Dravce v kaprových vodách.

Kaprové revíry MsO SRZ Košice, revíry Rady SRZ Žilina a ostatných organizácií SRZ.

Re: Dravce v kaprových vodách.

Poslaťod orim » Pon Okt 10, 2011 7:24 pm

ano plati zakaz len pre zive rybky, alebo ano plati zakaz aj pre mrtve rybky?? :)
orim
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 162
Registrovaný: Pon Aug 22, 2011 4:29 pm

Re: Dravce v kaprových vodách.

Poslaťod orim » Pon Okt 10, 2011 8:20 pm

viem ze privlac je ovela setrnejsia ku rybam a aj ze rybu chytis skor ako na tazko, presvedcil som sa o tom naposledy na jazere, ked som sa na tazko pokusal o zubateho uz stvrty krat po sebe s nulovym vysledkom a s vedomim ze na jazere proste zubace nie su, ked tu zrazu prechadzal okolo privlaciar a po zisteni ze chytil asi 5 zubace dobre ze mi nespadla sanka, neboli sice najväcsie ale 5! a ja ani jedneho zo 4 pokusov!! chytal by som na privlac, ale na privlac ja nechytam skoro nikdy, ja som skor kaprar, len teraz som si zaumienil, ze sa pozriem aj trosku blizsie na dravce, takze nemam ani vybavenie co sa tyka privlace, tak to skusam zatial len tak na tazko alebo na plavak, dufam ze aspon nejakeho dravca sa mi podari takto chytit do konca roka a budem spokojny...potom na druhy rok by som si chcel uz aj zaobstarat nacinie na privlac a aj v tomto smere sa trosku zdokonalit ;)
orim
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 162
Registrovaný: Pon Aug 22, 2011 4:29 pm

Re: Dravce v kaprových vodách.

Poslaťod hlava » Uto Okt 11, 2011 7:54 am

orim v tom je problem, ze si kaprar a radsej na rybku ako na vlacku pricom na rybku ti tiez zaberie ale sanca na prezitie malej ryby je omnoho mensia ako privlacou kedze po zabere hned zasekavas a pri rybke to mozes zaseknut neskor co sa aj robi aby ryba nespadla tak zivu rybku uz nemusis vyprostit ked to ma ryba skoro v zaludku....
PS: lov na rybku ci zivu alebo mrtvu povazujem za nehumanny lov a videl som uz dost mrtvych zubacikov co to nerozchodili....
(nevravim, ze tak sa chovas aj ty, na to nemam narok ale preco si vyberat lahsiu cestu :-) )

tento rok som bol parkrat na jazere na jalce a bolene a zo troch mrtvych zubacov som pri vode videl
hlava
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 441
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 1:37 pm

Re: Dravce v kaprových vodách.

Poslaťod maro » Uto Okt 11, 2011 1:29 pm

Cronicle » V lete je nočná prívlač veľmi úspešná, len treba dokonale poznať vodu, kde ideš loviť. A ak máš ŽP mizerné ako plavec, tak jedine s parťákmi ... :)
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: Dravce v kaprových vodách.

Poslaťod orim » Uto Okt 11, 2011 4:33 pm

plavec> ja sa riadim tym co si napisal, ze nenakupit hned vybavu za niekolko stoviek eur...napr. moj kamarat si nakupil kvalitnejsiu kaprarsku vybavicku, dvojdielne kaprarky, drahe kaprove navijaky, silony, svingre, pipaky atd. pricom ja tento rok som chytal na moje stare teleskopy, ktore uz mam od detstva, na ktorych mam uz asi 3rocny silon, pouzival som klasicke stojany a ziadne pipaky, ale obycajnych "policajtov" a v tahani kaprov som nevidel uplne ziadny rozdiel, zeby on tahal viac a ja menej...takze urcite umenie chytat ryby nespociva, len v drahej vybave...clovek si moze nakupit aj tu najdrahsiu vybavu aka existuje, pride ku vode a nechyti ani supinu, pritom nejaky starous vedla neho bude tahat na stare dvojdielne laminatky s navijakmi "a la" hrkalka kapra za kaprom...je sprostost ak si clovek nakupi taku drahu vybavu a pritom o rybach vie velke h...o, aj ked takych exhibicionistov je viac nez dost :D takze aj ja si urcite tiez nekupim na zaciatok tu najdrahsiu privlacovu vybavu ;)...a este nikdy som sa necitil pred inymi rybarmi ako chudak - ja totizto nechodim na ryby preto, aby som sa porovnaval s inymi rybarmi 8-)
orim
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 162
Registrovaný: Pon Aug 22, 2011 4:29 pm

Re: Dravce v kaprových vodách.

Poslaťod orim » Uto Okt 11, 2011 4:44 pm

mimochodom...ako to je so zubacom? chytim ho skor na zivu rybku, alebo mrtvu? a so stukou?? ziva je asi lepsia, skor uputa dravcovu pozornost ako mrtva, aj ked mrtva je pre neho dostupnejsia korist a nemusi vynalozit na jej ulovenie tolko namahy ako pri zivej, ci???
orim
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 162
Registrovaný: Pon Aug 22, 2011 4:29 pm

Re: Dravce v kaprových vodách.

Poslaťod orim » Uto Okt 11, 2011 5:27 pm

no neviem ci by prezil s tym dvojhacikom :roll:
orim
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 162
Registrovaný: Pon Aug 22, 2011 4:29 pm

Re: Dravce v kaprových vodách.

Poslaťod orim » Uto Okt 11, 2011 5:40 pm

mas pravdu - keby som jej nasilu vyberal hacik, tak zdochne skor ako ked jej ho necham v tele a zdochne az za nejaky cas, cize bude sa trapit dlhsie :?
orim
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 162
Registrovaný: Pon Aug 22, 2011 4:29 pm

Re: Dravce v kaprových vodách.

Poslaťod derek_88 » Str Okt 12, 2011 7:45 am

včera som to bol skúsiť a podaril s jeden maličký zubáčik, asi 40 cm...
Obrázok užívateľa
derek_88
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 132
Registrovaný: Pon Feb 14, 2011 8:13 pm

Re: Dravce v kaprových vodách.

Poslaťod derek_88 » Str Okt 12, 2011 7:48 am

skor by som chcel vediet kde zmizli ostrieže, najma tie vačšie, vobec na nich nemam štastie a to som skúšal na viacerých revíroch....celkovo usudzujem ze nejako sa stratili
Obrázok užívateľa
derek_88
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 132
Registrovaný: Pon Feb 14, 2011 8:13 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Kaprové revíry

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron