4-0640-4-1 Hornád č.2

Pstruhové revíry MsO SRZ Košice, revíry Rady SRZ Žilina a ostatných organizácií SRZ.

Re: 4-0640-4-1 Hornád č.2

Poslaťod caddis » Sob Apr 07, 2012 11:06 am

thom_svätá pravda, keď som na vychádzke v tých rokoch chytil iba 20 lipňov, tak to "slabo brali", lipňov bolo ako šalatu....bolo dostatok veľkých mliečňakov aj ikernačiek, lipeň medzi 45-50 cm nebol problém...veľkú škodu urobila povodeň, kormorány, my rybári, nezarybňovanie atď...vykázaných 185000 ks za 5 rokov je pre takú rieku ako psovi mucha... :lovec:
caddis
..
..
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Uto Máj 20, 2008 5:44 pm

Re: 4-0640-4-1 Hornád č.2

Poslaťod kura11 » Sob Apr 07, 2012 12:41 pm

Babco zasa MO ma plno vod nie len hornad... lipen je draha nasada a vsetko davat do lipna bo si to mi zelame je blbost... ine org nedavaju ani zlomok z 15000ks a maju rybu... preco sa daval do MP?? mala sa cela davka spolu 25000ks cca davat hore... on ak by chcel tak by si dole zliezol... chytil som lipna aj v druzstevnej...do mesta to bolo zbytocne... mesto zarybnit malymi duhonmi a pp...
kura11
 

Re: 4-0640-4-1 Hornád č.2

Poslaťod bobo » Ned Apr 08, 2012 8:20 am

kurna vsetci dobre viete ze najvacsi problem pre lipna je kormoran lebo ten bude stat na tom svojom mieste ako blbi. Jalec sa bude motat stale okolo nejakeho spadnuteho stromu a ked nahodou vidi tien nad vodou tak plnou rychlostou vleti pod ten strom. Druha vec co sa zneuzivalo bolo ze napisali ze sa vysadil lipen a dokopy sa nic nedalo a sa povedalo vyzral kormoran. Vcera som bol kuknut na jazere na Hornade a som videl asi 5 zaplesnenych podustiev.
Ako to riesit? Su nazory ze treba vypisat nejaku odmenu za hlavu a ze sa vystrielaju, len ked tu sadne 500ks a zozeru denne 250kg ryb a nasadime tu ryby obrazne za 50000E tak pokial sa to zacne pomaly strielat tak za tyzden dva su tie ryby v kybli a aj nase peniazky. Podla mna treba urobit polovnu skupinu z polovnikov aspon 10, co su na volnej nohe - vedia si spravit cas ked doletia kormose a nedovolit im sadnut na vodu a v kuse po nich palit. V meste s gumipuskami na boilies a poriadne kamene. Si myslim ze za dva-tri dni odletia inam a nam tu ostanu ryby vo vode. Samozrejme vyclenit na to peniaze v rozpocte si myslim je lepsie obetovat na to aj 1E z clenskeho ako mat 10x a viac vacsiu skodu.
bobo
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 134
Registrovaný: Pon Máj 19, 2008 10:30 pm

Re: 4-0640-4-1 Hornád č.2

Poslaťod kura11 » Ned Apr 08, 2012 1:38 pm

Bobo to urcite.. tento problem treba riesit radikalne... ziadne ustupky pred kormosom... s lipnom to dalej aj tak nevidim ruzovo... Kormoran tu bude kazdorocne a staci jeden rok polavit a je po vode... :(
kura11
 

Re: 4-0640-4-1 Hornád č.2

Poslaťod caddis » Pon Apr 09, 2012 12:47 pm

je pravda, že kormorán je momentálne problém č.1 na celom Slovensku nielen na Hornáde....komu sa ho podarí vyriešiť to neviem....ale ak sa to podarí a Hornád sa bude zarybňovať každý rok poctivo(čo na papieri to aj do vody) tak za pár rokov nebudeme musieť cestovať nikde, ak chceme mať na palici kapitálneho lipňa... :lovec:
caddis
..
..
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Uto Máj 20, 2008 5:44 pm

Re: 4-0640-4-1 Hornád č.2

Poslaťod sbiro » Pon Apr 09, 2012 8:44 pm

Caddis, bodaj by si mal pravdu. Zabite ma, ale osobne si myslím, že sú aj perspektívnejšie vody pre PP a Lipňa, len nepatria našej MO. Zároveň však dodám, že tie MO, ktorým tie vody patria majú málo peňazí.
Obrázok užívateľa
sbiro
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Str Nov 02, 2011 3:17 pm
Bydlisko: ObV c.4

Re: 4-0640-4-1 Hornád č.2

Poslaťod kura11 » Pon Apr 09, 2012 8:51 pm

sbiro hornad poznam a ak mozem porovnavat tak hornad je ovela uzivnejsi so stalejsim prietokom ako napr. slana, hnilec a dalsie a tych ryb je tam neporovnatelne pri ovela nizsom zarybneni akurat sa tam viacej pracuje s chovnymi potokmi, dokazu na nich vychovat spustu vlastnych ryb... ja by som osobne navrhoval aj preklasifikovat bezvyznamne relativne vodnate potoky ako ida nad bukacom, ida pod bukacom, myslava nad myslavou, sopotnica a pod. na vody chovne... nie ako je cermelak co je teraz na suchu... inak ze v okoli golfoveho ihriska je par mlak kde zivoria pstruziky, to mam od kolegu.. co tak nejaky vylov tychto ohrozenych ryb??? nikde som sa na stranke nedociatal o takom dacom...
kura11
 

Re: 4-0640-4-1 Hornád č.2

Poslaťod caddis » Uto Apr 10, 2012 6:51 am

plavec_nejako tomu zarybneniu rozumieš... :lovec:
caddis
..
..
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Uto Máj 20, 2008 5:44 pm

Re: 4-0640-4-1 Hornád č.2

Poslaťod Kolac » Uto Apr 10, 2012 12:31 pm

plavec píše:caddis - ako každý :lovec: , čo tu píše.
Pstruhovka Hornád je aj moja srdcovka. Už som si vypočul množstvo názorov na možnosti jeho zarybnenia, aj extrémy, ako je chemické odrybnenie súčasnej osádky a opätovné zarybnenie. Aby sme dali tento revír dohromady a aby sa veci neriešili chaoticky, tak by bolo vhodné oficiálne zriadiť odbornú skupinu, ktorá by vypracovala konkrétny plán revitalizácie tohto revíru. Boli by v nej naši najskúsenejší rybári, najmä muškári, ichtyológovia ai. Tu by som prizval aj mimokošických odborníkov.
Čo sa týka mojej osoby, vzhľadom na moje odborné znalosti v tejto oblasti, viem pomôcť iba ako manuálna pracovná sila. Ale aj robotníci budú potrební :D :ryba2:


bolo by to fajn, zriadit nejaku skupinu odbornikou a postarat sa o nas hornadik, tiez by som vedel pomoct, ale len manualne....,
Kolac
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 171
Registrovaný: Sob Máj 10, 2008 6:25 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 4-0640-4-1 Hornád č.2

Poslaťod walther » Uto Apr 10, 2012 8:05 pm

To by ste mohli, aby aj my cudzinci prispievajúci na zarybnenie duplom :D, chytili nejakého tohoto pstruha, či ako sa volá tá polofialová ryba. ;)
walther
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 268
Registrovaný: Sob Jún 14, 2008 9:38 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pstruhové revíry

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron