Voľná diskusia

Témy týkajúce sa kaprových a pstruhových vôd. Ochrana rýb a živ. prostredia, lovné techniky a pod.

Re: 4-3270-4-1 Vodná nádrž - Bukovec

Poslaťod s0krates » Sob Nov 19, 2011 7:25 pm

...Kura, nebudem sa opakovať k tomu čo som už napísal...ja si rybky viem na Hornáde nachytať...som minule o tom písal v téme Hornád...keď skončí pstruhovka chodím už len na Hornád...asi 3x som chytal na Bukovci na mŕtvu rybku, ale išli mi samé ostrieže.

...Plavec, už sa tu o tom píše 3roky a nič...čím sa pohlo?
s0krates
 

Re: 4-3270-4-1 Vodná nádrž - Bukovec

Poslaťod s0krates » Sob Nov 19, 2011 9:44 pm

Plavec, mlátenie prázdnej slamy, alebo kto do Teba kameňom Ty doňho chlebom, ale pochybujem,že to bude účinné...ja stavím na to, že poukážem na negatíva existujúceho zákona formou jeho maximálneho využitia...svojimi úlovkami pobúrim rybárov podobných Tebe...u niektorých vzbudím závisť a budem sa obhajovať tým, že nič nezákonné a nelegálne nerobím.

...ak by bolo treba dám dokopy skupinu, ktorá bude "sekať" všetko a fotky zabitých rýb budem posielať e-mailom do Žiliny spolu s poďakovaním, že si môžeme všetky tie ryby nechať... :o ...kľudne budem robiť toho zlého mäsiara a otázka znie : čo stým urobia kompetentní?


...a vody čakajú ďalšie rany...videl si Kurkovu fotku a pozri si, ako vplyvy MVE vyhodnotili na vláde.

http://www.rokovania.sk/Rokovanie.aspx/ ... rial=19326

http://www.rokovania.sk/File.aspx/ViewD ... fixFile=m_
s0krates
 

Re: 4-3270-4-1 Vodná nádrž - Bukovec

Poslaťod kura11 » Sob Nov 19, 2011 10:57 pm

Sokrates, nemyslim ze tato cesta je tiez ta spravna aj ked tiez prestavam verit v zazraky a hlavne pri brojleroch sa riadim heslom nezoberem ja zobere bombal podomnou co je zo zaciatku velka pravda... ale zasa mesiarit aby som ukazal ze mi je to dovolene nemienim... zasa taketo zmyslanie nepodporujem... za sezonu nachytam vela potocakov, lipnov a nevezmem ani jedneho, aby som dakomu ukazoval ze system je nedokonaly!!! ryby si zasluzia dostat sancu od ludi ked ich system nechrani tak aspon my rybary by sme mali mat uctu k rybam ktorych je uz pomenej alebo su vytlacane na okraj alebo uplne decimovane... rybku ti zakon dovoluje a ani ti ju neberiem na pstruhovke ale podaktory vratane mna mame moralny kodex a povinnost tento neduh a ojeb na ryby nepouzit... nic v zlom... ale rybka je velka a zakerna zbran voci rybam... :!:
kura11
 

Re: 4-3270-4-1 Vodná nádrž - Bukovec

Poslaťod maro » Ned Nov 20, 2011 1:14 am

Zaujímavá polemika ... ale jediné, čo ma v nej zaujalo a nad čím si už dlho lámem hlavu je táto myšlienka:

s0krates píše:...veď o to ide :!: ... :idea: - ryby treba chrániť...tak jak pred mäsiarmi, tak aj pred pichačmi :lol:


Trochu štuchnem do miestnej pretekárskej komunity, ale je to tak ... niekedy narobí partia trénujúcich pretekárov (ktorí opichajú takmer všetko vo vode, preto že naozaj chytať vedia ... a je jedno, či vláčkari abo muchári) viac škody, ako pár obyčajných "bombaľov", ktorí si vezmú svoje štyri brojlery a idú preč. Tiež som registrovaný pretekár (hoci ja chytať neviem :) ), viem o čom hovorím ... :?
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: 4-3270-4-1 Vodná nádrž - Bukovec

Poslaťod kura11 » Ned Nov 20, 2011 6:27 am

... Maro nepochopil som nejak tvoj prispevok ze "narobí partia trenujucich pretekarov viac skody" akej skody??? ze sa ryba skor pouci alebo si aspon na cas da pozor lebo je opatrnenjsia?? skody mozna pre bombalov ktorí potom tu opichanu nevedia chytit a ked lapaju po dakom co to vie tak hromzia :-)) ... a je vela dobrych rybarov ktory ani nie su pretekary a ryby chytaju a pichaju mozna este lepsie... idu si k vode zachytat, takto by sli za 10 minut domov... pokial sa to umenie nezneuziva tak nevidim nejakej skody... dopichana ryba je uz velmi opatrna a uz len tak hocico nezobere a skor prejde na prirodzenu potravu... ta co je v kosiku uz asi tazko... :lol:
kura11
 

Re: 4-3270-4-1 Vodná nádrž - Bukovec

Poslaťod s0krates » Ned Nov 20, 2011 9:45 am

...ok chlapi - som rád že ste sa zapojili...celkom solídny brainstorming :) ...postrádam už len reakciu Plavca...písali sme cez 2 fóra a preto si dobre pozrite aj Dravce v kaprových vodách. ..vzájomné odpovede sa podľa času prelínajú...sa idem nato vyspať - som po nočnej -OK ?
s0krates
 

Re: 4-3270-4-1 Vodná nádrž - Bukovec

Poslaťod Hunter » Ned Nov 20, 2011 11:43 am

Sokrates - Niekto tu pisal že uznava nazor,tak skuseneho rybara ako ty.... No nechapem co si tym chces dokazat,že tu pouzivas vyrazy z greckej filozofie ,davas tu fotky mrtvych ryb na stole,davas na nete fotky miest kde si ich ulovil. Dost na hlavu postavena filozofia ochrany ryb.Myslis ze ludi z rybarskeho zvazu su nejake greenpeace, ze to s nimi pohne ked budu toto citat,podla mna este oni sami si tam pojdu zachytat a zobrat si tie ryby,ktore ty chces udajne "chranit". Ale je to tvoj nazor neberiem ti ho ;) .Ja keby som si nasiel nejake "tajne" miesto ,tak si ho necham radsej pre seba a nebudem tu davat fotky a chvalit sa a radit druhym ze co kde,ked a načo. Lebo ostatni mozu byt nenazranci a bude po dalsom urodnom mieste, lebo ty si chcel dat najavo ryb.zvazu ze nieco nie je v poriadku...
Hunter
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 71
Registrovaný: Sob Máj 10, 2008 5:10 pm

Re: 4-3270-4-1 Vodná nádrž - Bukovec

Poslaťod maro » Ned Nov 20, 2011 3:53 pm

kura11 » Janči, to nič, že si to nepochopil, ja sa tiež dopracuvávam k tomuto názoru postupne. :D
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: 4-3270-4-1 Vodná nádrž - Bukovec

Poslaťod s0krates » Ned Nov 20, 2011 9:55 pm

...asi toho veľa nestihnem, aspoň stroho.
...ak by som toho roku skončil s rybárčením na další rok je vo vode o 7 kaprov,15 pstruhov ,15 podustiev ,2 šťuky a možno pár mieňov viac - to by asi bolo čo sa týka ochrany rýb a mojej osoby asi najúčinnejšie...ja si však zasa vezmem povolenku a asi rovnaké množstvo si vezmem.
...viem si chytiť aj viacej rýb, ale asi ich viac nepotrebujem...povedzme, že by som ich zrazu začal potrebovať a začal plniť limity na maximum...asi by sa to rybárom nepáčilo, ale nebolo by to nič nezákonné...jediná možná ochrana rýb pred takýmto konaním je, že sa tie limity znížia...už teraz sa napr. "moje rozumné" privlastňovanie si mieňov Plavcovi nepáči...ja ich však môžem nachytať a aj privlastniť oveľa viac .

...čo sa týka pichania už som pár malých lipňov a PP pichol - škoda, že potom niektoré plávali hore bruchom...zvlášť lipeň s odsrihnutým háčikom veľkú šancu nemá.

Hunter, Ty si asi na hraničnom asi nebol...aj keby som Ti dal GPS súradnice mal by si veľmi veľký problém niečo chytiť...zbytok až zajtra - padám do nočnej.
s0krates
 

Re: 4-3270-4-1 Vodná nádrž - Bukovec

Poslaťod Hunter » Ned Nov 20, 2011 10:36 pm

Sokrates- nie nebol som na hranicnom a asi preto by som na prvy sup nic nechytil.Rovnako ako keby som ja teba poslal prvykrat na nejake nezname miesto, kde su ryby iba v par jamach. Aj ja som mohol zobrat tolko a tolko ryb,ale nemam potrebu si plnym mrazakom nieco dokazovat ani niekomu inemu robit nervy .Ale asi si si nieco viac, ked si vzdy chytis kolko chces a kedy chces ;)
Hunter
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 71
Registrovaný: Sob Máj 10, 2008 5:10 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o rybárstve

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron