4-0630-1-1 Hornád č.1a (Hraničný)

Kaprové revíry MsO SRZ Košice, revíry Rady SRZ Žilina a ostatných organizácií SRZ.

Re: Hraničný Hornád

Poslaťod s0krates » Štv Okt 20, 2011 11:07 am

...2 určite !
s0krates
 

Re: Hraničný Hornád

Poslaťod kura11 » Štv Okt 20, 2011 3:21 pm

sOkrates to ako z hornadu??? paradne ryby ak je to hornad... :!:
kura11
 

Re: Hraničný Hornád

Poslaťod s0krates » Pia Okt 21, 2011 10:34 am

...čakal som viac reakcii a to najmä tých uštipačných...začnem od konca.
Kura - áno tie miene sú z Hornádu a mieňov je na Hornáde viac, ako si tu prítomní rybári myslia...stačí ak si pozrieť sumár z minulého roku a zistíte, že sa ich chytilo viac ako zubáčov,šťúk, či sumcov...fotkou ktorú som pridal som chcel len naznačiť, že sa miene dajú chytať aj cielene, ale veľmi pochybujem, že to niekto z tých čo tu píšu aj skúšal...súčasne však musím podotknúť, že ak si niekto myslí, že stačí zavesiť na háčik rybičku tak je na omyle...najdôležitejšie je miesto a čas.

...čo sa týka debát o mäsiarine :
na ryby chodím od svojich 10ich rokov...to je rovných 30 rokov, aj keď som mal určité obdobie prestávku...gro mojich úlovkov vždy tvorili a budú tvoriť podustvy...jalce občas nejaký pstruh, alebo ostriež ... mrenu som si naposledy zobral ešte ako dieťa ...spektrum privlastnených rýb som si rozšíril až posledných 7 rokov tj. až po tom čo som nadobudol nejaké skúsenosti a zručnosti...len toho roku mám zapísaných 60 vychádzok bez privlastnenia akejkoľvek ryby a niekedy aj bez záberu...ak však zverejním fotky na ktorých držím 2 šťuky, alebo 3 mieňov tak som už mäsiar...to,že som sa 3 roky márne snažil k nejakej šťuke dopracovať to už na tej fotke nevidno a ani to,že som pri tom rozbil 2 autá a odtrhol woblery za 500 €.
...viem, že sa väčšina rybárov k šťukám a mieňom nikdy nedopracuje...niežeby nechceli, ale nič pre to neurobia...chytajú len tam, kde sa dá dostať s autom a za pekného počasia.
...potom ich vidím,ako chytajú práve nasadené dúhaky na bryndzové cesto a trasú sa, aby ich chytili aspoň 4ks, pretože nič iné chytiť nedokážu, alebo položia takúto otázku :

Dobrý deň, chcem sa opýtať, ako sa ma správne meriať ryba? Lebo ak napr. chcem odmerať nejakého tučnejšieho vypasenejšieho kapra a keď ho meriam cez telo, tým pádom sa mi vytvorí oblúk a ma o niekoľko pár cm viac ako keby som ho odmeral spôsobom, že položím meter na zem a priložím k nemu kapra...prosím odpovedzte mi na túto otázku, aby nedošlo v budúcnosti k zbytočným nedorozumeniam - týka sa to hlavne mierečných rýb, kde každý cm rozhoduje, či ryba má mieru, alebo nie...Ďakujem
s0krates
 

Re: Hraničný Hornád

Poslaťod kura11 » Pia Okt 21, 2011 3:11 pm

sOkrates, mna potesilo hlavne to ze v nasom hornade su aj tieto ryby a dokonca sa im ako vidim na tvojich fotkach naramne darí, su to fakt krasne kusky, pre vecsinu rybarov je to velmi tajomna ryba a vela ludi ho nikdy nechyti, mozna aj preto im pripada ze by sa mien nemal brat... viem ze na daktorych vodach je mienov dost velke mnozstvo len v tom case ked beru uz rybary nechodia bo je zima... proti braniu ryb nemam nic... ale z mierou... hlavne si podal dokaz ze su!!!
kura11
 

Re: Hraničný Hornád

Poslaťod nicolas cage » Pia Okt 21, 2011 6:37 pm

nejedzme ani kravy, prasata::::: boze niektory tu robia z toho take drahoty a obstrukcie ked si niekto zobere z rybacky rybu. ma na to narok a ked ma mieru tak mu nikto nemoze nic, je uz len na uvazeni ci je eteicke a rozumne brat pstruha co ma tesne nad mierou??ja osobne ryby velmi domov od vody nenosim , hlavny dovod je ten ze radsej ju pustim akoby som sa s nou mal drbat pri cisteni, ale uz ked niekedy fakt dostanem chut tak si zoberiem. TO potom treba aj polovnikom dat navrh do zakona nech namiesto brokov maju uspavacie pistole , strelia jelenia, odfotia sa s nim a potom ho nechaju tak. Toto je moj nazor mozno sa s nim dakto stotozni , povecsine asi nie, dakuej
nicolas cage
..
..
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Uto Júl 26, 2011 11:00 am

Re: Hraničný Hornád

Poslaťod kura11 » Pia Okt 21, 2011 7:27 pm

Kupa povolenky by mala byt len akousi kupov prava na lov nie na limity... limity su stale dost vysoke... hlavne ze sa mozu brat ryby ako ostriez a pod. do "bezvedomia" v dnesnej dobe to chce riadne upravenie pravidiel :!:
kura11
 

Re: Hraničný Hornád

Poslaťod Dravec » Pia Okt 21, 2011 8:26 pm

Chlapci,co tak podat nejake info ,co sa dravcov tyka na hranicnom...chodi tam teraz niekto,ma niekto skusenosti??
Dravec
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Štv Okt 20, 2011 12:38 pm

Re: Hraničný Hornád

Poslaťod s0krates » Sob Okt 22, 2011 1:06 am

...chlapi, som rád, že ste sa zapojili do debaty...prečítal som si aj vaše staršie príspevky, čo ste pochytali, ako ide liga a ako sa angažujete v diskusiach o ryb. poriadku.
...z celej tejto diskusie mám dilemu :

na jednej strane mám chuť vás zobrať na miene nech si chytíte aspoň po 5 kusov a potom pozerať koľko z nich pustíte?...a viem aj o šťukách...bol by to takt pohľad, ako púšťate metrovky...len tie malé rotačky 00,1a pod by ste museli nechať doma...chce to takú 5ku meps comet.
koľko 4Otok lipňov ste už pustili? ...aj 50tky pstruhy stále púšťate?

a na druhej chrániť tie ostavajúce ryby tým, že to miesto nikomu neprezradím...fakt neviem, čo si mám zvoliť?...čo mi poradíte ???

tak bojuj za "práva" rýb od klávesnice.. ;) --- autorovi toho príspevku by som chcel len povedať, že aj dnes sa v košických revíroch močí okolo 1000 pytlačiek, pár desiatok pytliakov si spokojne chytá na neviemkoľko udíc po čase na to určenom a ty polemizuješ o etike...koľko rýb si už zachránil od tej klávesnice? Ty jeden rybárska straš.

čakám na odpovede.
s0krates
 

Re: Hraničný Hornád

Poslaťod s0krates » Sob Okt 29, 2011 3:36 pm

Nechal som vám čas,ale už sa táto diskusia zjavne nehýbe.

Cronicle, predpokladám, že to čo robíš pre SRZ, nerobíš úplne zadarmo a preto by si mi mohol ozrejmiť ,čo také tajné robíš, že o tom nemôžeš a nechceš otvorene hovoriť? Ďakujem za Udelené varovanie fóra, ale bol to len malý úmyselný preklep. Ináč už si ma dôrazne upozornil minulou otázkou : " Kde vidíš sumcov?" Zrejme si ma mal za hlupáka, ktorý nevie aké ryby nachytal, ale už som to "prekusol". Určite ma však nenapadlo dovažovať sbiro,ako plavák tak jak Teba.
Re: Návrhy na zmeny v miestnom rybárskom poriadku pre rok 2012

Odoslaťod Cronicle » St Sep 28, 2011 6:12 pm
maro - tu sú tvoje návrhy:

http://img24.imageshack.us/i/navrhyzmienpage1.jpg/
http://img94.imageshack.us/i/navrhyzmienpage2.jpg/
http://img844.imageshack.us/i/navrhyzmienpage3.jpg/
http://img34.imageshack.us/i/navrhyzmienpage4.jpg/

Snažme sa, ale pridávať návrhy, ktoré by sme vedeli presadiť cez vedenie MsO SRZ Košice a nie až zmenou v zákone, lebo mám pocit, že sa zmien tak skoro nedočkáme..



Navrhované zmeny sú perfektné, len povedú k odrybneniu pstruhoviek.
Fakt bojuješ za práva rýb! ...právo na uvarenie
...právo na upečenie
...právo na ugrilovanie

A teraz kurka: -neozval sa,veď ani nemusel. S takým pragmatickým postojom sa ryby púšťajú asi ťažko!

Re: ZARYBŇOVANIE

Odoslaťod kura11 » Ut Mar 15, 2011 10:58 pm
co je v mrazaku to sa pocita.. takto ma to naucil system bohuzial... nebudem pustat rybu dedovi co ju podomnou vylovy... za svoje schopnosti a obetovane finacie do navnad si zoberem priehrstim aj na ukor druhych... vlastne nie aj ale na ukor druhych... ked vedeli nasypat po sezone kaprarom co nedaju ani korunu na pstruhovku preco nie teraz??? :idea:


Plavec možno si hrdý chlap, ale ak prejdu také zmeny straty budú väčšie ako 3 miene.
s0krates
 

Re: Hraničný Hornád

Poslaťod maro » Sob Okt 29, 2011 6:34 pm

s0krates, plavec » V prvom rade ... to nie sú moje návrhy, bolo nás cca 25 ľudí, ktorí dokázali pohnúť mozgom a zadkom a niečo skúsili navrhnúť.

K pstruhovke ... umožnenie lovu na plavanú a položenú na pstruhovkách tu už bolo, len pri poslednej novelizácii zákona sa na to zabudlo (citujem Harvánka z členskej schôdze). Nemyslím, že vtedy boli pstruhovky odrybnené, naopak, teraz je to katastrofa, hlavne čo sa týka Pp a Li. V Česku to tak aj majú a nie je to problém. Odrybnenie nehrozí, práveže by sa rybársky tlak rozložil na viac druhov rýb,pretože teraz kto príde na pstruhovku, automaticky ide len po pstruhoch.
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

PredchádzajúciĎalší

Späť na Kaprové revíry

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron