Zapisovanie nastrahovych rybiek

Návrhy na zmenu a diskusia o rybárskom zákone, vyhláške a miestnom poriadku.

Zapisovanie nastrahovych rybiek

Poslaťod derek_88 » Štv Dec 08, 2011 2:43 pm

Ako to je zo zapisovanim nastr. Rybiek, kedze v zazname o ulovkoch je ze staci napisat iba nastrahive rybky, ale bol som svedkom odobrania viacerych povoleni lebo nemali napisany druh rybiek. A ak jeden den si nachytam rybky zapisem, zacnem na nich chytat, musim ich zapisat aj na dalsi den ak chytam na tie iste rybky na tom istom reviry?
Obrázok užívateľa
derek_88
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 132
Registrovaný: Pon Feb 14, 2011 8:13 pm

Re: Zapisovanie nastrahovych rybiek

Poslaťod derek_88 » Štv Dec 08, 2011 3:55 pm

neboj sa,ale ide hlavne o to ze nikde nieje napisane ze treba napisat druh rybky. A ta moma druha otazka ci musim tie iste rybky zapisat aj nasledujuci den?
Obrázok užívateľa
derek_88
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 132
Registrovaný: Pon Feb 14, 2011 8:13 pm

Re: Zapisovanie nastrahovych rybiek

Poslaťod nicolas cage » Štv Dec 08, 2011 9:25 pm

No ja to robim napr. takto nachytam nastrahove rybky zapisem ich pocet do zaznamu kde vyplnim ich celkovy pocet a priemernu dlzku zvysne policka vyskrtam a napisem si novy riadok s tym istym datumom a lovim dalej.Myslim ze takto ma nemoze nikto sankciovat ked ich mam zapisane a vecsinou lovim na ostrieze tak podla mna tam staci napisat celkovy pocet napr.10 ks a dlzka 10cm, napisem dalsi datum a lovim dalej :)
nicolas cage
..
..
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Uto Júl 26, 2011 11:00 am

Re: Zapisovanie nastrahovych rybiek

Poslaťod derek_88 » Štv Dec 08, 2011 10:15 pm

takto to riesim i ja...nachytam viac a potom len pisem datumy... a Cronicle, skus sa opytat. A ak nahodou pride RS a viem ze nema pravdu napr. ako teraz co mam robit?
Obrázok užívateľa
derek_88
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 132
Registrovaný: Pon Feb 14, 2011 8:13 pm

Re: Zapisovanie nastrahovych rybiek

Poslaťod basta » Pia Dec 09, 2011 5:43 pm

Darmo som pozeral do knihy zadržaných(nie odobratých)povolení, nikde nebol zápis o zadržaní povolenia pre nesprávne zapísané nástrahové rybky. Priamo vo vyhláške v § 14, odst.5 je povinnosť rybára vymenovaná. Je tam napísané(to si prečítajte), že je povinnosťou zapísať druh ryby(nikde nenájdete ako druh nástrahovú rybu. To môžete za určitých okolností použiť aj kapra),dĺžku a hmotnosť. Samozrejme pri druhoch rýb, ktoré nemajú určenú najmenšiu mieru sa dĺžka udávať nemusí. Odporúčam sa pozrieť do celoročného sumáru úlovkov. Tam sú druhy rýb, ktorých úlovky sú sledované. Medzi rybky, používané ako nástrahové sa často používa ostriež, ktorý v sumári má svoj stĺpček pod číslom 15, karas pod číslom 8. Na rybky, ako sú napr. plotica, belička (pozor na plosku pásavú),hrúz, čerebľa a pod. je určený stĺpček 26. Keď napr. chytím pri love rybiek, ktoré mienim použiť ako nástrahu 5 ostriežov, 2 karasy, 3 plotice, jedného hrúza a štyri beličky môj zápis v povolenke po ukončení, alebo prerušení lovu bude: v jednom riadku - dátum- číslo revíru- ostriež 5- centimetre vyčiarknem - hmotnosť odhadom 0,15. V druhom riadku - dátum-číslo revíru - karas- 2 - centimetre vyčiarknem- hmotnosť odhadom 0,10. V treťom riadku dátum -číslo revíru- ostatné- 8 kusov-dĺžku vyčiarknem - hmotnosť odhadom 0,15. . Pokiaľ som rybky chytil na mieste, kde budem v love pokračovať tieto zapíšem až po ukončení lovu, pred odchodom od vody. Pokiaľ urobíte takto, nemusíte mať žiadne obavy. ...a ešte> rybky,ktoré ste nepoužili môžete na danom revíri použiť aj neskôr (napr. o niekoľko dní) pri kontrole poukážete, že tieto máte zapísané už skôr. Prosím Vás, pred tým, než začnete "tvoriť" rôzne kombinácie výkladov a "zaručene písať o odobratých povoleniach" zavolajte hlavnému hospodárovi vysvetlí vám to.(a zadarmo ;) )
basta
Hospodár
Hospodár
 
Príspevky: 146
Registrovaný: Pia Máj 16, 2008 7:04 pm


Späť na Rybársky poriadok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron