Voľná diskusia

Témy týkajúce sa kaprových a pstruhových vôd. Ochrana rýb a živ. prostredia, lovné techniky a pod.

Re: Voľná diskusia

Poslaťod Martinbati » Pon Feb 27, 2012 6:07 pm

sila.. matka priroda nam zas ukazuje aki sme malicki...
Obrázok užívateľa
Martinbati
Aktívny diskutér
Aktívny diskutér
 
Príspevky: 623
Registrovaný: Str Jún 22, 2011 9:39 am

Re: Voľná diskusia

Poslaťod kura11 » Pon Feb 27, 2012 6:11 pm

TMC vidis aj tu konci snaha rybarov o zarybnovanie, roky sa clovek snazi a potom pride taky ladovy mlyn co vsetko zomelie, iny nemaju take stastie ako mi tu kde toto velmi nehrozi, hornad ma vyrovnane prietoky, kopu potravy, ziadne take extremne ladove pokryvky a predsa obsadka nevyzera ruzovo.. my tu mame vyborne podmienky na to aby hornad bol zdravou a zivou riekou plnou ryb...
kura11
 

Re: Voľná diskusia

Poslaťod TMC » Pon Feb 27, 2012 6:51 pm

Martinbati píše:sila.. matka priroda nam zas ukazuje aki sme malicki...

To nebolo leno matke prirode a jej sile,tomu dopomohla ludska ruka ...a výdatne.T rieku poznam od malicka a zazila uz horsie klimaticke podmienky,lenze tuna zlyhal ludsky faktor-vypustili to naraz,lebo ako tradicne sa setri z vodou a rezerva na nepredvidane oteplenia je mala,taka privalova vlna nevznikne od samovolneho topenia snehu...
TMC
..
..
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Uto Feb 14, 2012 1:56 pm

Re: Voľná diskusia

Poslaťod TMC » Pon Feb 27, 2012 6:59 pm

kura11 píše:TMC vidis aj tu konci snaha rybarov o zarybnovanie, roky sa clovek snazi a potom pride taky ladovy mlyn co vsetko zomelie, iny nemaju take stastie ako mi tu kde toto velmi nehrozi, hornad ma vyrovnane prietoky, kopu potravy, ziadne take extremne ladove pokryvky a predsa obsadka nevyzera ruzovo.. my tu mame vyborne podmienky na to aby hornad bol zdravou a zivou riekou plnou ryb...

..no a chlapci z Kysuc sa môzu nanovo snazit o vysadenie lipna,lebo je nepravdepodobne,ze take ladochody ryba prezije..snad len na hlbsich miestach cosi ostane,ale tych je tam strasne malo....Hornad je ina kava,nehrozia tu take ladochody,ale po poslednej povodni bolo dno riadne preorane a potravy v nom minimalne.Este sa tomu pomohlo aj super protipovodnovymi opatreniami vo forme preorania ostrovcekov buldozerom.Toto je fakt mozne snad iba na Slovensku...nemam slov.
TMC
..
..
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Uto Feb 14, 2012 1:56 pm

Re: Voľná diskusia

Poslaťod kura11 » Pon Feb 27, 2012 9:58 pm

ta ved presne na to narazam, nedavno som sem daval ako nad ramec zohnali pekneho lipna a snazia sa ale vidis, usilie vychadza nazmar... my tu mame perfektne podmienky pre zivot ryb tak to treba vyuzit, potencial rieky je obrovsky len jej pomoct!!
kura11
 

Re: Voľná diskusia

Poslaťod sbiro » Ned Mar 04, 2012 6:05 pm

:chvalenkar:
Naposledy upravil sbiro dňa Uto Máj 15, 2012 8:58 am, celkovo upravené 2
Obrázok užívateľa
sbiro
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Str Nov 02, 2011 3:17 pm
Bydlisko: ObV c.4

Re: Voľná diskusia

Poslaťod martino5 » Ned Mar 04, 2012 6:13 pm

Tato sprava Vam ukaže ako naša mysel dokaže neuveritelne veci!Posobive veci.Na začiatku to bolo tažke.ale teraz na tomto riadku može Tvoja mysel čitat automaticky bez premyšlania.Bud na seba hrdy!Vraj iba niektori ludia toto dokažu prečitat .Prosim pošli to dalej pokial to vieš prečitat. :ryba: :D

Niečo tažšie nemaš? :lol:
martino5
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Pia Apr 24, 2009 3:13 pm

Re: Voľná diskusia

Poslaťod sbiro » Ned Mar 04, 2012 6:21 pm

To nie je ťažké a vraj ani nové. Ja som sa až dnes k tomu dostal cez FB. A prekladal som to z češtiny :D
Obrázok užívateľa
sbiro
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Str Nov 02, 2011 3:17 pm
Bydlisko: ObV c.4

Re: Voľná diskusia

Poslaťod sbiro » Ned Mar 04, 2012 6:34 pm

Martino tu je ťažšia hádanka:

Jabĺčka

V košíku máte 5 jabĺčok. Viete, ako ich treba rozdať piatim deťom, aby každé dostalo jedno celé jabĺčko, a aby 1 jabĺčko zostalo v košíku?
Obrázok užívateľa
sbiro
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Str Nov 02, 2011 3:17 pm
Bydlisko: ObV c.4

Re: Voľná diskusia

Poslaťod sbiro » Ned Mar 04, 2012 8:23 pm

dobrý :idea: :D
Obrázok užívateľa
sbiro
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Str Nov 02, 2011 3:17 pm
Bydlisko: ObV c.4

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o rybárstve

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron