4-1610-1-1 Olšava č.1

Kaprové revíry MsO SRZ Košice, revíry Rady SRZ Žilina a ostatných organizácií SRZ.

4-1610-1-1 Olšava č.1

Poslaťod Martinbati » Ned Nov 27, 2011 6:44 pm

Chodi niekto?
Obrázok užívateľa
Martinbati
Aktívny diskutér
Aktívny diskutér
 
Príspevky: 623
Registrovaný: Str Jún 22, 2011 9:39 am

Re: Olšava

Poslaťod stewik » Ned Nov 27, 2011 7:26 pm

Asi pred 15 rokmi som tam bol :) pekná riečka-potočik
Chyť, urob fotku a pusti, aby bolo čo fotiť aj nabudúce.
http://stewik.mrk.cz/
Obrázok užívateľa
stewik
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 293
Registrovaný: Pon Máj 31, 2010 11:08 pm

Re: Olšava

Poslaťod mraznickar » Ned Nov 27, 2011 8:29 pm

No včera som tam bol zo sakom. Dvakrat som zatiahol zo 10 cervenice vytiahol a isiel na dravce.
mraznickar
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 60
Registrovaný: Pon Apr 04, 2011 10:20 am

Re: Olšava

Poslaťod Salmo.Marek » Pon Nov 28, 2011 6:19 pm

Vrátim sa späť k téme :roll: ... tento rok som bol na olšave 1-krát trošku povlačiť s maličkými twistríkmi...., bolo to asi v septembri a chytil som asi 3 malé jalce.....aale to sa dalo čakať lebo olšava je poslednou dobou samý jalec a po pstruhoch ani chýru ani slychu.... takže TAK :|
Milujem prívlač :)
Salmo.Marek
....
....
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Str Apr 07, 2010 5:03 pm
Bydlisko: Niekde medzi Hornádom a Hypernovou :D

Re: Olšava

Poslaťod Martinbati » Pon Nov 28, 2011 6:55 pm

ja by som to tam siel skusit s musakom :) jalce su vdacne ryby na zabavenie
Obrázok užívateľa
Martinbati
Aktívny diskutér
Aktívny diskutér
 
Príspevky: 623
Registrovaný: Str Jún 22, 2011 9:39 am

Re: Olšava

Poslaťod lono » Uto Nov 29, 2011 11:14 pm

Dnes som išiel cez Bohdanovce, tak som sa zastavil pozrieť na Olšavu. Voda je dole oproti tomu, čo som to tam poznal a pohyb ryb som tam nevidel. Je pravda, že som sa tam dlho nezdržal, ale prešiel som sa smerom dole po pri toku asi 200 metrov a nič chvályhodne. 12 rokov do zadu som tam bol skoro každý deň (nakoľko odtiaľ som mal bývalu ženu) a boli aj pekné úlovky.
lono
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Sob Mar 19, 2011 2:17 pm

Re: 4-1610-1-1 Olšava č.1

Poslaťod IG0R » Str Nov 30, 2011 3:30 pm

No ja som tam bol tento rok v lete na useku medzi Kecerovcami a Boliarovom a reku ze pstruhova voda ze zapstruharim cely vyteseny som tam dosiel a to bol OTRAS to som v zivote nevidel tolko smetia. Vsade smeti typu igelit, gumy, molitany, textil mrtvola obeseneho psa na krasnom meandrovitom useku... na zaplakanie. Kontaktoval som starostu obce Kecerovce, ci by sa nedalo v ramci VPP, ci aktivacnych prac vypratat tie brehy, tak mi odpisal:

Olšava nepatrí do správy obce ale do správy Povodia a Bodrogu Košice , vypratanie brehu Olšavy teda spadá pod ich kompetenciu .


Chytil som len male jalce, cigani to tam zo sakmi vyberaju.
IG0R
 

Re: 4-1610-1-1 Olšava č.1

Poslaťod derek_88 » Str Nov 30, 2011 4:11 pm

Ja som tam bol v lete, pri Niznej mysli, daju sa tam chytit nejake jalce, chytil som aj podustvu a kopu belic a plosiek. Minuleho roku som mal aj flek kde sli celkom pekne ostrieze ale toho roku tam pozaplavach niet ani flek ani ostrieze. Su tam celkom pekne tisiny na tej riecke, takze by tam este mohol byt aj nejaky kaprik popripade stuka. Akurat by som chcel vediet kde sa tam zarybnuje.
Obrázok užívateľa
derek_88
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 132
Registrovaný: Pon Feb 14, 2011 8:13 pm

Re: 4-1610-1-1 Olšava č.1

Poslaťod kura11 » Str Nov 30, 2011 5:28 pm

Olsavu som nahodne objavil pred par rokmi akrasne som si pri tom nahodnom stretnuti zachytal jalce, kazdy rok som sa tesil na olsavu na useky okolo niznej mysle ale zial posledne dva roky je rieka bez ryb... ciastocne za to mozu cigani, tiez som zoparkrat nasiel urobeny mega velky sak z drevenych konarov... raz som dokonca aj vydel pri cine, zlakli sa a usli... stary dvihal sak a mlady cigani mu tam nahanali ryby... katastrofa... potom som bol raz aj na hornejsom useku niekde ako su bidovce tusim a tam uz nebol dokonca ani jalec... plosky nejake boli... vsetko vyzrane od ciganov... voda je sice v povolenke ale je to stratena voda, skoda do nej sypat potocaky a lipne, vyhodene financie...
kura11
 

Re: 4-1610-1-1 Olšava č.1

Poslaťod kura11 » Str Nov 30, 2011 5:56 pm

... no neviem kto ma dneska tolko casu aby denno denne behal po olsave a strazil ci sa tam nepytliaci... ja si skor myslim ze RS by mala mat rozdelene "rajony" podla bydliska kde to ma clen blizko a vie castejsie kontrolovat... bud si to tam odkontroluju rybari ktory tam lovia alebo nikto... bohuzial... na Hornade tiez sused susedovi pozera na paprce tak si velaraz nedovolia ludia brat viac, alebo male... RS to nemoze ustrazit... je dobrovolna...
kura11
 

Ďalší

Späť na Kaprové revíry

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron