4-2650-1-1 Štrkovisko Čaňa - Rezervácia

Kaprové revíry MsO SRZ Košice, revíry Rady SRZ Žilina a ostatných organizácií SRZ.

Re: čana čast rezervacia

Poslaťod Martinbati » Ned Júl 03, 2011 10:47 am

Ja sa chystam pondelok alebo utorok na Nove jazero,tak dufam ze pocasie sa neposerie... :D
Obrázok užívateľa
Martinbati
Aktívny diskutér
Aktívny diskutér
 
Príspevky: 623
Registrovaný: Str Jún 22, 2011 9:39 am

Re: čana čast rezervacia

Poslaťod Martinbati » Ned Júl 03, 2011 3:16 pm

Brali mi aj nasadaky velke haciky kaprove, ale len vynimocne... mal som menej zaberov,ale od vacsich ryb. Navnadu velku zozerie aj mensia ryba, ale s vacsim hacikom ma uz trocha problem. Ale to sa netyka napr peliet ci boilies... tie z vacsich priemerov, mensie ryby do papulky uz nedaju... :D Ten klip poznam, skor ma napadlo tensi hacik pri tych kostnych cervoch, ale ci by sa neohol pri vypadoch ryby... ked pouzijem mensi hacik, ryby mi par krat padli :( ci mensi hacik, tym vacsi problem dobreho zaseku v papulke ryby, preto radsej vacsie. Asi fakt skusim ten klip a necham vacsi hacik. Kazdu navnadu zatial davam na vlas pod hacik, okrem kostnakov...
Obrázok užívateľa
Martinbati
Aktívny diskutér
Aktívny diskutér
 
Príspevky: 623
Registrovaný: Str Jún 22, 2011 9:39 am

Re: čana čast rezervacia

Poslaťod Martinbati » Ned Júl 03, 2011 4:37 pm

neviem na ake chytanie su pelety ci rychle ci pomale ci normalne :D ako to myslis...? v ostrosti by nemal byt rozdiel, ved mensi jak vacsi, ostrost by mala byt rovnaka, ci?
Obrázok užívateľa
Martinbati
Aktívny diskutér
Aktívny diskutér
 
Príspevky: 623
Registrovaný: Str Jún 22, 2011 9:39 am

Re: čana čast rezervacia

Poslaťod Martinbati » Ned Júl 03, 2011 5:32 pm

to je fakt, ale ked rybka padne, tak vacsinou uz nezistis preco, moze byt kludne zahaknuta na krajicku... alebo tupy hacik, ale to by som povedal ze ryba padne na zaciatku po zaseku
Obrázok užívateľa
Martinbati
Aktívny diskutér
Aktívny diskutér
 
Príspevky: 623
Registrovaný: Str Jún 22, 2011 9:39 am

Re: čana čast rezervacia

Poslaťod IG0R » Ned Júl 03, 2011 6:06 pm

Martinbati píše:... moze byt kludne zahaknuta na krajicku...

Skus zatlacit protihroty na hacikoch a nebudes mat tento problem. Odkedy som zacal chytat bez protihrotov, tak aj jemne zaseky su spolahlive a ryba lepsie sedi na haciku.
IG0R
 

Re: čana čast rezervacia

Poslaťod Martinbati » Ned Júl 03, 2011 7:10 pm

Neviem si vysvetlit ako moze fungovat to co vravis... skus to prosim Ta nejako podlozit, alebo poradit preco by to malo takto fungovat, chcel by som tomu porozumiet :)
Obrázok užívateľa
Martinbati
Aktívny diskutér
Aktívny diskutér
 
Príspevky: 623
Registrovaný: Str Jún 22, 2011 9:39 am

Re: čana čast rezervacia

Poslaťod Martinbati » Ned Júl 03, 2011 7:40 pm

To mi je jasne......... ale ako mi zatlaceny hrot pomoze k tomu, aby padlo z hacika menej ryb... toto mi vysvetlite! Nevravim ze to tka neje, nemam s tym nijake skusenosti, ale chcem vediet preco to tak je...? :D
Obrázok užívateľa
Martinbati
Aktívny diskutér
Aktívny diskutér
 
Príspevky: 623
Registrovaný: Str Jún 22, 2011 9:39 am

Re: čana čast rezervacia

Poslaťod IG0R » Ned Júl 03, 2011 7:59 pm

Martinbati píše:... moze byt kludne zahaknuta na krajicku...

Protihrot trocha brani prieniku haciku ked zasekavas rybu. Ak dobre nezaseknes a hacik neprejde aj s protihrotom tak sa ti zle zaseknuta ryba lahsie vyvlecie. Bez protihrotov nepotrebujes az take surove zaseky...

Z mojich skusenosti mozem povedat ze zasek je ovela kritickejsia faza ako vytakovanie ryby.
IG0R
 

Re: čana čast rezervacia

Poslaťod Martinbati » Ned Júl 03, 2011 8:05 pm

No ano, s tym suhlasim ze zasek je dolezity a urci akym smerom pojde zdolavanie, a civobec rybka po zaseku hned nepadne. No tak to potom urcite skusim zatlacit protihrot pri najblizsej rybacke a tesim sa na prve skusenosti :)
Obrázok užívateľa
Martinbati
Aktívny diskutér
Aktívny diskutér
 
Príspevky: 623
Registrovaný: Str Jún 22, 2011 9:39 am

Predchádzajúci

Späť na Kaprové revíry

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron