Voľná diskusia

Témy týkajúce sa kaprových a pstruhových vôd. Ochrana rýb a živ. prostredia, lovné techniky a pod.

Re: 4-3270-4-1 Vodná nádrž - Bukovec

Poslaťod s0krates » Uto Nov 22, 2011 2:36 am

...znovu som si prečítal vaše príspevky...a :?: :?: :?: ...ako diskutér, čo sa týka argumentácie som sa teraz ocitol v dosť ťažkej pozícii...ale nič to... už som bol aj v horšej :) ...asi tu budem dlho svietiť ako prihlásený ;)

maro píše:kura11 » Janči, to nič, že si to nepochopil, ja sa tiež dopracuvávam k tomuto názoru postupne. :D


...pre túto poznámku a kôli Hunterovi odbočím od témy "ryby" - ozrejmím pojmy a súvislosti...na takúto diskusiu som sa chystal, už dlhodobo...cca 2 roky...snažím sa v nej byť aspoň nejaký ten krok pred vami, ale určite neviem dopredu, ako sa bude diskusia vyvíjať.
---použil som som slovo mauietika a použil som ho zámerne...čo to slovo znamená?...trochu inak je definované vo vikipédii a trochu inak v mojom starom slovníku...vyberiem definíciu zo slovníka, lebo na nete si to viete pozrieť kedykoľvek.

...takže mauietika: schopnosť učiteľa vyvolávať, pomáhať obnažovať v človeku správne vedenie a poznanie, nahliadať na svet,uchopiť ho prostredníctvom pojmov a pojmového myslenia pričom metódou je dialóg, diskusia, vhodné kladenie otázok, ironizovanie a spochybňovanie pôvodne neotrasiteľných hodnôt.

...ja však nie som nijaký učiteľ a preto slovo učiteľ nahradím slovom človek ...ak by som to mal laicky povedať je to schopnosť človeka viest ľudí k správnemu názoru a poznaniu formou diskusie.
...osobne uprednostňujem poznanie pred názorom - je lepšie poznať pravdu, ako mať na ňu názor... a prečo to robím? - lebo čím som starší tým si viac uvedomujem, že nedá sa s každým bojovať, alebo zbiť ho, len preto, aby bol ticho...občas treba aj niekoho presvedčiť...je to síce ťažké, ale možno sa mi to podarí...a možno nie...uvidím.
...škoda, že sa z tejto diskusie stiahol Plavec...to moje ironizovanie ho znechutilo a urazilo a to ma mrzí...no pri je ho intelekte by mu svedčilo viacej chrabrosti v takýchto diskusiach a nie kvôli prkotine sa urážať ;)

... a teraz naspäť k rybám,ale to až v 2. príspevku.
Naposledy upravil s0krates dňa Uto Nov 22, 2011 10:26 am, celkovo upravené 1
s0krates
 

Re: 4-3270-4-1 Vodná nádrž - Bukovec

Poslaťod sbiro » Uto Nov 22, 2011 6:49 am

...Hunter mi napísal, že vraj som povýšenecky a že sa pasujem za niekoho kto nie som, takže siahnem k určitej sebareflexii a už tu budem písať len pod nickom Sbiro, aby to nikoho neiritovalo...a uznávam,že nick s0krates je príliš uletený.

Kura, na pstruhový Hornád takmer nechodím..neviem, či sa tam často chytá na mŕtvu rybku ?...naozaj je to chytanie až také škodlivé?... už som chytil na Ružíne veľkého PD a mal v sebe 12cm beličku. Ak by som chcel vyselektovať veľkého pstruha použil by som podobnú mŕtvu rybku.
...posledné roky chytám ryby cielene...nechodím na ryby, ale na konkrétny rybí druh a tiež si pri tom zachytám... odchytám si na Bukovci PD, idem na podustvy a potom striedam kapre s dravcami...druhy ktoré si nechcem privlastniť takmer nechytám, aj keď sa mi občas nejaká iná pritrafí.
...pri tom pichaní rýb máš pravdu v tom, že ryba sa poučí...už som to videl na amuroch...chápem, že chytanie rýb je pôžitok, ale nebudem chytať podustvy, len preto, lebo si pri tom zachytám a viem ich chytať... a to isté je aj pri pstruhoch, jalcoch a pod...chytím si svoje a potom už idem skúšať niečo iné, alebo zdokonaľujem techniku, ktorú dobre neovládam.
Videl som Tvoje fotky na mrku a nemáš tam len pstruhy a určite chytať vieš ...ja toľko rýb nechytám ...dole na Hornáde sa na prívlač chytajú ťažšie...tam treba vedieť,čo,ako a kde hodíš, lebo inak o to ľahko a rýchlo prídeš... http://www.mrk.cz/fotky.php3?id=69950 to sú už len pozostatky ...a minimálne raz toľko som potrhal odkedy tam chodím...napokon vravel si, že to miesto na mojej fotke poznáš, takže asi vieš o čom hovorím.
...pretekáš, koľko krát po sebe vieš hodiť sumcovú plandavku tak, aby pľaskla pri dopade na hladinu?

... alebo položím otázku inak :čo Ťa viac rybársky posunie dopredu chytanie pstruhov pre zábavu, alebo prívlač na ťažkej vode plnej prekážok akou je dolný tok Hornádu? ...a odpovedať môže kľudne aj maro. ;)

..ďalšia časť príspevku - keď budem mať čas ...dnes zajtra neviem
Obrázok užívateľa
sbiro
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Str Nov 02, 2011 3:17 pm
Bydlisko: ObV c.4

Re: 4-3270-4-1 Vodná nádrž - Bukovec

Poslaťod maro » Uto Nov 22, 2011 11:19 am

s0krates » Na základe svojho bezprostredného poznania viem formulovať svoj názor ... to je môj názor na danú problematiku, nie názor na pravdu. Pravda je veľmi relatívny pojem. Práve preto diskutujeme, t.j. prezentujeme svoje bezprostredné poznania - názory. Nie je dôležité, aby každý hneď na prvý krát všetko pochopil, dôležité je donútiť ľudí, aby sa nad danou vecou zamysleli, potom si môžu prehĺbiť svoje bezprostredné poznanie a následne aj zmeniť názor ...
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: 4-3270-4-1 Vodná nádrž - Bukovec

Poslaťod kura11 » Uto Nov 22, 2011 9:54 pm

tak mna urcite bavi chytat viac pstruhy ako sa trapit niekde dole na hornade.,. kazdy mame svoje co ho bavi, obcas tiez zajdem na krasnu a hadzem velku sumciu plandosku do osalenia ale nenaplna ma to... a ist cielene po rybe ktoru chcem len zmasit mi tiez nepride nejake rozumne... ja chodim k vode si precistit hlavu, pochytat ryby, zazdolavat si,najlepsie hoc aj mensie ale nech to bere stale... to hadzanie megarotacky dole na hornade by ma neposunulo nikde... len by som sa natrapil s obcasnym nejasnym vysledkom... teraz chodim pravidelne na gecu dneska to bola 6 ta gumovacka bez ryby... vydrz mam ale bavit ma to veru nebaví, baví ma lapat jalceky na toryse, lapat pstruhy na hornade, lapat lipne na... :lol: kludne by ma bavilo aj podustvy hoc by som nevzal ani jednu... v tom je asi rozdiel medzi nami... :idea: baví ma akcia na rybach... osobne si rad zajdem na bukac do odkaliska na okuniky a viacej sa pri nich zabavim ako by som sa zabavil hadzanim megaplandavky s tazkym kolikom...ale ako pisem kazdeho baví nieco ine...
kura11
 

Re: 4-3270-4-1 Vodná nádrž - Bukovec

Poslaťod sbiro » Str Nov 23, 2011 6:00 pm

..Kurka, mne je od prvej chvíle jasné, že čo Ťa baví...ale nepýtal som sa Ťa na to...pýtal som sa Ťa na to: čo Ťa viac rybársky posunie :?: ...videl som dole vláčiť domáceho chlapíka X-Rapom v takej vode, že ja by som sa tam bál hodiť gumu s háčikom bez pružinky proti zachyteniu...to je pre mňa "ťažký frajer" :!:
... aj oproti vám pretekárom... prepáčte, ale myslím si to...chytil vtedy asi 70ku jalca, zlomil mu krk a dal ho do igelitky...keď som mu zakričal, že to je trofejný, len stroho odpovedal " už som ulapel aj väčšeho" - po východňarsky....ešte som sa ho spýtal, že koľko má šťúk - "teho roku lem pejc" a išiel preč- ďalej...to bol pre mňa rybár, že "kalap dolu"
Kurka nehnevaj sa, si mladý dobrý rybár... Tvoje názory a spôsoby rešpektujem, ale myslím si, žeby si mohol byť ešte lepší...a je na Tebe čo si vezmeš z toho, čo som Ti napísal...ja Ťa do ničoho nenútim - len uvažuj!

... a teraz k Marovi:
Maro, napísal si to pekne ;) ... ja tiež slová relatívny,relatívne a relatívna nemám rád, pretože sa často zneužívajú celebritami ktoré o tom nemajú šajnu...od výrokovej logiky cez filozofické smery, väčšie a menšie nekonečná by sme sa dostali k jadrovej fyzike...posledne som ukončil debatu pri baryónnej asymetrii.
http://blog.sme.sk/diskusie/920262/1/40 ... ml#4088809.
...nemienim "utopiť" túto diskusiu v niečom takom...takže sa zhodnime na jednoduchých pravdách...napr. na tom, že ryby na mojích fotkách sú už mŕtve a a Tvoj košík funguje :)
Obrázok užívateľa
sbiro
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Str Nov 02, 2011 3:17 pm
Bydlisko: ObV c.4

Re: 4-3270-4-1 Vodná nádrž - Bukovec

Poslaťod maro » Str Nov 23, 2011 6:16 pm

sbiro » OK, beriem ... :) Len mierne poupravím ... môj košík nefunguje.
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: 4-3270-4-1 Vodná nádrž - Bukovec

Poslaťod sbiro » Str Nov 23, 2011 6:33 pm

...ešte k Hunterovi : ...fotky čo som podával som dal som preto, aby sa vedelo že aj dole sú ryby a občas aj pekné...ak by som tie fotky nepoužil v tejto diskusii vôbec ich nedávam na mrk ...ak nejaké ryby fotím tak to viacmenej kôli kolegom a priateľom na facebooku aby ma nepodpichovali.
http://www.mrk.cz/fotky.php3?id=69558 to miesto som odfotil preto, lebo sa tam dosť pytliači ...na rybku určite celoročne...dole na Hornáde je tam viac takýchto miest...spoznáš ich podľa parôžkov... parôžkári berú všetko mreny,jalce,kapre,šťuky aj sumce...už som tam trafil aj na oceľové lanko s 3 trojhákmi a 40 mrenou...bolo by dobré keby tam chodilo viac rybárov a aj RS, lebo pochybujem že si nejaký normálny rybár vyreže parôžky.
Obrázok užívateľa
sbiro
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Str Nov 02, 2011 3:17 pm
Bydlisko: ObV c.4

Re: 4-3270-4-1 Vodná nádrž - Bukovec

Poslaťod sbiro » Str Nov 23, 2011 7:46 pm

...Plavec,si ma predbehol :) ...asi tu už pôsobím bárs premudreto, ale už si na tom nezakladám tak ako kedysi...len podotknem, že za virtuálnym nickom je vždy reálny človek, ale Ty konkrétne si ten najvirtuálnejší...a v čom prehrám?...to som nepochopil.

...je jedno či 100 rybárov zareže 100 rýb, každý po jednej...alebo 10 rybárov po 10 rýb...alebo 1 rybár 1OO rýb...výsledok je stále rovnaký - 100 mŕtvych rýb.
...len tá posledná verzia je pre ostatných rybárov najbolestivejšia...to som len tak na ukážku :)


...za celou tou diskusiou je snaha poukázať na to, že len samotné CHaP nič nerieši, ak nepôjdu dole limity a miery hore...dúfam, že som pár ľudí presvedčil :?:
Obrázok užívateľa
sbiro
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Str Nov 02, 2011 3:17 pm
Bydlisko: ObV c.4

Re: 4-3270-4-1 Vodná nádrž - Bukovec

Poslaťod sbiro » Str Nov 23, 2011 7:48 pm

Plavec, to bolo dávno...som cítil pretlak vedomostí :)... a tie zubáče platia :?:
Obrázok užívateľa
sbiro
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Str Nov 02, 2011 3:17 pm
Bydlisko: ObV c.4

Re: 4-3270-4-1 Vodná nádrž - Bukovec

Poslaťod lono » Str Nov 23, 2011 10:30 pm

plavec píše:
sbiro píše:...za celou tou diskusiou je snaha poukázať na to, že len samotné CHaP nič nerieši, ak nepôjdu dole limity a miery hore...dúfam, že som pár ľudí presvedčil :?:


- pri systéme CHaP sú limity a miery zbytočné
- limity a miery smerom nahor - veď na to tlačíme od začiatku viacerí


to by som opravil limity poctu chytených kusov rýb dole a miery rýb hore
lono
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Sob Mar 19, 2011 2:17 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o rybárstve

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron