Zahájenie PS 2011

Archív starých diskusií

Re: Zahájenie PS 2011

Poslaťod brandys » Ned Apr 24, 2011 7:43 pm

eko: dobre, poviem to takto - ryby chytám takých 28 rokov, jasné, že som ako pubertiak toho na rybách navyvádzal, ale teraz ma nerozháďžu také veci, akože poďme rýchle lapať, lebo sadili, alebo chytaj čo to dá, kým berú, alebo chytám do nekonečná aj malé a potom o tom kecám...ja viem, že to sa nedá predvídať, ale mne je tých rýb dosť ľúto, keď sú aj púšťané naspäť, no dokántrené. Tak vyzerá hornád a ani sa nečudujem. Všetko to je o ľudskej chámtivosti. To chcel tým básnik povedať.

koláč: ja takisto :)
brandys
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 145
Registrovaný: Sob Máj 10, 2008 10:09 pm

Re: Zahájenie PS 2011

Poslaťod Eko » Ned Apr 24, 2011 7:52 pm

Brandys : tomu uz romzumiem :)))..tak nic s tym nenarobime malo rybarov je ktory si to uzivaju v tom dobrom slova zmysle ja vela ryb nenachytam a ked aj nechytim vobec nic odchadzam od vody statny:)
Obrázok užívateľa
Eko
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 351
Registrovaný: Uto Júl 29, 2008 9:37 pm

Re: Zahájenie PS 2011

Poslaťod hlava » Pon Apr 25, 2011 8:48 am

brandys: janci zle napisal ze zobral 5 ale to bolo za 2 dni prvych dvoch zobral na grylovacku a druhy den troch domov.
PS: granulovane duhaky sa sadia za ucelom spapania niesom zastancov nepovodnych druhov rocne si zoberiem zo 8 duhakov, ale potocaka s maximalnou opatrnosou vratim nas5 do vody. Este jedna vec som clenom tej partie a mozem ti povedat (napisat) ze haciky na nastrahach mame tak tenke ako muskarske a samozrejme bez protihrotov a okrem ryb mam rad ked clovek stoji zabrodeny v hornade dookla stromy a ked sa medzy koruny stromov prediera slnko tak je to jeden s najkrajsich pocitov. A na zahajeni milujem len jednu vec ked chytame pstruhy a pustame ich nas5 a masarov moze roztrhnut :o, hlavne tych co sa im malia 4 pstrhy...
hlava
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 441
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 1:37 pm

Re: Zahájenie PS 2011

Poslaťod brandys » Pon Apr 25, 2011 3:33 pm

hlava: ok, už to nechajme. V každom je to lovecké, prečo chytáme. Príroda, slnko, vtáci...pekné, ale v podstate ide stále o ryby. Možno som príliš senti(mentálné) zaostalý :lol:
brandys
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 145
Registrovaný: Sob Máj 10, 2008 10:09 pm

Re: Zahájenie PS 2011

Poslaťod maro » Uto Apr 26, 2011 9:52 am

brandys » Braňo, poznám chalanov z tejto partie, nie sú to klasickí mäsiari ako väčšina pseudopstruhárov na zahájení, takže im trochu krivdíš. Fakt sa snažia k rybám správať ohľaduplne. Zároveň vedia chytať, takže si to odnesie veľa rybých tlamiek počas ich ťaženia. Toto je druhý extrém, sú to pretekári a tak to potom aj vyzerá. Bohužiaľ ešte nedospeli do štádia, aby si uvedomili, že ak sa riekou prejde skupinka "pretekárov", tak si to časť rybej obsádky dosť odserie, hlavne na lipňovkách. Nemám rád hromadné akcie typu tri autá na malú rieku. Tiež som pretekár, ale chválabohu trochu menší pacient ... :D . Zahájenie je ale úplne špecifická situácia ...
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: Zahájenie PS 2011

Poslaťod rybopet » Str Apr 27, 2011 5:14 am

Maro-my-pretekári, si to veľmi "dobre uvedomujeme",že... :P
rybopet
Hyperaktívny diskutér
Hyperaktívny diskutér
 
Príspevky: 1000
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 8:50 pm

Re: Zahájenie PS 2011

Poslaťod maro » Štv Apr 28, 2011 4:06 pm

rybopet » Ruku na srdce ... pretekať v love rýb je tak trochu úchylné, ale ak sa pozrieme na stav v SRZ, tak pretekári sú skôr prínosom ... :)
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: Zahájenie PS 2011

Poslaťod rybopet » Štv Apr 28, 2011 8:31 pm

Uchýlné je aj pozerať sa na mladé kočky v Tvojom veku a predsa pozeráš! :lol:
rybopet
Hyperaktívny diskutér
Hyperaktívny diskutér
 
Príspevky: 1000
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 8:50 pm

Re: Zahájenie PS 2011

Poslaťod maro » Pia Apr 29, 2011 7:54 am

rybopet » Práveže úchylné je nepozrieť sa, máš to nejaké pomýlené, úchylka začína inde ... :D . Ale ak sa nad tým zamyslím a premietnem si celú našu bandu, tak sme jedna banda úchylákov a ešte nás to aj teší ... :lol:
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: Zahájenie PS 2011

Poslaťod kura11 » Pia Apr 29, 2011 2:48 pm

No ak idem k vode na ryby tak aj koli tym rybam... zahadzat si mozem aj doma na zahrade... nemyslim ze chytanie ryb je uchylacina... uchylne je skor dojst, na 4 nahody, lapit 4 pstruhy a hajde domov... pre mna su toto uchylaci... dobre ze ich uz kolo vody nevidno a do dalsej nasady ani nebude... vdaka...
kura11
 

PredchádzajúciĎalší

Späť na Archív

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron