Voľná diskusia

Témy týkajúce sa kaprových a pstruhových vôd. Ochrana rýb a živ. prostredia, lovné techniky a pod.

Re: VN Palcmanská Maša - Dedinky

Poslaťod Martinbati » Pon Jan 02, 2012 11:20 pm

Cronicle píše:
Martinbati píše:v case ochrane potocaka som chodil, a pojdem aj v case ochrane duhaka. ked jednas s rybou opatrne, nic sa jej nestane aj ked sa chyti 3x za den... a nemam to len z vlastnej hlavy ;) je trocha rozdiel ist si ryby zachytat a ist ryby nachytat... a rozdiel je vziat 25cm duhaky, a 33cm duhaky...


Bati - Ty máš všetko iba z internetu! A ešte si na nete čosi pohľadaj o tom, aká je ryba v čase hájanie a prečo a aká mimo doby hájenia!!!

Crono- mam to od chlapika co robi vyter ryb uz par rokov a nie z netu ;) najprv si over informaciu, ked nieco tvrdis :idea:
Obrázok užívateľa
Martinbati
Aktívny diskutér
Aktívny diskutér
 
Príspevky: 623
Registrovaný: Str Jún 22, 2011 9:39 am

Re: VN Palcmanská Maša - Dedinky

Poslaťod kura11 » Pon Jan 02, 2012 11:46 pm

tak ja som zatial co beham po hornade ziadne neresisko neobjavil, skor sa budu vytierat v nejakej extra plytkej a prudnej vode, alebo v tych pritokoch nejakych... videl som ale na dne biele pasy co mohli byt znakom trenia ze to ryby pozotierali z dna ten nanos a ostali ciste biele... ale isty si nie som ci sa tam fakt neresil pstruh ale aj tak sa tymto bielym miestam vyhybam..
kura11
 

Re: VN Palcmanská Maša - Dedinky

Poslaťod kura11 » Uto Jan 03, 2012 12:28 am

Cronicle, ale duhak je hajeny az od teraz tak neviem v com je problem, nejake masivne trenie tu na kaprovke nehrozi, a sam som v tom useku ani potocakov nepozoroval a ani nechytil, ak neratam tych troch... nechapem preto utok na batiho... bati pritom ma brodaky vajcaky takze vela nepobrodil, len po kolena v pribreznej zone... a za dalsie aby sa tu pstruh vytrel ako mal a bola populacia aj zo samovyteru tak to tu musia nejake pstruhy byt... tych 10 pstruhov na 5 kilometroch vela vody nenamuti... :-))
kura11
 

Re: VN Palcmanská Maša - Dedinky

Poslaťod maro » Uto Jan 03, 2012 1:42 am

U duháka lovná miera nie je až tak dôležitá, aj tak sa sadí takmer výlučne v konzumnej veľkosti, väčšej ako lovná miera. A ak ju zvýšime, zas sa bude sadiť tak, aby sa dal rýchlo odloviť. Duhák je biznis. Lovná miera je dôležitá u rýb, ktoré sú pôvodné a u nich chceme zabezpečiť prirodzené rozmnožovanie. Ak chceme obmedziť branie duháka zo pstruhoviek, treba obmedziť hlavne počet kusov na hlavu. Tento rok bude pstruhová sezóna trvať 24 týždňov. Legálne si bude môcť každý s pstruhovým povolením privlastniť 288 ks rýb. Odrátajme tých teoretických 50 ks potočáka a lipňa a máme 238 ks duháka. To nie je normálne (v Tescu stál minulý rok balík troch mrazených pitvaných duhákov 2,85 Eur - v akcii po zlacnení) ... aj keby sme obmedzili počet ponechaných lososovitých na dva kusy na deň, absolútne čísla budú veľmi veľké.

Napadla ma jedna myšlienka ... obmedzenie počtu ponechaných lososovitých rýb a lipňa na 6 ks na týždeň na pstruhovkách a lipňovkách. Ostali by tri povolené vychádzky za týždeň, ale limit by si mohol loviaci vyčerpať aj za jeden deň - potom by ale rybár mohol loviť až v následujúcom týždni. Zároveň obmedziť počet ponechaných Pp a Li na 20 ks za sezónu. Poprosím vaše názory ... :)

A admina poprosím o presunutie do inej otázky, nech nezasierame Palcmanskú Mašu ... :)
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: VN Palcmanská Maša - Dedinky

Poslaťod Martinbati » Uto Jan 03, 2012 2:14 am

Crono Crono... skusim odpovedat na vsetky Tvoje otazky a kritiku, posad sa a pozorne citaj.
Odkial sa vzdelavas Ty? Tebe sa rodia informacie a rady same v hlave? A odkial ich teda cerpat ked nie od tych ktori ich maju a su skusenejsi? Vies sam ze chytam prvu sezonu po 7 rokoch, a kritizujes ma znova, a znova a zase v dalsej a dalsej diskusii... ze sa vzdelavam na mrk, co je forum presne na to urcene, no odpust mi moju drzost... O tom vlhceniu uzlov som uz pisal 3x na tomto fore a stale to vytahujes... a napisem Ti to zas, ano nevedel som ze sa vlhcia uzly, ako som to mal vediet ked mi nik o tom nepovedal, intuitivne? ci je to na vlasci malym pismom napisane? :D ci sa mi snazis iba vysmiat zas na nejakej prkotine? Pozrite na Batiho nevie ani uzly vlhcit, ukazte na mna prstom a zasmejte sa :P citim sa ozaj ponizeny... :ryba:
Na sudkoch som bol asi 3-4 vychadzky s muskarskym prutom (ucim sa muskarit, to si si asi vsimol, kedze vidim ze sledujes aktivne moje diskusie na mrk, a aj ze si ma tam dal ignorovat co ma velmi ale velmi pobavilo :D ). Ale naspat k vychdzakm, pokusim sa zratat vsetky ryby co som tam chytil... pisem si to po kazdej rybacke. Vysledny pocet vsetkych dokopy je 1. Jeden duhak na nymfu, ktory mi padol po chvili zdolavania z hacika. Tot vse z mojho doterajsieho brodenia na sudkoch. Nijaky potocak, ani som on nezavadil. Dost zdrvujuce cislo co? :ryba2: a co som tam bol s chlapcami, tak nik z nich potocaka nechytil...

Kurkovi chcem podakovat ze sa ma tu zastal, vdaka Janci. Nie som az take hrozne zviera ako tu o mne pises :ryba3: Neviem preco sa citis mnou ohrozeny a stale ma napadas v mnohych diskusiach... Ci mas potrebu si kompenzovat nieco, alebo strach, alebo neviem co... Tak uz sa konecne uspokoj! Najdi si inu zabavku, zacni napriklad chodit na ryby :D a daj tu ludom pokoj!
A k tej povolenke, ked ju chces odovzdat, nech sa paci, nik Ti v tom nebrani. Vodna 1 by si mal vediet kde je :)

Uprimne Cronicle... len sa pousmejem nad takymi Tvojimi komentarmi, Ty uz ma urazit nemozes ;)
Obrázok užívateľa
Martinbati
Aktívny diskutér
Aktívny diskutér
 
Príspevky: 623
Registrovaný: Str Jún 22, 2011 9:39 am

Re: VN Palcmanská Maša - Dedinky

Poslaťod Martinbati » Uto Jan 03, 2012 2:20 am

Maro- ja som za obmedzenie potocakov kludne aj na 20ks, mozme ich aj hajit rok - dva uplne. aj tak vacsina z nas PP neberie... Ten pocet ryb neviem ci by presiel celkovy, aj ked tie cisla su vysoke... Z terajsich 12 ryb tyzdenne, na 6... ja by som navrhol 8 tyzdenne, s tym ze mozes ist na pstruhovku aj 7 dni v tyzdni. ked sa pozerate az tak konzumne na duhaka, potom nema zmysel ozaj tu mieru ryby zvysovat... suhlasim
Obrázok užívateľa
Martinbati
Aktívny diskutér
Aktívny diskutér
 
Príspevky: 623
Registrovaný: Str Jún 22, 2011 9:39 am

Re: VN Palcmanská Maša - Dedinky

Poslaťod kura11 » Uto Jan 03, 2012 8:44 am

Marosi kludne by stacilo keby ty v ziline kusok rozmyslali, stacilo tak malo 50ks vsetkych lososovytych vratane duhaka! Ale pani to dali tak ako dali a podla mna to je skor vysmech , pani tam na hrade sa boja o stolicky tak preto na duhaka radsej nesiahli, ale radovemu clenovi sa za 30e oplati zobrat tych 250 ryb ak je sikovny.. Je to nadhodnotene neskutocne, a ziline to vyhovuje, zijeme vsak na slovensku tak sa ani takemu gazdovaniu necudujem..
kura11
 

Re: VN Palcmanská Maša - Dedinky

Poslaťod Martinbati » Uto Jan 03, 2012 9:30 am

6 ryb za tyzden neprejde, to bude velky skok z terajsoch 12, ku zmenam treba spiet pomaly, ja by som zacal u 8 ryb za tyzden, a podla toho jak sa bude vyvyjat situacia, tak by som pocet ryb ponechal alebo ubral. 2 vychadzky do tyzdna su malo... tam aspon 3 nech zostanu
Obrázok užívateľa
Martinbati
Aktívny diskutér
Aktívny diskutér
 
Príspevky: 623
Registrovaný: Str Jún 22, 2011 9:39 am

Re: Voľná diskusia

Poslaťod maro » Uto Jan 10, 2012 11:15 pm

plavec » U duháka stačí, ak sa obmedzí počet kusov za týždeň, teoreticky sa tak zníži počet ponechaných rýb na polovicu na hlavu, čo je dosť radikálny krok. U Pp a Li je zlá situácia v celej strednej Európe, nie len u nás, preto treba niečo robiť. Inak s tým, aby si každá organizácia mohla slobodnejšie upravovať miestne pravidlá máš pravdu, je to aj v našich januárových návrhoch ...
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: Voľná diskusia

Poslaťod kura11 » Štv Jan 12, 2012 12:09 pm

... Ono to je aj jedno ak by bol limit 50ks vsetkych lososakov tak by si kludne mohol rybar zobrat aj 4ks za vychadzku ale len do limitu 50ks.. Je to ale kontraproduktivne ked pani "funkcionari" maju taky zaujem aky maju zveladovat rybarstvo a reviri, no coment..
kura11
 

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o rybárstve

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron