Voľná diskusia

Témy týkajúce sa kaprových a pstruhových vôd. Ochrana rýb a živ. prostredia, lovné techniky a pod.

Re: Voľná diskusia

Poslaťod Martinbati » Sob Nov 26, 2011 4:30 pm

lono píše:Poviem to asi takto, tu ma ročná povolenka k+p stoji 130,- eur s obmedzeným počtom rýb na privlastnenie. V španielsku ma povolenka vyšla na 11,90 eura a to na 5 rokov bez obmedzenia počtu ulovených rýb, jak na riekach, jazerách, priehradách a morí. Myslím, že je to veľký rozdiel.

tak to je ina kava, tomu sa mi ani nechce verit...
Obrázok užívateľa
Martinbati
Aktívny diskutér
Aktívny diskutér
 
Príspevky: 623
Registrovaný: Str Jún 22, 2011 9:39 am

Re: Voľná diskusia

Poslaťod lono » Sob Nov 26, 2011 4:40 pm

Žil som tam cez 10 rokov, takže to viem. Poslednú povolenku som vybavoval v roku 2008 a toho roku som si tam bol zas odpočinúť na par mesiacov.[url][URL=http://imageshack.us/photo/my-images/821/imgupx.jpg/]Obrázok[/url]

Uploaded with ImageShack.us[/url]

Sory ospravdlňujem sa, ale toho roku išli cenou hore :

http://www.licenciascazaypesca.es/licen ... murcia.asp
Naposledy upravil lono dňa Sob Nov 26, 2011 4:49 pm, celkovo upravené 1
lono
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Sob Mar 19, 2011 2:17 pm

Re: Voľná diskusia

Poslaťod lono » Sob Nov 26, 2011 5:00 pm

plavec píše:lono - a systém financovania zarybňovania vôd (okrem mora) je tam obdobný ako u nás, teda z vyzbieraných peňazí od rybárov ? Alebo sa jedná prevažne napr. o štátne dotácie, eurofondy ap. ?


K tomu asi toľko, že oni veľmi sladkovodné ryby nemusia a radšej morské. Ako to tam funguje so zarybňovaním to Ti povedať neviem. Poviem Ti len, že som tam mal unikátne úlovky kaprov a to ráno od 8,00 do 11,00, pretože potom už bolo horúco, som ulovil 24 kaprov a menší 60 cm nebol ani jeden. Lovil som na priehrade Cenajo, ale lovil som aj na mori z lode a to Atuny (tuniak). Keď mám povedať pravdu u nás sú ryby dravšie, bojovnejšie, tam sú ryby sladkovodné lenivšie.
lono
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Sob Mar 19, 2011 2:17 pm

Re: Voľná diskusia

Poslaťod lono » Sob Nov 26, 2011 5:08 pm

plavec píše:lono - ja sa pýtam preto, lebo len samotné uvedenie ceny povolenky má malú výpovednú hodnotu


Pridávam nový ceník povoleniek, pretože ja som to platil 2008, nové ceny povoleniek tak isto platne na 5 rokov :

http://www.licenciascazaypesca.es/licen ... murcia.asp
lono
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Sob Mar 19, 2011 2:17 pm

Re: Voľná diskusia

Poslaťod lono » Sob Nov 26, 2011 6:13 pm

Otázkou stále ostáva, prečo naša MsO zvýšila členské :?:[/quote]

Vysvetlím to asi takto : 10 rybárov = 30 eur, 100 rybárov = 300 eur, 1000 rybárov = 3000 eur
3000 eur /: 10 funkcionárov = 300 eur bez štrajku na 1 funkcionára
:D :D :D :D :D
lono
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Sob Mar 19, 2011 2:17 pm

Re: Voľná diskusia

Poslaťod sbiro » Ned Nov 27, 2011 9:49 am

plavec píše:
sbiro píše:...dík za arogantnú odpoveď...asi to pôvodne nepatrilo mne, ale pri Tebe, už fakt neviem.


a čo ja s tým, že ty to fakt nevieš ?


Plavec, to je v krátkom čase už 2. odpoveď od Teba, ktorá sa mi nepáči a začínam si myslieť, že ďalšou debatou s Tebou len strácam čas...možno som to pochopil posvojom, ale nechci, aby som Ti odpísal v podobnom štýle!

Cronicle, dík za odpoveď...škoda, len že sa do tejto tak málo ľudí.
Obrázok užívateľa
sbiro
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Str Nov 02, 2011 3:17 pm
Bydlisko: ObV c.4

Re: 4-0630-1-1 Hornád č.1

Poslaťod maro » Uto Dec 20, 2011 8:25 pm

plavec » Od koho chceš, aby rozmýšľal??? Tu sú dôležitejšie ikry v praženici, ako nakladené a oplodnené ...
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: 4-0630-1-1 Hornád č.1

Poslaťod kura11 » Str Dec 21, 2011 12:02 am

... sak zasa nasadia :lol: :lol: alebo :(
kura11
 

Re: 4-0630-1-1 Hornád č.1

Poslaťod sardelko » Str Dec 21, 2011 10:23 am

No ja nechapem, preco tu neustale kriminalizujete kazdeho, kto si privlastni nejaku rybu, alebo nebodaj napise a poradi zaciatocnikom ako uspesne chytat. Ak je toto forum na to, aby si ho skupinka kamaratov zamienala s pokecom a vypisovala si tu nic nehovoriace osobne komentare a poznamky, potom to forum kludne mozeme zrusit. Orim je podla mna jeden z najlepsich rybarov v KE - dokazal to opakovane ulovkami kaprov na jazere a teraz aj mienmi. Ja chytam presne tak ako on, z 35 vychadzok za mienmi na Hornade minuly a tento rok som nechytil ani jedneho, mal som jediny zaber. Takze sa naozaj nemusime bat, ze sa vsetky nasadene miene vychytaju, ak niekto poradi kedy a ako na ne.
sardelko
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Štv Máj 07, 2009 11:02 pm

Re: 4-0630-1-1 Hornád č.1

Poslaťod Hunter » Str Dec 21, 2011 11:19 am

Najlepší rybári sem jednak nechodia, a taktiež byt tu urcite nevypisovali presny navod a neprezradzali svoje miesta ...
Hunter
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 71
Registrovaný: Sob Máj 10, 2008 5:10 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o rybárstve

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron