Najväčší úlovok!

Pstruhové revíry MsO SRZ Košice, revíry Rady SRZ Žilina a ostatných organizácií SRZ.

Re: Najväčší úlovok!

Poslaťod blinker » Pon Sep 05, 2011 12:30 pm

Otec chytil potocaka na Hornade a mal 51cm a presne 1,5kg. To je tak akurat.
blinker
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 79
Registrovaný: Sob Máj 10, 2008 10:02 am

Re: Najväčší úlovok!

Poslaťod Laci » Pon Sep 05, 2011 1:10 pm

cronicle ale toto je inak dost zaujimava tema...Ryba sa meria cez telo alebo by sa malo merat pod rybou? Lebo ak meras cez telo tak vzdy ti ukaze o 0,5-1 popripade ak je ryba tucnejsia aj 2 cm viac ako ked len das meter pod rybu a takto ju odmeras...A vo vyhlaske si uz tiez nepamatam ci to tam priamo definovane ze akym sposobom sa ma ryba merat.
Laci
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 257
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 9:41 am

Re: Najväčší úlovok!

Poslaťod Salmo.Marek » Pon Sep 05, 2011 1:14 pm

Tak vám poviem ,že mi vôbec nezáležalo napísať, koľko ten pstruh vážil, lebo som ho ani nevážil, ale odmeral a pustil, a to je podľa mna hlavné :)....
a mimochodom :arrow: jozkoish : tiež pekné pstruhy :)
Milujem prívlač :)
Salmo.Marek
....
....
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Str Apr 07, 2010 5:03 pm
Bydlisko: Niekde medzi Hornádom a Hypernovou :D

Re: Najväčší úlovok!

Poslaťod orim » Pon Sep 05, 2011 3:36 pm

Laci píše:cronicle ale toto je inak dost zaujimava tema...Ryba sa meria cez telo alebo by sa malo merat pod rybou? Lebo ak meras cez telo tak vzdy ti ukaze o 0,5-1 popripade ak je ryba tucnejsia aj 2 cm viac ako ked len das meter pod rybu a takto ju odmeras...A vo vyhlaske si uz tiez nepamatam ci to tam priamo definovane ze akym sposobom sa ma ryba merat.

aj mna to zaujimalo a nedavno som sa na to pytal v navrhy a otazky, mozes si pozriet odpoved, asi stvrta posledna
orim
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 162
Registrovaný: Pon Aug 22, 2011 4:29 pm

Re: Najväčší úlovok!

Poslaťod orim » Pon Sep 05, 2011 3:48 pm

[quote="Cronicle"]mňa minule poprosil jeden dedo, nech odmeriam dĺžku kapra, ktorého vytiahol..ja som mu nameral 38cm, ale dedo 41cm..aj keď som mu povedal, že ryba sa nemeria cez brucho, stále si mlel dookola, že má 41cm..

mlel stale dookola ze ma 41, lebo tomu veril ze ma 41, aj ked v skutocnosti nemal - takych je podstatne viac, co odmeraju rybu aj 10x, mozno na desiaty krat uz bude mat mieru :D ...ja ked zoberiem tak o 2,3cm väcsieho a tak mam istotu ze keby daco tak nic 8-)
orim
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 162
Registrovaný: Pon Aug 22, 2011 4:29 pm

Re: Najväčší úlovok!

Poslaťod orim » Pon Sep 05, 2011 7:10 pm

to bolo myslene tak, ze ked si nie si isty, ci ma ryba mieru alebo nie, tak ju radsej pust, nebud chamizny na male kapriky a chyt si taku pri ktorej si budes isty...lenze porozmyslaj aj pri tej, ci si ju nechas alebo ju pustis, lebo ak si ju nechas, tak velkej ryby sa potom tazko dockame...aspon ja som to tak pochopil :lol:
orim
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 162
Registrovaný: Pon Aug 22, 2011 4:29 pm

Re: Najväčší úlovok!

Poslaťod hlava » Pon Sep 05, 2011 8:09 pm

mna najviac irituje ked niekto pride a povie nachytal som ostrieze take 40-tky ale bajockom a potom som pri nom a zdola ostrieza a povie pekna 40 tka a ak vezme centimeter tak ma ostriez 36cm.
Roky sa snazim chytit ostrieza cez 40 cm mam dvoch 39,5 cm, nevravim ze nemaju ludia chyteneho ostrieza cez 40 ake mnozne cislo ma vytaca.....
hlava
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 441
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 1:37 pm

Re: Najväčší úlovok!

Poslaťod jozkoish » Str Jan 25, 2012 11:42 pm

Chcem ťa niekoho opýtať. Viete nejaké informácie o pstruha čo chytili na rieke Hornád. Mal hmotnosť 8,10kg a dĺžka 94cm. Informácie som ťa dozvedel v roku 2007 alebo 2008. Viem len toľko že zabral na blyskáč Mepps Black fury č.3. Viac neviem nič. Ak máte info. Bolo by dobre aj fotky. ďakujem .
jozkoish
.
.
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Sob Feb 27, 2010 10:54 am

Re: Najväčší úlovok!

Poslaťod IG0R » Štv Jan 26, 2012 9:30 am

Pstruh alebo hlavatka? :smile:
IG0R
 

Re: Najväčší úlovok!

Poslaťod jozkoish » Štv Jan 26, 2012 10:56 am

IG0R píše:Pstruh alebo hlavatka? :smile:


No o tom so pochyboval či to nebude náhodou Hlavátka. Ale ten lovec tvrdi že je to pstruh. No ja osobne neviem. Nevidel som žiadne fotky. Ale verím že to bol pstruh, pretože minule už podobne chytili a mál hmotnosť 6,15kg a dĺžka 91cm. Tak isto z Hornádu.
jozkoish
.
.
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Sob Feb 27, 2010 10:54 am

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pstruhové revíry

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron