Dravce v kaprových vodách.

Kaprové revíry MsO SRZ Košice, revíry Rady SRZ Žilina a ostatných organizácií SRZ.

Re: Dravce v kaprových vodách.

Poslaťod ste_fan » Sob Nov 19, 2011 10:43 am

sOkrates - dík za info, na Hornáde vláčim väčšinou gumy, potom mi to nie je tak ľúto keď trhám, a jednoháčik až tak neviazne, lebo Hornád je u mňa cintorín umelých nástrah. Určite skúsim aj väčšie nástrahy, napr. posledný jalec cca 30cm mi zabral na 10 cm twister, takže musím zväčšiť a pritvrdiť :D .
orim - neboj sa mieň ti silon "neprekusne". A keď tam dáš pletenú šnúru ti to môže rybka skôr pomotať a šnúru šťuka prederie ako nič. Keď chceš mať istotu daj jemné oceľové lanko napr. najtenší micro wire, ale to zase neviem či nebude vadiť mieňovi...
kto si neváži malú rybu - nezaslúži si veľkú
"pohoda, klídek, kapríček"
Obrázok užívateľa
ste_fan
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Uto Jún 21, 2011 7:19 pm

Re: Dravce v kaprových vodách.

Poslaťod s0krates » Sob Nov 19, 2011 11:30 am

plavec píše:Martinbati - no tam, kde chodím na jalce ja, by si feedrovaním trhal krmítko za krmítkom. Myslel som si, že vieš aspoň trošku viac vláčiť, keď sa púšťaš do muškáriny. UL vláčka s niektorými návnadami sa trošku približuje muškárine, aj čo sa týka vedenia návnady, správania sa návnady vo vode, celkovo spoznávania vody a rýb samotných, ich prirodzenou potravou ...

Skús chytať jalce na vláčku, ja osobne "čerešniarov" nemusím ;)


...tam kde chodí chytať Plavec určite chytím jalca na feeder,na plávanú, na prívlač bez UL vláčky a možno aj na muchu bez muškárky...celé to je o spôsobe, nadväzcoch a použitej nástrahe.
...cielene jalce nechytám, ale ak sa mi trafí 40 vezmem...je ich dosť a na šalát je dobrý...toho roku mám 3...1. skončil, ako nástraha na sumca a 2. ako nástraha na filety a 3. som podaroval asi skončil v šaláte.
Plavec - čakám zdrvujúcu odpoveď :D
s0krates
 

Re: Dravce v kaprových vodách.

Poslaťod s0krates » Sob Nov 19, 2011 12:50 pm

...si sa totálne chytil :lol: ...moja odpoveď sa ponesie v podobnom štýle :D :D :D ...sa rehocem...škoda, že som nechtiac zmazal siahodlhú odpoveď cez SS
..."hodím Ti rukavicu"... ak niečo nejde dobrým slovom, vsadím na ješitnosť...to vieš mauietická metóda :)
TAKŽE : to sa máme pretekať v jalcoch?...čo kedykoľvek a kdekoľvek chytí aj začiatočník :?: ...na mňa s tým nechoď :!: .. ja nie som odrastený adolescent a ani pretekár, čo chytá ryby , len preto, aby ich niekto obodoval ;) ... koľko 40tok jalcov si chytil na pretekoch?
...si si pozrel fotky s pred 3 rokov a prečítal pár príspevkov a si myslíš, že už o mne všetko vieš?..myslíš že u mňa nenastal nejaký progres?
...ak sa máme pretekať tak, ak jalec nad 50, ak mrena tak nad 50, zubáč nad 60 ,šťuka nad 70...kapor nie 15 kilový, ale totálne najchutnejšia 45 - 50...mieň nad 50...ak boleň tak aspoň 70...PP-35 a vyššie PD aspoň 40...čo TY na to? :)
...ak ryby tak aj niečo také : http://www.mrk.cz/fotky.php3?id=69846
... :idea: jasné, mal som ich pustiť - som mäsiar... kapra, alebo pangasia by som si kúpil v tescu a vytešoval sa z pusteného mieňa zo zubáčovým 2hákom v bruchu.
s0krates
 

Re: Dravce v kaprových vodách.

Poslaťod s0krates » Sob Nov 19, 2011 3:21 pm

plavec píše:skrates - ss (súkromná správa) - hamuj a veľmi rýchle, dôvernosť prejavu osobnej povahy ti asi nič nehovorí, mne áno.
A tvoja mauietická metóda - začínaš sa opakovať, už to prestáva byť zaujímavé. Asi si dnes pojedol veľa vtipnej kaše.
Začíname sa hodnotovo rozchádzať. Som za rozumné privlastňovanie si rýb, ale s tvojimi opakovanými prezentovanými úspechmi si u mňa nezabodoval. Práve naopak.


...Plavec, nechcel som Ťa uraziť...nič dôverné o Tebe neviem - Ty vieš o mne viac...nič dôverné som nezneužil...žiadnu vtipnú kašu som nepojedol, len som použil viac smajlíkov...a hodnotovo si nerozumieme od začiatku komunikácie...Ty chytáš ryby pre potešenie, ja pre mäso...len pre potešenie by som to nerobil.

"Som za rozumné privlastňovanie si rýb, ale s tvojimi opakovanými prezentovanými úspechmi si u mňa nezabodoval. Práve naopak."

...rozumné privlastňovanie si rýb - neexistuje - existujú len zákonné limity... to čo prezentuješ je len Tvoj osobný názor, ktorý som vždy bral na vedomie, ale nie vždy sa s ním zhodnem...toto fórum nečítame len my 2ja ,ale aj kompetentní funkcionári a možno si takto uvedomia, že zmeny sú nutné .

...u Teba nebodujem, ale v rodine áno...mne tiež vadí tá Tvoja úzkoprsá anonymita, ale rešpektujem ju.
...a čo sa rýb týka- musím dačo doniesť... to vieš - bližšia rodina, ako Plavec :D
s0krates
 

Re: Dravce v kaprových vodách.

Poslaťod s0krates » Sob Nov 19, 2011 3:37 pm

Cronicle ok...len to nepresúvaj. :)
s0krates
 

Re: Dravce v kaprových vodách.

Poslaťod kura11 » Sob Nov 19, 2011 6:02 pm

teraz 3 tia vychadzka po sebe na gecu, pokus o candata vianocneho ale ani tuk... keby som lapol tak by som zobral, uz je to parrocna tradicia vianocny zubac... tento rok bude asi vianocny duhak :-)) osobne chodim k vode koli zazitkom a berem si len nasadeneho duhaka, prve dni... neskor uz pustam lebo maju na to nejaky ten cas prezit...
kura11
 

Re: Dravce v kaprových vodách.

Poslaťod ste_fan » Sob Nov 19, 2011 6:40 pm

čau, a ako skúšaš? z brehu alebo z loďky, lebo ja tam mám problém s tými trávami...
kto si neváži malú rybu - nezaslúži si veľkú
"pohoda, klídek, kapríček"
Obrázok užívateľa
ste_fan
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Uto Jún 21, 2011 7:19 pm

Re: Dravce v kaprových vodách.

Poslaťod Martinbati » Sob Nov 19, 2011 6:53 pm

ja som tam tiez raz bol, ale nic. sama trava... aj mi boli povedali predtym, ze sa na gecu oplati tym co to tam poznaju...
Obrázok užívateľa
Martinbati
Aktívny diskutér
Aktívny diskutér
 
Príspevky: 623
Registrovaný: Str Jún 22, 2011 9:39 am

Re: Dravce v kaprových vodách.

Poslaťod stewik » Sob Nov 19, 2011 7:11 pm

A neskúšali ste na Geči chytať trávu ??? Určite by sa darilo :D
Chyť, urob fotku a pusti, aby bolo čo fotiť aj nabudúce.
http://stewik.mrk.cz/
Obrázok užívateľa
stewik
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 293
Registrovaný: Pon Máj 31, 2010 11:08 pm

Re: Dravce v kaprových vodách.

Poslaťod kura11 » Sob Nov 19, 2011 10:50 pm

No hlavne ide o to ze nam pekne mrzne a mensie stojaky su uz pod ladom tak jednou s poslednych bude geca, treba este vyuzit hoc si len zahadzat, mozna aj motyka vystrelí... zajtra ideme na ruzin taka pohodova okunovacka...snad pojdu
kura11
 

PredchádzajúciĎalší

Späť na Kaprové revíry

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron