4-3270-4-1 Vodná nádrž - Bukovec

Pstruhové revíry MsO SRZ Košice, revíry Rady SRZ Žilina a ostatných organizácií SRZ.

Re: VN Bukovec-pstruhový

Poslaťod kura11 » Pia Júl 08, 2011 12:04 pm

marosi bohuzial... system je tak nastaveny... osobne chodim velmi casto na ryby a vidim co sa deje...
kura11
 

Re: VN Bukovec-pstruhový

Poslaťod kura11 » Pia Júl 08, 2011 1:46 pm

cronicle... skor system toto dovoluje ludom, ak by boli obmedzenia, ine pravidla a kontroli tak by si to ludia nedovolili a voda by vyzerala inak... 4 salmonidy denne je prehnane a 25cm miera je vysmech.. :lol: :lol: :lol:
kura11
 

Re: VN Bukovec-pstruhový

Poslaťod maro » Pia Júl 08, 2011 3:06 pm

kura11 » Systém nikoho nenúti zobrať 4 salmonidy, len umožňuje. Ak sa mu prispôsobíš, vpodstate s ním súhlasíš. Ak s ním nesúhlasíš, a aj tak sa prispôsobíš a robíš niečo, s čím nesúhlasíš, nie je to známka duševnej vyspelosti. Stále tvrdím, že by sme mali so zmenami začať u seba. Je už dosť rybárov, ktorí si nastavili vlastné pravidlá podstatne prísnejšie, ako tie v zákone a vykonávacej vyhláške. A máš pravdu, že treba zákon a vyhlášku sprísniť, hlavne vo vzťahu k Pp a Li ...

P.S: Riadiť sa tým, že keď ostatní berú, musím brať aj ja, bo ma okrádajú, je detinské ...
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: VN Bukovec-pstruhový

Poslaťod maro » Pia Júl 08, 2011 3:57 pm

Cronicle » No veď to je ten chorý prístup k veci, že si rybári kúpou povolenky vlastne kupujú určitý podiel mäsa. Ja si kupujem možnosť si legálne zachytať. Ten čo dodržuje zákon, hoci si chytené ryby vezme, ma nemôže okrádať. Ale ten, kto mi pobyt pri vode znepríjemní, ten áno. Mimochodom ... ak rybu vezmem, je to pre ňu konečná. Ak nie, vždy je tu šanca, že vo vode vydrží o niečo dlhšie a pri troche šťastia môže aj priniesť prirodzenou cestou potomstvo.
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: VN Bukovec-pstruhový

Poslaťod IG0R » Pia Júl 08, 2011 4:16 pm

Vsetci rybari si kupou povolenky zaplatili povolenie na rybolov nie za isty pocet ryb. Preto v sprisneni pravidiel pre ponechane ryby nevidim problem.
IG0R
 

Re: VN Bukovec-pstruhový

Poslaťod brandys » Pia Júl 08, 2011 11:07 pm

plavec : Ďakujem, máš moje sympatie:-)), nenávidím poľovníkov, sú to snobi...aj s kamošom, s ktorým chodím dlhé roky na Bukovec, si už kvoli tomu, že sa dal ku nim nerozumieme. Bukovec poznám dobre, naťahal som tam tony duhákov / a aj naspať pustil vačšinou/, mám to v malíčku, len som chcel zabrúsiť trošku ryb. latiny, bo sa tu preberajú greenpeacecke témy, s ktorými mimochodom v prvom rade plne súhlasim ! Aj Ty máš pravdu, aj Maro, moj kamarát dávny.
brandys
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 145
Registrovaný: Sob Máj 10, 2008 10:09 pm

Re: VN Bukovec-pstruhový

Poslaťod hlava » Sob Júl 09, 2011 5:52 am

najprv si ludia musia uvedomit ze idu na ryby zrelaxovat a nie ze ked nevezme domov povolenka sa netertuje a ze prerobil
hlava
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 441
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 1:37 pm

Re: VN Bukovec-pstruhový

Poslaťod Eko » Sob Júl 09, 2011 11:50 am

no ale sa tu toho popisalo podla mna je tu jedno mozne riesenie nosim to v hlave stale a hovorim si keby to tak bolo, bolo by super a to za 1. PP by mal byt celorocne chraneny
za 2. PD obmedzit denny limit aspon na 3ks alebo najlepsie 2ks
Konecny vysledok toho celeho by bolo ze za niekolko rokov by vo vode plavali giganty PP , PD by sluzil pre "masiarov" na ich konuzmaciu. Jednym slovom KOMPORMIS

vsetci sa drzme aspon hesla : CHCEŠ PTRUHA ? ZAREŽ DUHAKA NIE TOČAKA ;)
Obrázok užívateľa
Eko
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 351
Registrovaný: Uto Júl 29, 2008 9:37 pm

Re: VN Bukovec-pstruhový

Poslaťod lono » Sob Júl 09, 2011 8:01 pm

Myslel som si, že to je téma VN BUKOVEC - PSTRUHOVÝ a Vy Ste to zmenili za dva dni, myslím, že tu by sa mala preberať iná téma, ako ju preberáte. Pre Vás by sa mala zriadiť nova položka. Hádate sa zbytočne, pretože sa nič nezmení len rečami a dupľom pokiaľ sa nezmení štruktúra vedenia jak v SRZ-Žiline, tak aj ostatných SRZ. Vo vedení sú ľudia, na svojich postoch poniektorí aj cez 20 rokov, Takže tam by bolo nutné začať a nie pri pindaniach ako ich tu niekto nazýva.
lono
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Sob Mar 19, 2011 2:17 pm

Re: VN Bukovec-pstruhový

Poslaťod brandys » Sob Júl 09, 2011 8:31 pm

si najdite iné hobby, samé dristy, čo nič nezmenia...
Nech sa všetci zamyslia nad tým, ako sa nažratí ponevierajú popri vode a ten pstružik, alebo čokoľvek iné, ktorý si tiež užíva život, sa chce najesť a pritom dostane po hlave a koniec. Ja sa nemôžem už na tých kreténov pozerať a treba mi z nich ryhať...a potom len kecajú a kecajú samé kokotiny !
brandys
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 145
Registrovaný: Sob Máj 10, 2008 10:09 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pstruhové revíry

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron