4-0630-1-1 Hornád č.1a (Hraničný)

Kaprové revíry MsO SRZ Košice, revíry Rady SRZ Žilina a ostatných organizácií SRZ.

Re: Hraničný Hornád

Poslaťod Martinbati » Uto Dec 27, 2011 1:35 pm

hlavatky v tescu by som chcel vidiet :D a ta cena by ma zaujimala :ryba3:
Obrázok užívateľa
Martinbati
Aktívny diskutér
Aktívny diskutér
 
Príspevky: 623
Registrovaný: Str Jún 22, 2011 9:39 am

Re: Hraničný Hornád

Poslaťod stewik » Uto Dec 27, 2011 1:53 pm

a určite je aj nejaká nedostupná dokumentácia
Chyť, urob fotku a pusti, aby bolo čo fotiť aj nabudúce.
http://stewik.mrk.cz/
Obrázok užívateľa
stewik
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 293
Registrovaný: Pon Máj 31, 2010 11:08 pm

Re: Hraničný Hornád

Poslaťod pittu » Uto Dec 27, 2011 3:42 pm

som rád takej hodnej debate o danej téme.ak sa naposledy hlavátka vysádzala r.2002,resp.2004,tak o to väčšiu radosť mám,že je to už určite samovýter.z vlastnej skúsenosti viem,že chytiť hlavátku je vecou obrovského šťastia.keď som pred zopár rokmi stál zabrodený v Hrone,kamoš chytil lipňa,no kým ho vytiahol,tak ho už ani nemusel zbavovať šupín.stál som vedľa neho,keď toho lipňa ťahal a to divadlo si často premietan v hlave dodnes.keď ho mal skoro pri nohách,zrazu sa vynorili cca.10kg hlavátky (2ks) a jedna chmatla po tom lipňovi.potom ho pustila a to sa opakovalo asi 3krát.proste krásne divadlo.keď sme vyšli na breh,vravel mi,že tých hlavátok tam majú v každej jame aj 2.miestni rybári už ich pomaly poznajú aj po mene,ale ako to už býva keď príde sezóna tak akoby zmizli a na 50 vydaných povoleniek sú radi ak sa chytia 2-3.pritom ich tam kŕmia lipňami a pstruhmi.tento príbeh som spomenul len pre ilustráciu,aké ťažké bude potom chytiť hlavátku u nás na Hornáde,pretože druhové zastúpenie rybej osádky v Hrone pod Breznom a na kaprovom Hornáde sa nedá ani len porovnať.tu si môže hlavátka vybrať nielen druh potravy,ale aj veľkosť.o to ťažšie ju bude chytiť na nejaké želiezko.k tomu tescu sa vyjadrovať nebudem
pittu
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Uto Dec 13, 2011 5:44 pm

Re: Hraničný Hornád

Poslaťod pittu » Uto Dec 27, 2011 4:25 pm

Cronicle píše:To Tesco nemá čo spoločné s hlavátkou.. ;)


potom o.k.
pittu
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Uto Dec 13, 2011 5:44 pm

Re: Hraničný Hornád

Poslaťod pittu » Uto Dec 27, 2011 4:50 pm

pozrel som si teraz archív-zarybňovanie.mali ste pravdu-od r.2004 žiadna hlavátka do Hornádu nešla
pittu
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Uto Dec 13, 2011 5:44 pm

Re: Hraničný Hornád

Poslaťod ste_fan » Uto Dec 27, 2011 7:29 pm

Možno, že sa hlavátky aj ulovili, len o tom nevieme, štatisticky vzaté toto fórum má niečo cez 300 členov a povedzme si koľko je nás v MO SRZ Košice? Ak ju niekto chytí, tak ju pustí, lebo vie, že je chránená, tým pádom nie je v prehľadoch a ak ju zle identifikuje tak ani nevie že to bola hlavátka...
kto si neváži malú rybu - nezaslúži si veľkú
"pohoda, klídek, kapríček"
Obrázok užívateľa
ste_fan
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Uto Jún 21, 2011 7:19 pm

Re: Hraničný Hornád

Poslaťod Martinbati » Uto Dec 27, 2011 7:43 pm

tiez myslim ze vela ich poslo ako peknych duhakov...
Obrázok užívateľa
Martinbati
Aktívny diskutér
Aktívny diskutér
 
Príspevky: 623
Registrovaný: Str Jún 22, 2011 9:39 am

Re: Hraničný Hornád

Poslaťod nicolas cage » Uto Dec 27, 2011 9:12 pm

Ja som nasiel asi 2 kusy zdochnute pri tuneli v tahanovciach a mali okolo 50 cm. Bolo to tak pred 3 rokmi
nicolas cage
..
..
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Uto Júl 26, 2011 11:00 am

Re: Hraničný Hornád

Poslaťod pittu » Str Dec 28, 2011 11:03 am

plavec som presvedčený,že tých hlavátok je oveľa viac ako tá jedna.problém však vidím hlavne v tom,že veľa rybárov vôbec nepozná ryby.mnohokrát som sa o tom mohol presvedčiť a myslím,že aj vy ostatní.benevolencia pri prijímaní nových členov potom môže narobiť problémy aj im samotným.rybári nielenže nepoznajú lovné miery(tie si vlastne môžu pozrieť v papieroch),ale vôbec nevedia,čo to vlastne chytili.potom je ale veľmi ťažké to vôbec zmerať,či to má lovnú mieru.a tak sa v pohode stáva,že ako ste spomenuli,podmierečné hlavátky končia na panvici ako krásne dúhaky alebo potočáky
pittu
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Uto Dec 13, 2011 5:44 pm

Re: Hraničný Hornád

Poslaťod ste_fan » Str Dec 28, 2011 9:10 pm

"Padla" ďalšia krásna hlavátka: http://www.joj.sk/relacia-noviny/noviny ... v-joj.html kliknite na 25:05. A zase vypchať na stenu.
kto si neváži malú rybu - nezaslúži si veľkú
"pohoda, klídek, kapríček"
Obrázok užívateľa
ste_fan
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Uto Jún 21, 2011 7:19 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Kaprové revíry

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron