4-2680-1-1 Štrkovisko Kechnec

Kaprové revíry MsO SRZ Košice, revíry Rady SRZ Žilina a ostatných organizácií SRZ.

Re: VN Kechnec a všetko čo sa tam deje

Poslaťod A.Monk » Sob Máj 17, 2008 6:21 pm

pre jozo23pp:Dovolil by som si parafrázovať jedno české príslovie: "Bez sonaru na Kechnec nelez"!!! (Pôvodne to bolo: Bez peněz do hospody nelez)a to viem o čom hovorím!,minulý rok na jeseň som prešiel skrz, naskrz celý Kechnec sonarom s Si zobrazením a myslím si ,že mám celkom dobrú predstavu o dne,rybách atď.Nedaj sa oblbnúť rečami o obrovských kaproch ,ktoré sa tam preháňajú v mnohopočetných húfoch,netrpezlivo čakajúc na Tvoje boile.....Ja osobne viem,že na kaprovú výpravu by som v žiadnom prípade na Kechnec nešiel!A ešte jeden poznatok,ak sa aj rozhodneš na Kechnec zavítať,počítaj s tým,že okolo brehov nerastú stromy=žiadny tieň,niet sa kde skryť pred slnkom a zvedavými pohľadmi a v prípade,že zaprší,tak Ti Pán Boh pomáhaj! nie je šanca odísť kým pôda dostatočne neobschne (iba ak by si mal pásak)
A.Monk
.
.
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Štv Máj 15, 2008 8:27 pm

Re: VN Kechnec a všetko čo sa tam deje

Poslaťod A.Monk » Sob Máj 17, 2008 6:25 pm

Pre forus: Ja si myslím ,že je vyžratý! a to úplne a tiež si pamätám časy keď,sa tam za noc dalo chytiť 19 krásnych úhorov,ale vtedy mlieko stálo 2,10Kčs/1liter
A.Monk
.
.
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Štv Máj 15, 2008 8:27 pm

Re: VN Kechnec a všetko čo sa tam deje

Poslaťod martin1973 » Sob Máj 17, 2008 9:04 pm

Súhlasím s Monkom,lebo Kechnec bol asi trikrát za sebou vyplavený Hornádom takže naše kapre teraz lovia maďari a čo neodplávalo dole Hornádom pochytali domáci a tomu znalý na poli s vidlami.To že ich zbierali ako huby mám z prvej ruky lebo som ich videl vo vani asi 15ks.Nie v mojej ;)
martin1973
.
.
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Sob Máj 10, 2008 8:36 pm

Re: VN Kechnec a všetko čo sa tam deje

Poslaťod kura11 » Sob Máj 17, 2008 9:46 pm

chlapci verim ze v kechneci su krasne kapry, len by sa trebalo mu povenovat viacej... taka velika voda v sebe ukriva obry ked nas mali dedinksy rybnik co neni zarybnovany v sebe skryval kapry aj okolo 15 kilov a ma 3 Ha a stale v necj plave zopar takych ryb, tak v takom obrovskom kechneci musia byt nadherne ryby... problem je v tom ze vychcana stara ryba jebe na trepku a kukuricu a vecina rybarov ani nevie chytat... to neni len mat tycovku vo vode, nakarmic kukuricou a repkou, sadnut na breh a cakat... keby tam nebol ten prblem s tym poprsanim tak sa kiechnecu povenujem urcite viacej a verim ze casom by sa dostavili aj uspechy v podobe peknych ryb...
kura11
 

Re: VN Kechnec a všetko čo sa tam deje

Poslaťod kura11 » Sob Máj 17, 2008 9:46 pm

Jo a urcite by som siel radsej na kechnec ako na prepchate hutne stavby... alebo gecu...
kura11
 

Re: VN Kechnec a všetko čo sa tam deje

Poslaťod martin1973 » Sob Máj 17, 2008 10:09 pm

No hej určite tam zostalo neakých x kusov pekných rýb,ale odkedy odišlo veľa rýb dole Hornádom jeho sláva zašla.Z tej slávy mám zopár fotiek,žiadne obri ale bolo ich dosť.Čo sa týka príjazdových ciest v čase dažďa tak je to katastrofa z oboch strán štrkoviska :( Na Geču tiež pomaly potrebuješ bvpčko
martin1973
.
.
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Sob Máj 10, 2008 8:36 pm

Re: VN Kechnec a všetko čo sa tam deje

Poslaťod jozo23pp » Ned Máj 18, 2008 10:32 am

ta šak sa vravelo že od cesty od kechnecu od dediny je v pohode cesta aj keed zaprši iba ta druha je zla čo obydve su nedobre?Ale presne jak kura vravi radšej na kechnec ako na Hutne stavby.ale šak kechnec nieje pluvatko na mape ja to až 250ha voda a kapor ktory do tej vody vlezie tak pokial ho voda nevyženie von tak ostane v tom jazere stale a to nevravim o velkych kaprov kolo 10kg je to zistene že take kapre stale ostanu už v tom isto jazere ibva keby jazero vyschlo to zistili češi a maju to potvrdene aj anglickymi kaprami ;)
jozo23pp
..
..
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 2:32 pm
Bydlisko: Poprad

Re: VN Kechnec a všetko čo sa tam deje

Poslaťod majo » Ned Máj 18, 2008 10:17 pm

Urcite sa po kazdych povodniach daju napocitat skody. A domorodci s kadejakymi chytrakmi aj vedia po akych jamach maju po povodniach lozit aby na nieco nadabili,to tu stale aj bolo aj bude..Jedno je iste, velka voda na Hornade nikdy nebyva dlho a Hornad v tych miestach krasne meandruje, takze si mozete svoje riecne zrucnosti taktiez vyskusat .A povedzte kolko tych ryb zas priplavalo z Hornadu do Kechneca ,ved ak by to bola pravda tak by asi nemal byt problem nachytat na Kechneci takeho jalca, co? Pre mna je Kechnec najkrajsou vodou pri KE 8-) Urcite sa priklanam k nazoru, ze je Kechnec do znacnej miery vychytany, ale kazda voda v sebe ukryva tajomstva v podobe krasnych ryb. A je to do konca jazero, kde sa mi na bic podarilo chytit aj male 5 cm kapriky, co sa mi este v okolitych reviroch nikdy nepodarilo. Najkrajsie rybacky tam aj tak boli, ked este Kosicania nevedeli kde ten Kechnec vlastne je. :lol: bohuzial casy sa zmenili a tlak vikendovych rybarov z velkomesta sa do znacnej miery zapisal aj na parkovacich miestach nasho oblubeneho 250ha jazera. Pametam sa ked som este nie tak davno prehovaral kamosov aby sme sli na Kech.no bohuzial nikomu sa od dediny nechcelo tolko slapat samozrejme bolo to od ruky ,ale dnes uz ma afto kazdy takze neni problem zaparkovat hoci kde ,a zrazu neviem ci mame malo revirov alebo malo parkovacich miest?Dobru noc :roll:
majo
....
....
 
Príspevky: 48
Registrovaný: Sob Máj 10, 2008 6:40 pm

Re: VN Kechnec a všetko čo sa tam deje

Poslaťod A.Monk » Pon Máj 19, 2008 7:44 am

Pre majo: Pekný príspevok...taký zapálený.Záver mi pripomenul,že v N.Y. na verejných záchodkoch okrem iného bolo na stene napísané aj toto: "Kristus žije!!!"-len nevie nájsť miesto na zaparkovanie.Tak Ti prejem dobrú noc a krásne sníčky o obrovských kaproch z Kechneca.
P.S.: Už sa teším na prvú fotku z toho 36kg kaproobra z Kechneca,v ten deň keď ju uverejníš,dám kolovať flašu Martellu.
A.Monk
.
.
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Štv Máj 15, 2008 8:27 pm

Re: VN Kechnec a všetko čo sa tam deje

Poslaťod forus » Pon Máj 19, 2008 9:30 am

majo ma pravdu, najkrajsie rybacky tam BOLI.. teraz sa tam chodia rybari skor opalit a vymocit vo vode (obcas v blate).. alebo sa zahravaju s tymi 40-50cm kaprikmi.. ulovit zubaca je uz tazsie ako sumca..

kapitalne ulovky su na kazdej vode.. a mozno take dva - tri su aj v Kechneci :D

este k tym jalcom.. tie sa tam obcas podari ulovit, ale skor ako ze tam doplavali z Hornadu, ked to bolo cele zaliate.. by som skor veril tomu, ze sa tam dostali ako navnada chytena vo vedlajsom Sokolanskom potoku..
forus
.
.
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Pia Máj 16, 2008 11:40 am

PredchádzajúciĎalší

Späť na Kaprové revíry

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron