Zavážanie

Návrhy na zmenu a diskusia o rybárskom zákone, vyhláške a miestnom poriadku.

Re: Zavážanie

Poslaťod kura11 » Pon Dec 12, 2011 12:00 am

zasa ked sa clovek zamysli tak to skor sneje v prospech cronicleho... na vodach pod 10ha nie je dovolene "zanasanie a zavaznie nastrah" cize asi ani tou lodickou... zanasanie je dovolene na vodach od 10Ha a to aj z maleho plavidla... znie to divne, vtedy sa vobec o nejakych lodickach asi ani nechyrovalo.. mne by tie lodicky riadene z brehu nevadili aj ked je to dalsia forma pretechnizacie rybacky... uz cakam kedy bude automat a ked sam vyvezie, zapipa tak aj zdola rybu za rybara.. :?:
kura11
 

Re: Zavážanie

Poslaťod kura11 » Pon Dec 12, 2011 1:18 am

Cronicle bohuzial vyzera to tak ako to sem dal Plavec, nikde sa tam nepise ze nemozes zavazat a zanasat inak ako z maleho plavidla a cele znenie je skor za tu lodicku... :lol: ono zakon vtedy ked bol robeny tak asi nepocital s tym ze sa bude dat vynasat aj inak ako pomocou lodky...
kura11
 

Re: Zavážanie

Poslaťod martino5 » Pon Dec 12, 2011 9:52 pm

Cronicle,cenim si Tvoju snahu dat vysvetlenie od F.Balaža,ale osobne si myslim a som v tomto smere pesimista,že pan Balaž vobec pošle nejaky mail :?

P.S. Jo, a neznamena,že ked si o5 ziskal titul "MODERATOR",tak mi budeš vypisovat PMky ohladom mojej inteligencie ,asi maš tu vyhodu,ktoru zase zneuživaš,že TY ako moderator nemožeš dostat BAN ,že?..hrdina.. :zaber2:
martino5
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Pia Apr 24, 2009 3:13 pm

Re: Zavážanie

Poslaťod altero » Uto Dec 13, 2011 1:19 pm

podla mna je na vodach do 10ha, zanasanie nastrah a navnad povolene na plavidlach mensich ako 2,5m, tak si to vykladam ja a pokial viem niesom sam...

Pokial si to niekto iny vyklada inak, je to jeho pravo... p.Balaz by si to nemal vykladat ako mu to prave vyhovuje, ale mal by pracovat na tom aby sa to vo vyhlaske zmenilo a aby to bolo jasne dane...

V tej vyhlaske je to proste napisane zle, vobec tam nema byt vsunute to " z malych plavidiel" a este sa pri tom odvolavat na zakon o vnutrozemskej plavbe...

mozme pokracovat v debate o osvetleni miesta lovu, to bude tiez zaujimava debata, vid co hovori zakon a co vyhlaska ;)
Obrázok užívateľa
altero
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 2:07 pm

Re: Zavážanie

Poslaťod altero » Uto Dec 13, 2011 2:03 pm

Cronicle píše:Iba špekulácie a obchádzanie vyhlášky, nič viac, nič, nič menej.

Vyhláška jasne píše o tom, že tieto spôsoby lovu rýb ako aj samotné zavážanie možno vykonávať nad 10ha revíroch SRZ.


podla teba, podla mna nie, podla mna to vyhlaska vobec tak jasne, ako to prezentujes, nepise...
Obrázok užívateľa
altero
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 2:07 pm

Re: Zavážanie

Poslaťod altero » Uto Dec 13, 2011 2:18 pm

ale to mi je jedno, ja sa o to nesnazim tiez, len sa snazim poukazat na chyby, ktore su a nemali by byt, tak sa tu prosim prestan prejavovat ako pan jediny moralny, nie som na to zvedavy...

v podstate suhlasim, ze to bolo myslene tak ako pises, ale sposob akym sa to snazis prezentovat je dost hlupy a uz len preto ti budem oponovat...
Obrázok užívateľa
altero
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 2:07 pm

Re: Zavážanie

Poslaťod altero » Uto Dec 13, 2011 2:36 pm

ad osvetlenie>

zakon hovori: zakaz lovu bez osvetlenia od 22:00 do 4:00
vyhlaska hovori: miesto lovu musi byt osvetlene po uplynuti jednej hodiny od zapadu slnka atd atd...

otazka znie: kedy by si svietil? dajme tomu v novembri :)

a prosim, skus prezentovat nazor, ako nie jediny spravny ;)
Obrázok užívateľa
altero
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 2:07 pm

Re: Zavážanie

Poslaťod altero » Uto Dec 13, 2011 2:40 pm

toto mam v ss od najmudrejsieho> No napíš svoj múdry výklad..Som zvedavý, či vôbec nejaký máš.

svoj vyklad som tu prezentoval uz niekolko krat, ale ako vravim, viem ako to bolo myslene, poukazujem na to, ze to je myslene hlupo...

comu nerozumies? mas to vylozene na str.4 tejto temy, moj prvy prispevok... nema tam podla mna byt vsunute to, co tomu nedava zmysel...
Obrázok užívateľa
altero
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 2:07 pm

Re: Zavážanie

Poslaťod altero » Uto Dec 13, 2011 6:14 pm

plavec píše:
altero píše:toto mam v ss od najmudrejsieho> No napíš svoj múdry výklad..Som zvedavý, či vôbec nejaký máš.

altero -neslušné, nekorektné :!: - zverejňovať SS bez súhlasu autora SS


ja povazujem za nekorektne uz to, ze mi vobec pisal, hlavne tym svojim arogantnym sposobom, kedze vsetko podstatne som napisal tu do temy, a po dalsie, nieje tam nic cim by som mu poskodil, chcel vyjadrenie, dostal ho, nemam preco pisat sukromne, ked si za tym stojim aj "verejne"na fore...

ine by bolo keby mi pisal nieco o svojej orientacii ;)
Naposledy upravil altero dňa Uto Dec 13, 2011 6:22 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
altero
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 2:07 pm

Re: Zavážanie

Poslaťod altero » Uto Dec 13, 2011 6:17 pm

este tu dam podobnu diskusiu na ine forum, sorry za reklamu :)

http://www.slovenskyrybar.sk/forum/inde ... icseen#new

nebudem tu prepisovat co povedali ini, aby ma zas niekto neobvinil z nekorektnosti a neslusnosti... ;)
Obrázok užívateľa
altero
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 2:07 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rybársky poriadok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron