4-3750-1-1 VN Ružín

Kaprové revíry MsO SRZ Košice, revíry Rady SRZ Žilina a ostatných organizácií SRZ.

Re: VN Ružín

Poslaťod nicolas cage » Uto Júl 26, 2011 11:02 am

zdravim vravite ze ruzin je stoka, tak mi potom vysvetlite preco su v nom raky, a to uz ich badam niekolko rokov a su fakt velke.. hm ??? a za ten bordel mozu hlavne degesi od hornadu
nicolas cage
..
..
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Uto Júl 26, 2011 11:00 am

Re: VN Ružín

Poslaťod XpeterX » Uto Júl 26, 2011 11:17 am

pozeral som telerano a nerozpravali o Ruzine ale Ruzinej alebo ako sa to pise :) a spominali 2 meda tolstolobiky
XpeterX
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Uto Mar 17, 2009 6:11 pm

Re: VN Ružín

Poslaťod altero » Uto Júl 26, 2011 11:57 am

>nicolas, tiez si myslim, ze s ruzinom to az take hrozne nebude kedze raky su zname indikatory cistoty vody, teda dufam, ze tie ruzinske niesu nejake zmutovane...

>xpeterx, hej to som videl vecer v spravach, len som na nejakom fore zachytil info o ruzine, vyzera, ze to dotycny doplietol, esteze tak :)
Obrázok užívateľa
altero
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 2:07 pm

Re: VN Ružín

Poslaťod maro » Uto Júl 26, 2011 2:03 pm

nicolas cage » Ružín je odkalisko, nie stoka. A určite v zátokách, kde pritekajú rôzne potoky bude dostatočne čistý aj pre rakov. Inak Hornád nad Ružínom je, ako som spomínal, riadna stoka, ale rýb je tam plno.
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: VN Ružín

Poslaťod XpeterX » Uto Júl 26, 2011 2:36 pm

Chcel by som sa opytat toho kto chodi na Ruzin od Zlatnika alebo opatky popripade ku housebotom ze akym sposobom lovite, ci aj na plavak (ake su ulovky?) a v ktorych miestach (ci na dohod, vyvazka na druhu stranu alebo pri kraji). Ja ked chodim tak ku housebotom a vyvazam na druhu stranu cca 2m od brehu. Zakrmujem kukuricou alebo boiles. Zaujima ma to, pretoze v strede je hlboka voda a este som nikdy neskusal na dohod do tej hlbociny, tak ci sa to vobec oplati. Ked bude cele leto take uprsane, tak urcite sa mi nebude chciet stale chodit na Ruzin kde treba vyvazat (podla mojej skusenosti). Na plavak som skusal ale brali len plotice. Inak ulovky su pekne ale iba od vecera do rana a cez den 0 bodov.
XpeterX
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Uto Mar 17, 2009 6:11 pm

Re: VN Ružín

Poslaťod maro » Uto Júl 26, 2011 2:57 pm

XpeterX » Oproti houseboatom je strašne strmý breh aj dno, pod tým svahom je koryto pôvodného potoka. Popod houseboaty išla niekedy železnica alebo cesta, keď je nízky stav, vidno to. Skúsil by som aj na dohod, ale chcelo by to sonar na presnú lokalizáciu vhodného miesta. Mal si nejaké pekné kapre z tej druhej strany? Ja tam iba vláčim ... Od Opátky a Zlatníka je dno ploché rovné, a kľukatí sa tam pôvodné koryto potokov.
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: VN Ružín

Poslaťod XpeterX » Uto Júl 26, 2011 8:46 pm

vdaka za informacie. Ano mal som z tej strany strany niekolko ulovkov. Vacsinou okolo 4kg a 60 - 70cm. Ked vynasam na druhu stranu a Ruzin je v plnom stave, tak nastrahu pokladam priamo pod konare stromov do cca 2m vody. Velakrat vidim az na dno :) Teraz tam je ale plno trav, ktora stihla narast ked bola hladina nizka takze uz sa nebude dat tak lovit kym to nepohnije, lebo by sa to vadilo o travu. V tej zatoke co je v podstate oproti housebotom sa cely den vyhrievaju kapre v skupinkach niekedy aj 30ks. Videl som paradne kusy okolo 80cm urcite. Skusal som len tak chlieb na hacik ale nic z toho. Ale v tej casti kde ja chodim nenajdes ziadnu plosinu, tam je dno najprv cca6m, potom 11m a v strede aj 20moze byt. Neviem ci tam bude kapor
XpeterX
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Uto Mar 17, 2009 6:11 pm

Re: 4-3750-1-1 - VN Ružín

Poslaťod Sten » Uto Sep 20, 2011 9:30 am

Cez vikend v Margecanoch bol uloveny zubac 95cm. Bohuzial uz nezije , kedze domaci nemaju v oblube cokolvek pustat naspat do vody. Skoda ho. :(
Sten
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 239
Registrovaný: Pia Nov 21, 2008 11:35 am

Re: 4-3750-1-1 - VN Ružín

Poslaťod Sten » Uto Sep 20, 2011 11:32 am

Hm. Nepisal som ze je to vina domorodcov ale ze oni naspat nepustia nic co si mozu vziat. Chodievam tam castokrat do roka a mam moznost vidiet. Netvrdim ze si ktosi kdesi vezme naviac ako moze podla zakona ale takyto zubac musi naspat do vody podla mna. Aj ked kolko ludi tolko nazorov. Proste skoda ho. :(
Sten
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 239
Registrovaný: Pia Nov 21, 2008 11:35 am

Re: 4-3750-1-1 - VN Ružín

Poslaťod Laci » Uto Sep 20, 2011 1:10 pm

No neviem ci by som zobral z ruzina nejaku rybu...Sak tam z toho uranu co je vsade v kopcoch naokolo tie ryby v noci svetielkuju :-D :ryba3:
Laci
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 257
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 9:41 am

PredchádzajúciĎalší

Späť na Kaprové revíry

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron