zákaz loviť na rybku prinesenú z hocikadiaľ.... a malo by z toho každému rybárovi dôjsť, že ak chce chytať na rybku, tak by si mal rybky nachytať v tom revíri, kde chytať chce... a ešte sa tým pádom dodržiava aj akási rovnováha medzi malými a veľkými rybami v danom revíri... je jedno či ten zubáč zožerie tú malú rybku o týždeň neskôr alebo ho o týždeň skôr na totožnú rybku niekto chytí na udicu a zje (samozrejme česť výnimkám), je to prirodzená rovnováha :D 8-)

PS: Opravte ma ak sa mýlim :)
KingFishSalmo
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Uto Sep 03, 2013 1:09 am

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rybársky poriadok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť