4-0840-1-1 Jazero Košice

Kaprové revíry MsO SRZ Košice, revíry Rady SRZ Žilina a ostatných organizácií SRZ.

Re: Jazero Košice c.4-0840

Poslaťod XpeterX » Sob Mar 13, 2010 3:36 pm

diki za infi Kura pojdem skusit az sa bude dat a ako si to myslel ze: "rotacka nechat zajst pod breh a bum" nejaky specialny sposob vlacenia, alebo beru hlavne pri brehu?
XpeterX
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Uto Mar 17, 2009 6:11 pm

Re: Jazero Košice c.4-0840

Poslaťod kura11 » Sob Mar 13, 2010 5:19 pm

myslel som to tak ze nechas splavit ku brehu, ku korenom a bum zavadis, odtrhnes a ja si pojdem potom pre rotacky :-))))
kura11
 

Re: Jazero Košice c.4-0840

Poslaťod Abyss » Sob Mar 13, 2010 7:23 pm

ja tuto vodu mam pod nosom.

co sa tyka ryb:

kapor:........po otvoreni reviru som nepozbam lepsiu vodu, kapre do 10kg sli jak z rozpravky.......aj niekolko tyzdenne. max sa nam podaril 11kg ja som dal 8,5kg. Rybarska nenazranost vsak totu vodu uplne znicila. teraz chodte chytat na gule a mozno za tazden vynde daka 7. Sem tam sa najde aj velikan, minuly rok jeden miestny rybar na feeder dal 13kg.

stuky:...........co si budeme hovorit, ak je stuka vo vode pride!!!.....vlackari mi daju za pravdu. teraz sa prechadzate kolo vody a ledva chytite mierecnu stucku :(

zubac:.........o tomto sa nechcem zmienovat :)

amur:..........v jazere su aj slusne kusky kolo metra, ale popri rybaroch kt myslia ze chytaju jalce nad 50cm, asi vsetci vieme kam to speje.

sumec:........akysi mytus ryby, kt v jazere je ale len ojedinele :/

bolen:.........celkom slusne mnozstvo, bude to o par rokov zaujmave, musime si pockat


suma sumarum........krasna vodda, kt v sucastnosti je na pokraji "smrti" odkazana na masove zarybnenie, po kt to i tak za tyzden vyzera ako pocas celeho roka.
Abyss
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 114
Registrovaný: Pon Aug 25, 2008 12:16 pm

Re: Jazero Košice c.4-0840

Poslaťod skywalker » Pon Mar 15, 2010 11:58 am

hlava píše:takze na jazere su drava osadka jalec, bolen, ostriez, stuka tie som videl na vlastne oci ako boli vytiahnute a zubac tam je ale nevidel som ho vytiahnut ale som pocul, ze vlete v plycinach sa daju pochytat ja som tam chodil v zime vlacit s Pacem a pochy tali sme tam bolene jalce a ostrieze v druhej casti je strasne vela nosalov ktore sa daju pochytat na marmysku a Joysi ma tam chyteneho duhaka 45 cm


s tym duhakom to muselo byt zaujimave,mne sa tam podarili potocaci,najvacsi mal 28cm,dostali slobodu, a este aj podustvy od 30 do 35cm-a vsetko na rotacku.
Ale teraz chcem pisat najma o ubytku nasadenych dravcov na jazere-je to podla mna o tom,ze poniektori "rybari" maju lovnu mieru stuky stale 50cm,t.zn. ze z minulorocnej jesennej nasady sotva daco prezilo :evil: . A dalsia pricina su pytliacky>sam som neraz mnohe zlikvidoval najma na mieste zaciatku oplotenia Plaze smerom od Vysneho Opatskeho-boli priviazane o plot,o strom,ktory je hned medzi plotom a krizom na pamiatku utopenca a myslim ze vyuziva aj tu plavajucu plosinu na pytliacky.Mam v plane toho kretena nahrat na kameru,lebo som na vlastne oci videl,ako ich tam raz daval.Je to chlapik,co pracuje v tom bistre hned pri tej plavajucj plosine-chyta normalne na pruty(predpolkladam ze ma RL),ale popritom si vypomaha pytliackami....debilna skodna :evil: ... a potom sa cudujeme kde su stuky i zubace.
nie je dolezite chytit, ale pustit
Obrázok užívateľa
skywalker
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 133
Registrovaný: Štv Mar 11, 2010 1:52 pm

Re: Jazero Košice c.4-0840

Poslaťod sixpack » Pon Mar 15, 2010 1:41 pm

nie som pravnik, ale myslim ze to nahravanie na kameru by sa mohlo obratit proti vam, ak by chlapik chcel ... schodnejsie je asi zavolat ryb. straz ked ho vidite pri cine, pridu, zabavia dokaz. material a vy dalej figurujete ako svedkovia, obzvlast ked ho viete najst aj ked uz nebude pri vode ...
sixpack
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Pon Nov 10, 2008 10:35 am

Re: Jazero Košice c.4-0840

Poslaťod Palino1 » Pon Mar 15, 2010 2:43 pm

Myslím si, že v takýchto prípadoch je potrebné konať ihneď, pretože prázdne reči tu môžeme viesť donekonečna a nič sa tým nevyrieši. Je síce pekné, že vieme, že tam a tam sa niečo deje alebo ten a ten nerád číta rybársky poriadok, ale kým sa do toho nezapoja kompetentní (napríklad aj našim aktívnym prístupom), sú to stále len reči... Prečo si vtedy rovno nezavolal policajtov alebo vedúceho stráže? Ak si to tu teraz prečíta ten dotyčný, zrejme sa len dobre pobaví na tom, ako sa mu všetci pekne skladáme na kvalitnú rybacinku. Takže trochu aktivity a právneho povedomia, kolegovia...
Palino1
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pon Mar 09, 2009 9:29 am

Re: Jazero Košice c.4-0840

Poslaťod skywalker » Pon Mar 15, 2010 5:18 pm

Rodicia su pravnici a viem ake tazke je to s dokazovanim,on sam moze povedat,ze on to neurobil a ze on to len z vody vytahoval a pod.,v ten den som bol pri vode sam-slovo proti slovu,ziadni svedkovia tam neboli okrem okoloiducich,ktorych svedectvo by malo velmi malu vypovednu hodnotu.Zavolat rybarsku straz-dobry napad,ale nemal som pri sebe mobil a zas druha vec bol vikend a kym by ona dosla.Dokazat takyto cin je mozne jedine nahravkou,pripadne niekolkymi svedkami ako ho vidia,ako tam dava nelegalnu montaz do vody a pod.Nas pravny poriadok co sa tyka upravy pytliactva je v podstate jasny,co je a nie je pytliactvom,ale dokazat a usvedcit konkretneho pachatela je velmi tazke.Zazil som rybarsku straz na revire na zap.slovensku(Duchonka pri Topolcanoch)-boli vybaveni nocnym videnim a skontrolovali aj okolite kriky,ci nahodou neschovavame ulovky.takyto pristup by sa zisiel aj na reviroch v KE,lebo napr.na Jazere ma minulu sezonu skontrolovali len raz,aj to tesne po jesennej nasade kapra.JEDINE NASA SPOLUPRACA A VACSIA VSIMAVOST NAM ZACHRANIA OBSADKU RYB!!
nie je dolezite chytit, ale pustit
Obrázok užívateľa
skywalker
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 133
Registrovaný: Štv Mar 11, 2010 1:52 pm

Re: Jazero Košice c.4-0840

Poslaťod pepe » Pon Mar 15, 2010 9:07 pm

Jazero je pekná voda, sám mám odtial peknné zážitky(pleskáč 73cm) jeho nešťastím je jeho poloha.Je pod očami tolkých ľudí a pritom sa tam deju možno najbezočivejšie priestupky voči ryb. poriadku.Ešte ako chlapec som tam távil kopec času tak som videl mnoho z praktík domorodcov z jazera.Mnoho krát to boli socialne slabšie situovany odpadlíci ktorý sa aj sami radi pochválili s tým čo už dnes odniesli domov a čo im už suseda vyplatila.Tam sa toho veľa za tie roky nezmenilo lebo tie partie tam su stále. Nechytal som tam hádam trinásť rokov.Odvtedy čo ma skoro zlinčovali lebo som pustil šťuku ktorá mala byť ešte dva dni hájená.
pepe
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Štv Feb 11, 2010 9:03 pm

Re: Jazero Košice c.4-0840

Poslaťod fisherman » Pon Mar 15, 2010 11:26 pm

to mas pravdu paru domorodcov som poznal :o za poldeci si mal kaprika kedy si chcel :| :shock:
fisherman
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 80
Registrovaný: Pon Jún 30, 2008 4:14 am

Re: Jazero Košice c.4-0840

Poslaťod skywalker » Pon Mar 15, 2010 11:39 pm

je to revir,ktory ma perspektivu,ak by sa naslo par stoviek nadsencov a dal by sa z neho revir chyt a pust,ale nie tak,ako dopadla Krasna,ale je to len taka moja hypoteza a zbozne prianie,ktore je nerealne,lebo podla ulovkov za minuly rok tu bolo zapisane(podla mna to cislo zasackovanych kaprov je ovela vacsie) druhe najvacsie mnozstvo kaprov(myslim ze po Geci resp.kechneci),cize to znaci atraktivnost reviru.Som zvedavy,ako sa uchyti tolstolobik a kolko jesennej nasady stuky prezilo.
Mam aj neprijemnu skusenost z oktobra min.roka,ked som pri vlaceni v malej zatoke pri poliklinike objavil na dne blizko brehu hlavu uhora(odhadovana dlzka 80-90CM)-v tej dobe uz bol hajeny,ale vidina pochutky na masle nanestastie u stastneho lovca zvitazila :shock: .
nie je dolezite chytit, ale pustit
Obrázok užívateľa
skywalker
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 133
Registrovaný: Štv Mar 11, 2010 1:52 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Kaprové revíry

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron