Dravce v kaprových vodách.

Kaprové revíry MsO SRZ Košice, revíry Rady SRZ Žilina a ostatných organizácií SRZ.

Re: Dravce v kaprových vodách.

Poslaťod orim » Štv Okt 20, 2011 10:58 pm

stano170 píše:Vcera okolo 18:30 som nahodil udice do hornadu na zive rybky. asi 15 minut zaber jak svina asi 15sek kym som dobehol a dal celovku na hlavu (tma ze som si ani pod nohy nevidel) a uz bolo neskoro. Nadvazec odkusnuty asi 30cm od hacika. Pocas navezovania lanka dalsia jazda ale z prazdnym zasekom. 19:00 zabral 35cm jalec. Potom akoby utal a ani tuk.

a co si pouzil na nadvazec ten co ti odtrhlo? lanko??
orim
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 162
Registrovaný: Pon Aug 22, 2011 4:29 pm

Re: Dravce v kaprových vodách.

Poslaťod stano170 » Pia Okt 21, 2011 8:27 am

neodtrhlo ale odkuslo nakolko ziadny odpor som necitil. Nie mal som len 30 silon nakolko som cakal zubaca maximalne nejakeho mensieho sumca. to ze mi zaberie pravdepodobne stuka za uplnej tmy som nepredpokladal. Ale uz som sa poucil a nadvezce som previazal na lanka. Vsak ja ju dostanem aj z mojim hacikom :rybar:
stano170
...
...
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Str Jún 29, 2011 2:09 pm

Re: Dravce v kaprových vodách.

Poslaťod hlava » Pia Okt 21, 2011 8:50 am

netreba len rozmyslat ze ryba ma mieru ale to ze roky mien v hornade nebol, styri roky dozadu sa vysadzali miene a je to spestrenie vody ale ak sa vyberu tak znova nebudu a iny lovec nebude mat moznost sa s rybou stretnut pri vode a znovu bude cestovat stovky kilometrov ak si miena bude chciet chytit
hlava
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 441
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 1:37 pm

Re: Dravce v kaprových vodách.

Poslaťod rybopet » Pia Okt 21, 2011 11:35 am

Ak by sa podarilo z Hornádu urobiť "mieňovú" vodu, bola by to úžasná vec. K tomu treba, aby sa nebrali všetky pod nôž a pravidelné každoročné zarybňovanie v rámci možností. :rybar2:
rybopet
Hyperaktívny diskutér
Hyperaktívny diskutér
 
Príspevky: 1000
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 8:50 pm

Re: Dravce v kaprových vodách.

Poslaťod orim » Pia Okt 21, 2011 12:41 pm

ja si myslim ze mien sa len tak lahko nevychyta, aj keby sa chcelo - je to naladova ryba na ktoru treba hlavne vystihnut cas a potom aj miesto je dolezite...ja uz zopar miest kde sa vyskytuje mien mam vytipovanych, tak tohto roku si dam este urcite zopar cielenych rybaciek na tuto rybu, sam som zvedavy ako to dopadne 8-)...a hlavne preto si myslim ze sa nevychyta, lebo najlepsie berie v zime, kedy uz min. polovica rybarov zavesila sezonu na klinec a tych par odvazlivcov, ktori pridu ku vode, tak aj tak vo vacsine pripadov len premrznu :D
orim
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 162
Registrovaný: Pon Aug 22, 2011 4:29 pm

Re: Dravce v kaprových vodách.

Poslaťod ste_fan » Pon Okt 24, 2011 6:34 pm

Včera zaujímavý zážitok... Bol som troška zavláčiť, po troch hodinách som to vzdal, keďže nebol ani záber. Vybral som kaprove prúty, namiešal krmivko a chytal striedavo pleskáčiky a kapríky do 30 cm. Zhruba po dvoch hodinách lovu mi pribilo policajta o palicu, okamžitý zásek, ryba skoro nebojovala no pár metrov od brehu zrazu ťah do boka a ku dnu. Zbadal som, že je to niečo strieborné, napadlo ma že väčší pleskáč. Beriem podberák do ruky, vyberám rybu a neverím vlastným očiam. Zubáč 55 cm chytený v kútiku papule. Na háčiku bolo rohlíkové boilies červenej farby príchuť jahoda. Ináč som počul viacerých rybárov ako pochytali hlavne na Ružíne pekné zubáče na medové puffy pri love kaprov. By ma zaujímalo či to zubáč normálne chňapne ako nástrahu alebo sa náhodou zavadí keď atakuje rybky pri krmítku... Takže ako sa vraví, keď ti má prísť tak príde ;)
kto si neváži malú rybu - nezaslúži si veľkú
"pohoda, klídek, kapríček"
Obrázok užívateľa
ste_fan
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Uto Jún 21, 2011 7:19 pm

Re: Dravce v kaprových vodách.

Poslaťod orim » Pon Okt 24, 2011 10:42 pm

kamarat par rokov dozadu chytil na geci taktiez zubaca na puffu na dohod na krmitko, krasny asi 4,5 kilovy, nechapali sme...ale dobra zivanska z neho bola :P .....alebo kamarat na "pluvatku" bezne chytal väcsie ostrieze na gulku z cesta...tak neviem, mozno ked je ryba hladna tak si velmi nevybera :roll: .....stuka na kukuricu - vela pripadov som uz pocul, taktiez zubac
orim
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 162
Registrovaný: Pon Aug 22, 2011 4:29 pm

Re: Dravce v kaprových vodách.

Poslaťod stewik » Uto Okt 25, 2011 7:03 am

orim píše:kamarat par rokov dozadu chytil na geci taktiez zubaca na puffu na dohod na krmitko, krasny asi 4,5 kilovy, nechapali sme...ale dobra zivanska z neho bola :P .....alebo kamarat na "pluvatku" bezne chytal väcsie ostrieze na gulku z cesta...tak neviem, mozno ked je ryba hladna tak si velmi nevybera :roll: .....stuka na kukuricu - vela pripadov som uz pocul, taktiez zubac

Tiež mi jeden starší pán vravel, že raz chytil na medovú pufu 2 zubáčov za noc. Ten väčší mal 80cm, ale už sa mu to nikdy viac nestalo :)
Chyť, urob fotku a pusti, aby bolo čo fotiť aj nabudúce.
http://stewik.mrk.cz/
Obrázok užívateľa
stewik
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 293
Registrovaný: Pon Máj 31, 2010 11:08 pm

Re: Dravce v kaprových vodách.

Poslaťod maro » Uto Okt 25, 2011 10:30 am

Podľa mňa sú to náhodné úlovky, kedy dravec pri útoku na rybky zhluknuté okolo zakŕmeného miesta trafí háčik s nástahou, ktorý sa v dôsledku aktivity malých rybiek dostal do vodného stĺpca. Osobne si neviem predstaviť, ako šťuka vezme do tlamy kukuričku ležiacu na dne ...
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: Dravce v kaprových vodách.

Poslaťod ste_fan » Uto Okt 25, 2011 12:13 pm

Kapre sa chytajú aj na rybku... Napr. v starších číslach jedného rybárskeho časopisu sú pekné články o cielenom love kaprov UL vláčkou na strímre, alebo o love kaprov v zimnom období na mŕtve rybičky. Videl som aj fotky kde mal kapor väčších rozmerov v žalúdku natrávené plotice. Na živú asi nezaberie ale mŕtvu nemá problém, však keď nájde na dne nejakú rybku, dajme tomu už v rozklade tak sú to pekné bielkoviny preňho.
kto si neváži malú rybu - nezaslúži si veľkú
"pohoda, klídek, kapríček"
Obrázok užívateľa
ste_fan
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Uto Jún 21, 2011 7:19 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Kaprové revíry

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron