lem tak pre zaujimavost..kto je ferovejsi rybar?

Pstruhové revíry MsO SRZ Košice, revíry Rady SRZ Žilina a ostatných organizácií SRZ.

lem tak pre zaujimavost..kto je ferovejsi rybar?

Poslaťod cervena a biela » Pia Apr 13, 2012 2:32 pm

ja co upytliacim tri pstruhy v decembri na vianocny stol(pocas celeho roka ich pustam) a ci ten co legalne ich nachyta napr..sto pocas sezony? dajte vase pohlady na toto :chvalenkar:
cervena a biela
.
.
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Štv Mar 10, 2011 4:11 pm

Re: lem tak pre zaujimavost..kto je ferovejsi rybar?

Poslaťod cervena a biela » Pia Apr 13, 2012 2:33 pm

dodatok.. privlastni si ich sto
cervena a biela
.
.
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Štv Mar 10, 2011 4:11 pm

Re: lem tak pre zaujimavost..kto je ferovejsi rybar?

Poslaťod kura11 » Pia Apr 13, 2012 2:46 pm

cervena a biela, ak chytis ryby tak ako ti to zakon o rybarstve dovoluju a aj si ich ponechas je to ok ak ich chytis-upytliacis PP v dobe hajenia v decembri tak nemas co v tejto org hladat.. do klubu vstupuju ludia ktori sa pri prijimani zavezuju riadit zakonom o rybarstve, vyhlaskou a miestnymi poriadkami... ak to clovek-rybar porusuje je pytliak a nema co v tomto klube hladat... :!: to ze su limity zle nastavene je vec zakona...
kura11
 

Re: lem tak pre zaujimavost..kto je ferovejsi rybar?

Poslaťod jankes » Pia Apr 13, 2012 9:47 pm

cervena a biela píše:ja co upytliacim tri pstruhy v decembri na vianocny stol(pocas celeho roka ich pustam) a ci ten co legalne ich nachyta napr..sto pocas sezony? dajte vase pohlady na toto :chvalenkar:
červena a biela - daj si ich do mrazaka v auguste aby si mal na Vianoce a nie si ich privlastniť v dobe hajenia ...a tak jak napísal kura11 do životne by som ťa vylúčil z SRZ nemáš čo bobiť medzi členmi SRZ
jankes
Rybárska Stráž
Rybárska Stráž
 
Príspevky: 193
Registrovaný: Pia Sep 17, 2010 7:18 pm

Re: lem tak pre zaujimavost..kto je ferovejsi rybar?

Poslaťod maro » Pia Apr 13, 2012 10:13 pm

cervena a biela » Kto úmyselne porušuje zákon a vyhlášku, má niesť aj následky. Za upytliačenú rybu trestnoprávna zodpovednosť. Súhlas s predrečníkmi ...
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: lem tak pre zaujimavost..kto je ferovejsi rybar?

Poslaťod jozef » Pia Apr 13, 2012 11:22 pm

maro píše:cervena a biela » Kto úmyselne porušuje zákon a vyhlášku, má niesť aj následky. Za upytliačenú rybu trestnoprávna zodpovednosť. Súhlas s predrečníkmi ...


Myslím, že to o férovosti vôbec nieje. Je to o tom, ako keby som si zrezal kvitnúcu broskyňu, preto že potrebujem drevo (alebo vôňu broskýň). Podľa mňa pravidlá o ochrane pôvodného genofondu sú nastavené dobre, stačí, ak by sme ich "FÉROVO" dodržiavali. A ak nie, tak dotyčný nech pozerá F & H, a ušetrí si problém s kontrolou a za náklady k vode-pohode si môže kúpiť v TESCU asi od 17 do 88kg(88daňový údaj nekonečna), PD-čiek a povolenku, až po rozsiahlej kontrole osobnosti, a duševného zdravia.
Však východ, je už taký vydrancovaný(vody), ako keby tu už ľudia nemali 20r. čo jesť.
Obrázok užívateľa
jozef
..
..
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Ned Apr 04, 2010 12:26 am

Re: lem tak pre zaujimavost..kto je ferovejsi rybar?

Poslaťod maro » Pia Apr 13, 2012 11:50 pm

jozef » "Slávista" asi čakal pochvalu za to, že počas roka pstruhy neberie. Pytliactvo ale úplne zneguje každý dobrý skutok, tu ide o podstatu. A ak niekto chce silou-mocou čerstvo uloveného pstruha na vianoce, má možnosť si ho (PD samozrejme ... ) legálne uloviť na kaprovke s nasadenými duhákmi.

Mimochodom ... pravidlá o ochrane pôvodného genofondu už dnes nestíhajú, je potrebné ich sprísniť. Genofond sa dá zachovať jedine prirodzeným výterom, alebo umelým výterom pôvodných matečných rýb na danej vode. Bojím sa, že pôvodný genofond potočáka a lipňa u nás je def. stratený, ostáva už len nákup ...
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: lem tak pre zaujimavost..kto je ferovejsi rybar?

Poslaťod Palino1 » Pon Apr 16, 2012 9:37 am

To je asi taký rozdiel, ako keď vlastnú ženu stokrát do roka dobre pomiluješ alebo namiesto toho jedenkrát cudziu znásilníš... Ani ja a ani Ty tu nie sme na to, aby sme si ohýbali zákon podľa toho, ako nám vyhovuje.
Palino1
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pon Mar 09, 2009 9:29 am

Re: lem tak pre zaujimavost..kto je ferovejsi rybar?

Poslaťod DAJHAK » Pon Apr 16, 2012 6:54 pm

Kurnik Palino 1 tak toto je fakt dobrý príklad :lol:
Je hrozné keď sa športovci ožierajú,je však úžasné keď my alkoholici športujeme.
Toľko som čítal o škodlivých účinkoch alkoholu a cigariet že som sa rozhodol že prestanem čítať.
Obrázok užívateľa
DAJHAK
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Str Máj 14, 2008 6:19 pm

Re: lem tak pre zaujimavost..kto je ferovejsi rybar?

Poslaťod TATTOmen2 » Uto Apr 17, 2012 9:25 pm

kazdy z vas ma pravdu,ale ruku na srdce a ......kto je nevinny,nech hodi kamenom...
ja by som az tak cer.a biel.nekritizoval,vziat pstruha v decembri..hm....nekomentujem....ale vziat si potocaka v auguste,je legalne,no za to by som ja kritizoval....ked je tesne pred vyterom a je plny ikier....
nase zakony stoja za velky KAR
TATTOmen2
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 68
Registrovaný: Štv Okt 22, 2009 11:55 pm

Ďalší

Späť na Pstruhové revíry

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron