4-4030-1-4 Zemplínska Šírava

Kaprové revíry MsO SRZ Košice, revíry Rady SRZ Žilina a ostatných organizácií SRZ.

4-4030-1-4 Zemplínska Šírava

Poslaťod Laci » Štv Apr 12, 2012 3:40 pm

Vyzerá to tak ze niektori vidláci z MI dostali chuť na zubáče zo šíravy :) A ešte k tomu na rybku lebo chudáčikovia nedokážu chytiť rybu na prívlač :evil:

http://michalovce.korzar.sme.sk/c/63354 ... -pust.html

Podľa Babulákových slov je cieľom podanej petície zároveň to, aby sa popri odstránení prísnych pravidiel zlepšili podmienky rybárov pre lov niektorých druhov dravých rýb.

"Ak chcete chytať dravca - štuku, zubáča, tí sa chytajú na nástrahu. Nástrahu, čiže malú rybku, si na Zemplínsku šíravu doniesť nemôžete, ani si ju tu chytiť a použiť ako nástrahu, pretože ulovené ryby musíte na základe podmienok revíru pustiť do vody," prízvukoval Babulák.
Laci
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 257
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 9:41 am

Re: Zemplínska Šírava

Poslaťod bum1 » Štv Apr 12, 2012 4:17 pm

Laci tento rok pri vyberaní povolenky som tiež počul veci ako" mám na širave chatu a stále ak chytim zubáča tak si ho zoberem" ....čo narobíme...pre mäso urobia všetko
http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/region ... vadia.html
bum1
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 171
Registrovaný: Pon Aug 03, 2009 9:19 am
Bydlisko: Košice

Re: 4-4030-1-4 Zemplínska Šírava

Poslaťod walther » Pia Máj 11, 2012 8:28 am

Z počutia sa možno domnievať, že rybári si zo Z. Šíravy ulovené ryby ponechávajú. Strašenie z článku o škodlivých látkach v tele rýb vyznieva ako fraška a výsmech rozmýšľajúcimn rybárom, ktorí lovia a konzumujú ryby chytené na Laborci kam sa z nádrže dostanú. Pamätám sa ako okolo rieky Laborec pri Vojanoch členovia miestnej rybárskej organizácie inštalovali výstražné tabule o škodlivosti rýb pri použití na konzum pre obsah PCB látok v ich tele. Prečo tam nepresadili príslušní "odborníci" systém lovu "Chyť a pusť"? Je to ťažké, na Slovensku je protirečivých príkladov veľa, preveľa. A prečo? Ťažko povedať, nie strýčko minister?
Možno to bolo úmyselné! Aby naši spoluobčania maďarskej národnosti zdecimovali! Kto vie, čo sa deje v "múdrych " hlavách odierajúcich si zakadené zadky na teplých miestach?
walther
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 268
Registrovaný: Sob Jún 14, 2008 9:38 pm

Re: 4-4030-1-4 Zemplínska Šírava

Poslaťod jankes » Pon Okt 07, 2013 4:51 pm

Laci,bum1,walter...Prečo si myslíte,že zubáče beru len vidláci ? Aj z KE,tam chodia na zubáče a tiež ich chytajú na rybky !!! Ani jeden zubáč,ktorí bol ulovení sa nedostal do vody,len pri pitvaní !!!
jankes
Rybárska Stráž
Rybárska Stráž
 
Príspevky: 193
Registrovaný: Pia Sep 17, 2010 7:18 pm

Re: 4-4030-1-4 Zemplínska Šírava

Poslaťod walther » Pon Okt 07, 2013 8:50 pm

Ja som nič také netvrdil.
walther
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 268
Registrovaný: Sob Jún 14, 2008 9:38 pm

Re: 4-4030-1-4 Zemplínska Šírava

Poslaťod pelendrek » Str Okt 09, 2013 8:25 pm

jankes isto mas pravdu, ryba sa tam berie a ci su to vidlaci, kosicania, ci trebarz aj zahranicny rybari, lenze teraz co je chyt a pust sa tej ryby berie v daleko mensom mnozstve a je tam daleko mensi tlak ako napr. na nedalekej domasi kde je ten tlak enormny a tak to aj vyzera s rybami.. sú, ale..
pelendrek
...
...
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Štv Aug 22, 2013 1:29 pm

Re: 4-4030-1-4 Zemplínska Šírava

Poslaťod jankes » Štv Okt 10, 2013 4:07 pm

walther ja som reagoval len na to, že si napísal len s počutia sa dá domnievať ... horšie je to keď sa dáva KOMBAJN na dravce na revíroch chyť a pusť !!!
jankes
Rybárska Stráž
Rybárska Stráž
 
Príspevky: 193
Registrovaný: Pia Sep 17, 2010 7:18 pm

Re: 4-4030-1-4 Zemplínska Šírava

Poslaťod pelendrek » Štv Okt 10, 2013 6:17 pm

tak ludia su rozny a kombajny a pytliacky tu budu stale.. na co ale netreba zabudat tak aj napriek tomu ze je voda chyt a pust, mala by byt zarybnovana aspon tretinovym objemom co ide inde.. nie ju hned zavrhnut, "tam sa ryba nemoze brat tak tam bude donekonecna" este ze sa pomaly zacina aj sirava zarybnovat.. myslim ze si to zasluzi je to kazdopadne velmi pekna voda
pelendrek
...
...
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Štv Aug 22, 2013 1:29 pm

Re: 4-4030-1-4 Zemplínska Šírava

Poslaťod jankes » Štv Nov 07, 2013 7:02 pm

Máš pravdu pendrek ale je o to horšie,že taky ľudia sú teraz vo vedení MsO SRZ KOŠICE ! Myslel so pytliakov !!!
jankes
Rybárska Stráž
Rybárska Stráž
 
Príspevky: 193
Registrovaný: Pia Sep 17, 2010 7:18 pm


Späť na Kaprové revíry

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron