4-2700-1-1 Štrkovisko Krásna

Kaprové revíry MsO SRZ Košice, revíry Rady SRZ Žilina a ostatných organizácií SRZ.

Re: Krásna

Poslaťod hlava » Uto Aug 10, 2010 5:50 am

dokial tam dojdes s rybou aj zdochne ;) :lol:
hlava
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 441
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 1:37 pm

Re: Krásna

Poslaťod Sokol » Uto Aug 10, 2010 10:36 am

Podla mna by ryba z Tesca nemala byt povazovana za rybu donesenu z ineho reviru,pretoze Tesco nie je revir.
Sokol
.
.
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Pia Jan 16, 2009 2:30 am

Re: Krásna

Poslaťod rybopet » Uto Aug 10, 2010 7:03 pm

Ryba z Tesca sa musela predsa narodiť a vyrásť na "nejakom" revíry , aj keby to mala byť iba hocijaká nádrž.Tam sú choroby a plesne a tie by sa preniesli do Krásnej z "iného revíru"!Chápeš? :)
rybopet
Hyperaktívny diskutér
Hyperaktívny diskutér
 
Príspevky: 1000
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 8:50 pm

Re: Krásna

Poslaťod Sokol » Uto Aug 10, 2010 10:46 pm

Chapem,ale nebavim sa o prenose chorob,ale cisto o pravnej stranke,ci moze byt ryba z Tesca povazovana za rybu dovezenu z ineho reviru.Teda,ci by dotycny porusil vyhlasku,alebo nie.
Sokol
.
.
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Pia Jan 16, 2009 2:30 am

Re: Krásna

Poslaťod hlava » Uto Aug 10, 2010 11:13 pm

problem je v tom ze sa vymyslelo chyt a pust comu som rad ale nie je nikde o tomto sposobe lovu pisane nic nie je v rybarskom zakone len to ze je. a nie je tam ziadne vysvetlenie co sa moze a co nie osobne si myslim, ze cele chyt a pust by bolo na dlhe lakte.... Snad zrozumitelne... :o :o :o
hlava
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 441
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 1:37 pm

Re: Krásna

Poslaťod maro » Str Aug 11, 2010 8:19 am

Maroš, úplne najhlavnejší problém je v mentalite nášho zakomplexovaného národa. Keď niekto chce pochopiť, o čom je napr. lov na revíri s režimom CHaP, pochopí to na prvý šup. Bohužiaľ veľa ľudí, keď sa stanovia nejaké pravidlá, má snahu hľadať, ako vydrbať so systémom. Potom však žiaden systém fungovať nemôže.
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: Krásna

Poslaťod hlava » Str Aug 11, 2010 10:15 am

to je jasne mne skor ide o to, ze nie je nic pisane o tom ci haciky s protihrotom alebo bez, moze sa chytat na nastrahovu rybku a aku lebo ak je chyt a pust tak aj chytena belicka sa musi pustit nie to na nu chytat. Proste musi byt niekde dane co sa moze a co nie aby neexistovali klucky a chytat na kapra kupeneho v tescu... Na chyt a pust by nemusela existovat doba hajenia ak sa ryby pustaju s5, mohol by byt povoleny 24:00 lov a rozne prkotiny ktore vylepsia lov. Potom by to mohlo byt aj financne vyhodnejsie viac hostovaciek viac zaujimavejsie mozno aj ryba by sa vysadila do takej vody...
hlava
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 441
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 1:37 pm

Re: Krásna

Poslaťod maro » Str Aug 11, 2010 10:41 am

Vidíš, a ja tu jasné pravidlá vidím. Keď je to CHaP, tak sa púšťajú aj beličky. A keď sa nesmú donášať rybky z iných revírov, tak nedonesiem ani z Tesca, ani by ma to nenapadlo. Keď niekto má potrebu loviť na rybku, má kopec iných možností. To o dobe hájenia ... tu s tebou plne súhlasím. Ale 24 hodinový lov po celý rok? Keby sa tu tak nepytliačilo, tak nedbám. Ale na Slovensku by som to zatiaľ nepovoľoval ...
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: Krásna

Poslaťod mirko123 » Štv Aug 12, 2010 7:11 am

Tomu nerozumiem. Pytliaci aj tam majú celý rok 24 hodinový ,lov, im je to jedno, za čo ich budú stíhať a chytajú potme. ten zákaz obmedzuje len legálnych rybárov.
mirko123
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Pia Jún 05, 2009 11:35 am

Re: Krásna

Poslaťod XpeterX » Štv Aug 12, 2010 11:17 am

Uplne suhlasim s Mirkom. Ked je to CHaP revir tak pytliaci to nebudu dodrziavat tak ako aj dobu lovu. Takze pravidla dodrziavaju nepytliaci a pokial rybu pustia tak preco to nemoze byt 24h revir? zbytocne to tu budeme riesit tak ako aj preco sa nemozu chytat kapre na pstruhovych vodach s kaprovou povolenkou. Napr. na dedinkach som videl krasne velke kapre, ktore nikto nikdy nechyti pri vlaceni alebo na musku... Ja na kapre mozem ist hocikde kde sa da ale viem si predstavit tu rybacku na takychto vodach (to by bolo nieco)
XpeterX
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Uto Mar 17, 2009 6:11 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Kaprové revíry

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron