Zavážanie

Návrhy na zmenu a diskusia o rybárskom zákone, vyhláške a miestnom poriadku.

Zavážanie

Poslaťod ste_fan » Pia Dec 09, 2011 6:55 pm

Nie je mi jasné, ako je to použitím RC loďky na vodách pod 10 ha. Pri OTÁZKACH a NÁVRHOCH som našiel, že nie je považovaná za plavidlo v zmysle prísl. zákona, takže ju môžno použiť na zavážanie návnad a nástrach, rovnako v iných organizáciách používajú zavážacie RC loďky na týchto malých vodách, no minule tu vznikla diskusia, ktorá nikam neviedla. Takže ako to je?
Naposledy upravil ste_fan dňa Ned Dec 11, 2011 2:09 pm, celkovo upravené 2
kto si neváži malú rybu - nezaslúži si veľkú
"pohoda, klídek, kapríček"
Obrázok užívateľa
ste_fan
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Uto Jún 21, 2011 7:19 pm

Re: Zapisovanie nastrahovych rybiek

Poslaťod rybopet » Sob Dec 10, 2011 7:53 pm

stefan-neviem, čo Ti nie je jasné pri používaní člna na vode pod 10ha. Na takej vode nemôžeš chytať ryby s udicou ani z nafukovačky, ani z vodného bicykla, ani z malého ani z veľkého člna ani z Titanicu, na takej vode len z brehu!!!Nič nehľadaj za tým, podtým, predtým ani nadtým!
rybopet
Hyperaktívny diskutér
Hyperaktívny diskutér
 
Príspevky: 1000
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 8:50 pm

Re: Zapisovanie nastrahovych rybiek

Poslaťod ste_fan » Sob Dec 10, 2011 8:50 pm

Ja som sa pýtal za zavážanie návnad a nástrah loďkou na dialkové ovládanie na vodách pod 10 ha.
kto si neváži malú rybu - nezaslúži si veľkú
"pohoda, klídek, kapríček"
Obrázok užívateľa
ste_fan
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Uto Jún 21, 2011 7:19 pm

Re: Zapisovanie nastrahovych rybiek

Poslaťod ste_fan » Ned Dec 11, 2011 11:21 am

Ja sa pýtam len preto, lebo v lete som chytal na VN Seňa a veďľa mňa používali rybári zavážaciu loďku a zavážali si to do stredu vody. Keď som sa ich opýtal, či to je v poriadku na takej malej vode, tak mi povedali, že môžu kľudne zavážať lebo im to nič nezakazuje. Tiež nikde nevidím "zákaz zavážať a zakrmovať na vodách pod 10 ha", ale našiel som toto: http://www.rybarcenie.sk/new/index.php? ... Itemid=221
alebo: http://www.rrr.sk/forum/viewtopic.php?t=2213
Preto pokiaľ miestny rybársky poriadok neobsahuje: "zákaz zavážať návnady a nástrahy AKÝMKOĽVEK SPOSOBOM na vodách pod 10 ha" tak je používanie zavážacej loďky povolené, alebo ma opravte.
kto si neváži malú rybu - nezaslúži si veľkú
"pohoda, klídek, kapríček"
Obrázok užívateľa
ste_fan
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Uto Jún 21, 2011 7:19 pm

Re: Zapisovanie nastrahovych rybiek

Poslaťod ste_fan » Ned Dec 11, 2011 12:01 pm

Je mi jasné čo tým chceš povedať, žiaľ podľa v súčasnosti platnej legislatívy pri vysvetlení "čo nie je taxatívne zakázané je povolené" je používanie zavážacej loďky možné aj na týchto vodách. Aby sme túto otázku uzavreli, zaujímalo by ma aký na to majú názor členovia našej RS.
kto si neváži malú rybu - nezaslúži si veľkú
"pohoda, klídek, kapríček"
Obrázok užívateľa
ste_fan
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Uto Jún 21, 2011 7:19 pm

Re: Zapisovanie nastrahovych rybiek

Poslaťod nicolas cage » Ned Dec 11, 2011 12:21 pm

Inac chlapi toto je tema zapisovanie...... a nie o lodkach, a to keby sa dalo poprosil aj ostatnych ze sa vyjadrujte k veci , a na ostatne otazky si najdite spravnu temu, dakujem,lebo clovek zacne citat zaujimavu temu a nakoniec skonci pri [upravené moderátorom], Zbytocny cas citania
Naposledy upravil Anonymous dňa Ned Dec 11, 2011 12:22 pm, celkovo upravené 1
Dôvod: vulgarizmus
nicolas cage
..
..
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Uto Júl 26, 2011 11:00 am

Re: Zavážanie

Poslaťod martino5 » Ned Dec 11, 2011 5:55 pm

Cronicle píše:ste_fan:

pod 10ha je zakázané zavážať a zakrmovať! si myslíš, že zavážanie člnom a lodičkou nie je zavážanie a zakrmovanie?!


..Cronicle už si zase vo svojom živle ,zakazat lodku,že? :roll: ..načo tu trepeš somariny ,ktore Ti o5 pasuju ,len pre Teba a Tvoj vyklad zakona :roll: maš tu odkazy na webe,kde sa tvrdi ,že porušenie zakona to NIE JE! ,akurat Ty to stale chapeš ,že podla zakona to zakazane je ! :roll:
martino5
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Pia Apr 24, 2009 3:13 pm

Re: Zavážanie

Poslaťod kura11 » Ned Dec 11, 2011 6:10 pm

.. Osobne si myslim ze to je dovolene, skor to bolo myslene tak ze nemoze byt osoba fyzicky na plavidle a z neho krmit alebo zavazat
kura11
 

Re: Zavážanie

Poslaťod IG0R » Ned Dec 11, 2011 7:53 pm

z nafukovacky sa dobre chytaju sumce :D
IG0R
 

Re: Zavážanie

Poslaťod martino5 » Ned Dec 11, 2011 11:34 pm

Cronicle píše:martino - a ten čo to napísal je kto? tvorca zákonov, alebo BOH, že jeho slovo platí? :lol:

rybopet píše:stefan-neviem, čo Ti nie je jasné pri používaní člna na vode pod 10ha. Na takej vode nemôžeš chytať ryby s udicou ani z nafukovačky, ani z vodného bicykla, ani z malého ani z veľkého člna ani z Titanicu, na takej vode len z brehu!!!Nič nehľadaj za tým, podtým, predtým ani nadtým!


rybopet to napísal tiež dosť jasne..[quote="Cronicle"]
------------------------------------------------------------------------------

Cronicle,ešte raz si prečitaj čo rybopet napisal a tak mudruj :shock: nemožeš chytat ryby S UDICOU Z .. /nič take tam nepiše,že nemožeš použit zavažaciu lodku/
martino5
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Pia Apr 24, 2009 3:13 pm

Ďalší

Späť na Rybársky poriadok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron