Rybársky (ne)poriadok

Návrhy na zmenu a diskusia o rybárskom zákone, vyhláške a miestnom poriadku.

Rybársky (ne)poriadok

Poslaťod jozef » Sob Jan 07, 2012 1:06 pm

Vyhláška:

(2) Denný čas lovu na hraničných vodách, ktorý je
zverejnený v rybárskych poriadkoch, platí podľa uzatvorených medzinárodných zmlúv, ktorými je Slovenská republika viazaná.

Skutočnosť:
Denný čas lovu v hr. vodách nieje zvlášť ošetrený.

Ryb. poriadok:
Čiastkové povodie rieky Bodrog od štátnej hranice SR - Maďarsko (rkm
0,0) po sútok Bodrogu s Roňavou (rkm 1,1), časť odstaveného ramena
Bodrogu pri obci Klin nad Bodrogom "Patova" a čiastkové povodie Bereckého prívodného kanála od štátnej hranice SR - MR pri obci Streda nad
Bodrogom po ústie odpadového kanála Malý Kamenec - hraničná voda.Lov na rybku a prívlač povolený od 1. apríla do 31. januára na základe
Rozhodnutia MŽPSR č.8947/2009-8.1.

Skutočnosť:
Od 1.4. môžeš na hraničných vodách chytať na rybku a prívlač iba ak žraloka (tohoto roku asi nasadia sladkovodných), lebo
som nikde nevidel výnimku z doby hájenia dravcov.

Zase to dala do kopy partia "odborníkov".
Obrázok užívateľa
jozef
..
..
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Ned Apr 04, 2010 12:26 am

Re: Rybársky (ne)poriadok

Poslaťod IG0R » Sob Jan 07, 2012 9:02 pm

no chytat mozeme, akurat ryby brat nemozeme. Aj to ma svoje vyhody, ale tiez pochybujem ze toto bol zamer.
IG0R
 

Re: Rybársky (ne)poriadok

Poslaťod martino5 » Sob Jan 07, 2012 9:44 pm

Ja stale nechapem "kde soudruzi udelali chybu :?: " ...akože u nas zakazali na hraničnych vodach lov nonstop ale maďarski rybari možu? ..ale nepoznam ich Ryb.poriadok ,tak "nemudrujem" ;)
martino5
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Pia Apr 24, 2009 3:13 pm

Re: Rybársky (ne)poriadok

Poslaťod jozef » Sob Jan 07, 2012 10:56 pm

Ale všade máš dosť zvýraznené, že môžeš uplatňovať rybárske právo iba na území SR. To znamená, ešte naučiť slovenské ryby, aby nešli v toku, alebo ramenách za pomyselnú hraničnú čiaru, lebo susedia nemajú zľutovanie, dobu hájenia a spravodlivé vedenie zväzu. Ale nemáš im čo závidieť. Prídeš 15.5. na Karcsu a sused z druhej strany ti z úškľabkom povie, že s kade si spadol, veď ryby išli ako divé pred troma týždňami, že on tu iba splachuje šupiny z brehu. A tie amure, najlepšie išli v noci okolo druhej hodiny. A vysmiaty Lovák si povie, chudák, ako sa musel s tými rybami natrápiť. Len, že, KUA ja sa trápim rád.
A tie naše ryby vôbec nepočúvajú našich najrozumnejších činovníkov. Máme my to, ale šťastie.
Obrázok užívateľa
jozef
..
..
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Ned Apr 04, 2010 12:26 am

Re: Rybársky (ne)poriadok

Poslaťod orim » Ned Jan 08, 2012 6:21 pm

Kocurkovo :)
orim
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 162
Registrovaný: Pon Aug 22, 2011 4:29 pm


Späť na Rybársky poriadok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron