4-0630-1-1 Hornád č.1a (Hraničný)

Kaprové revíry MsO SRZ Košice, revíry Rady SRZ Žilina a ostatných organizácií SRZ.

Re: Hraničný Hornád

Poslaťod maro » Sob Okt 29, 2011 7:35 pm

plavec » Aké emócie??? Ten internet je v tomto na prd, ja som žiadne emócie neprejavoval. Ak to vyzeralo inak, mrzí ma to. Je to jednoduchá oznamovacia veta, neberte to nejak osobne ... k lovu na pstruhovke ma zaujímajú vaše názory, dúfal som, že ten svoj rozvinieš ... :)
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: Hraničný Hornád

Poslaťod maro » Sob Okt 29, 2011 8:14 pm

plavec » Nechcel som tu vyzdvihovať niekoho zásluhy, len pripomínam, že tie návrhy nie sú len moje, ale ide o konsenzus viacerých ľudí. Boli pri tom aj Basta, rybopet, kura a ďalší. Písal som to bez negatívnych emócií. Iný názor nie je vporiadku, cieľ máme rovnaký a to je dôležité. K otázke plávanej a položenej na pstruhovkách ... myslím, že by to bolo v prospech potočáka a lipňa, samozrejme na tečúcich vodách.
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: Hraničný Hornád

Poslaťod s0krates » Sob Okt 29, 2011 9:29 pm

Plavec, ten kurkov princíp platí aj pri mieňoch. Ja mám podobnú skúsenosť.
Minulého roku som chytal na Bukovci amury na prívlač. Chytil som 4 (od 80 do 95)za 2 týždne, ale potom to už nefungovalo. Pár ľudí ma pri tom videlo a len zopakovalo môj spôsob. Za sbirom som vláčil na kratšom nadväzci lístok štiaveľa - šóšky. Chytilo sa ich vtedy asi 20 spolu s mojimi.
Čo bude ak sa povolí chytať aj normálnym spôsobom? Vysekajú sa úplne!
Pri privlastňovaní dodržiavam princíp 10 ,15,20 a z toho vždy aj rozdám.
10 hospodársky cenných rýb
15 lososovitých
20 ostatných
s0krates
 

Re: Hraničný Hornád

Poslaťod martino5 » Sob Okt 29, 2011 9:38 pm

..niekedy skor ,na začiatku roka sme rozoberali lov kaprovych ryb na pstruhovke :rybar2:

viewtopic.php?f=7&t=567&start=10

..osobne tiež si nejak neviem predstavit rybara na pstruhovke,ktory chyta "kaprove ryby" a vedla neho mu cez silony šviha muškar :D ,ale v podstate mi je to jedno ,nakolko nie som "pstruhar" .

//trebalo by tuto temu premiestnit inam ,nakolko sa to už asi netyka hraničneho Hornadu//
martino5
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Pia Apr 24, 2009 3:13 pm

Re: Hraničný Hornád

Poslaťod s0krates » Sob Okt 29, 2011 9:47 pm

...nedo..al, aj ryby sa učia...už od sbira utekajú...skúšal som aj toho roku a nič.
s0krates
 

Re: Hraničný Hornád

Poslaťod martino5 » Sob Okt 29, 2011 9:56 pm

plavec ,ano maš pravdu ,ani ja si nemyslim ,že je dost odborne vysvetlene ,že prečo treba vlastne "vychytat" nepovodne a kaprove ryby na pstruhovke? ..aj ked opakujem ,nie som pstruhar a v podstate ked su "pstruhari" za chytanie kaprovych ryb na pstruhovke,tak mi to nevadi a podporil by som to ;)
martino5
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Pia Apr 24, 2009 3:13 pm

Re: Hraničný Hornád

Poslaťod kura11 » Sob Okt 29, 2011 10:02 pm

sokrates... zasa az tak tych ryb neberem a ak aj tak len ciste brojlera duhaka, povodne ryby a aj obrovske mnozstvo duhakov popustam... jeden rok som kusok prestrelil.. co sa tyka povolenia plavanej a na tazko na pstruhovkach tak je to blud... plavec ma pravdu, spolocnost na to nedozrela bohuzial tu na nu plati skor obmedzenie ako povolenie... bol by bordel pri vode, natahane silony a pozazierane pstruhy... co pstruhovky potrebuju tak je obmedzenie mnozstva ryb na 2ks, haciky bezprotihrotov alebo so zamacknutymi protihrotmi, zvysenie lovnych mier, ochranu pred kormoranmi, u muchy dva muchy na nadvezci, zakaz pouzivat mrtvu rybku... kludne povolit lov duhaka na stojakoch do konca roka... kolko ludi tolko nazorov... na zaciatok budem rad ak bude ta miera a nesadnu kormorany na hornad... :!: sokrates este dalsia vec je ze amur na bukaci nebol vysadeny pre rybarov ale aby odstranil vodne riasy, kedze nadrz patri US Steelu a na tieto uceli poskytli financie...
kura11
 

Re: Hraničný Hornád

Poslaťod s0krates » Sob Okt 29, 2011 10:14 pm

ok,ale presuňme diskusiu do Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012
s0krates
 

Re: Hraničný Hornád

Poslaťod kura11 » Sob Okt 29, 2011 10:15 pm

Plavec no to su narychlo strelene veci co by som asi bral ja aby bola ryba viac chranena.. ale tu toto malo byt uz davno len veci idu slimacim tempom a vody upadaju rychlo... chvalabohu za duhaka :lol:
kura11
 

Re: Hraničný Hornád

Poslaťod maro » Sob Okt 29, 2011 10:32 pm

plavec » Krucinál, už som asi prepracovaný, hoci som na maródke ... samozrejme tam malo byť "iný názor je vporiadku" ...

V problematike pokračujem v "Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012" ...
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

PredchádzajúciĎalší

Späť na Kaprové revíry

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron