4-0630-1-1 Hornád č.1a (Hraničný)

Kaprové revíry MsO SRZ Košice, revíry Rady SRZ Žilina a ostatných organizácií SRZ.

4-0630-1-1 Hornád č.1a (Hraničný)

Poslaťod s0krates » Pon Jan 24, 2011 9:28 pm

Pokiaľ navštevujete tento revír podeľte sa o svoje skúsenosti.

Osobne chodievam na tento revír asi 15x do roka najčastejšie na jeseň . Páči sa mi divokosť a neprístupnosť tohto úseku. Už som ho mal ako tak prechodený a zmapovaný, ale minuloročné povodne rozdali karty nanovo. Niektoré miesta síce ostali, ale sú aj nové. Voda navýmyvala nové koryta a dokonca strhla aj asfaltovú cestu vedúcu ku vodárničkám pri Kechneci.
Vzhľadom na to, že chytám prevažne na prívlač a cez deň sú moje úlovky skromnejšie.
Za 3 roky 4 jalce cez 50cm a 4 šťuky - 3x 80cm a 1x 62cm.
Najučinejšia nástraha rotačka DAM Efzet veľkosť 4 hmotnosť 17gr.
s0krates
 

Re: Hraničný Hornád

Poslaťod rybopet » Pon Jan 24, 2011 9:43 pm

sokr-tak tie šťuky sa Ti vydarili,mňa tiež fascinuje tam tá príroda,ale okrem nejakého jalčeka,sa mi nič krajšie nepodarilo.Je pravda,že tam zájdem tak 2 krát do roka.Zažil som však na druhej strane počerného,jak sakuje do čereňa dobrých 2x2m.Je pravda,že neusakoval za mojej prítomnosti nič.Dosť sa mi tá voda zdá prázdna.Chodím od Kechneca až po také veľké S a potom cez dalšiu lúku k tiahlym tíšinám.
rybopet
Hyperaktívny diskutér
Hyperaktívny diskutér
 
Príspevky: 1000
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 8:50 pm

Re: Hraničný Hornád

Poslaťod s0krates » Str Jan 26, 2011 1:32 am

Občas aj ja som mal pocit, že je tá voda prázdna.
Určite má aj svoje hluché úseky, kde neuvidíš takmer žiadny pohyb. Neraz som bez úspechu prešiel pár kilometrov okolo brehu a prelovil každučké sľubné aspoň trochu prístupné miesto.

ALE :

Občas sa na niektorých miestach vyhodili aj naozaj veľké ryby. Ťažko mi bolo niekedy určiť o akú rybu sa jedná, ale boli určite veľké. Pod jedným padnutým stromom mi raz zmizla z očí malá kačka a viac sa nevynorila.(skúšal som v decembri pod tým stromom chytať na kuracie pečienky, ale tie tomu sumcovi asi nechutia )
V Trstenej keď som končil večer rybačku domáci rybári ešte len prichádzali. Vraj sa chytať cez deň veľmi neoplatí.
Asi tam toho roku strávim aj pár nocí, možno sa dačo podarí :)
s0krates
 

Re: Hraničný Hornád

Poslaťod s0krates » Str Júl 20, 2011 2:38 pm

...skúsim štastie zajtra v noci okolo Nadožďa...o výsledku podám info.
s0krates
 

Re: Hraničný Hornád

Poslaťod s0krates » Ned Aug 07, 2011 3:14 pm

Vysoká voda, dažde a zlý prístup výrazne komplikovali moje posledné rybačky. Na hraničnom som chytal iba raz a presunul som sa vyššie medzi Ždaňu a Trstenú z Gyňovskej strany. Poniže ždaňanského mosta začali stavať elektráreň a tak som prišiel o dobré miesto na chytanie nástrahových rýb.(nedá sa tam prejsť autom) Okrem 1 mreny sa mi podarilo nachytať iba beličky.
Chytal som prevažne na podvodný plavák s rybkou nastraženou za papuľku alebo prešitú rybku s dvojhákom pri chvoste. Jedine mrenu som nastražil na 2 jednoháky samozrejme na sumcovú palicu. Výsledok - pár ťukancov a 2-3 strhnuté rybky Mrenka cvaknutá podľa strhnutých šupín od menšieho jedinca. Jeden večer som skúsil na podvodný plavák nastražiť aj neskutočné drahé a dosť krehké kanadské dážďovky (12ks-4€) . Pár krát síce zvonček zazvonil ale to ich len šikovne oberali malé ryby. Po 3 náhodeniach som už nemal čo nastražiť.
Keďže som na sumca nastražoval iba 1 prút za zmieku stojí aj neskutočný počet záberov na filetu, alebo chvostik z rybky, no priebežná montáž a ani paternoster a tzv. zubáčový dvojháčik s kratším ramienkom sa mi neosvedčili, či som to skúšal na feeder, alebo klasický na policajta. Akonáhle ryba zacítila odpor nástrahu pustila. Chytal som tzv. točáku za potopeným stromom a vzhľadom na dosť silný prud som používal 60-80gr olova. Skúšať komplikovanejšie montáže v kombinácii s plavákom sa mi už nechcelo, ale určite si na tento účel zadovážim cralusso surf podľa toho čo som videl bol by vhodný do takých podmienok.
http://www.mrk.cz/rybarska-videa.php?id=22090
Po týchto nevydarených rybačkách som sa vybral na podustvy, aby som si užil pocit z nachytaných rýb- tie brali spoľahlivo aj pri kolísaní hladiny o 20 cm.
"Dole" som sa vybral až včera po tom čo som si zadovažil vhodnú šnúru na vláčku a do rezervy nejaké veľké plandavky. Zmenil som miesto a posunul sa smerom, kde som počas uplynulých rybačiek počul sumčie pukanie. Po pár náhodoch a po pár plochých dopadoch plandavky som to sumčie puknutie medzi konármi na protiľahlom brehu aj na vlastné oči videl.
Poctivo som nahadzoval k tomuto miestu,aj po zotmení. Celkom asi 4 pol hodiny -no bezvýsledne.
Už len spomeniem, že napriek tomu, že som počas celého snaženia sumca nechytil predsa som ho videl na brehu. Chytil ho vedľa loviaci rybár na dážďovku a mal asi 500 mm.
Naposledy upravil s0krates dňa Ned Aug 07, 2011 8:22 pm, celkovo upravené 2
s0krates
 

Re: Hraničný Hornád

Poslaťod s0krates » Ned Aug 07, 2011 7:37 pm

hlavátka?...a tam dole ?... ja som si už myslel, že na Hornáde už niesu ... povolenky na hlavátky košiký SRZ asi nevydal už dlho, no viac by o tom vedel povedať nejaký funkcionár...mňa už tiež kamarát presviedčal, že pri sudkoch mal 1 na udici, ale keďže ju nevidel mohol to byť aj väčší pstruh.
s0krates
 

Re: Hraničný Hornád

Poslaťod okaty » Pon Aug 08, 2011 9:29 pm

necele 2 roky do zadu pri chitani podustiev mi jedna zabrala na krupu . Kedze som nemal podberak pri sebe snazil som sa ju vylovit rukou ked vtom povolila. Mala okolo 60-70 cm a doteras ju vidim na tom mieste lovit a nieje sama hlavatky su v hornade dost
Obrázok užívateľa
okaty
...
...
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Ned Apr 11, 2010 7:46 pm

Re: Hraničný Hornád

Poslaťod rybopet » Pon Aug 08, 2011 10:03 pm

Oky-to sú len Tvoje domienky a moje sú zas také, že v Hornáde niet žiadnej hlavátky.Stovky prevláčených hodín cca desiatkou ortodoxných vláčkarov už niekoľko rokov bez jediného záberu hlavátky.Je to mýtus.
rybopet
Hyperaktívny diskutér
Hyperaktívny diskutér
 
Príspevky: 1000
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 8:50 pm

Re: Hraničný Hornád

Poslaťod Eko » Pon Aug 08, 2011 10:55 pm

o chvilu z hlavatky budu historky ako o lochneskej :lol: ale je pravda ze kedy si to bolo uplne ine teraz ich nevidiet a ani o nich nepocut a to uz niekolko rokov ako Rybopet pise
Obrázok užívateľa
Eko
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 351
Registrovaný: Uto Júl 29, 2008 9:37 pm

Re: Hraničný Hornád

Poslaťod derek_88 » Uto Aug 09, 2011 4:37 pm

niekedy minuly rok to tam cele vycistili, prebagrovali, a na jesen sa mi zda tam davali male pleskace, inac nejake tie ostrieze a biela ryba....
Obrázok užívateľa
derek_88
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 132
Registrovaný: Pon Feb 14, 2011 8:13 pm

Ďalší

Späť na Kaprové revíry

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron