Drachkovitch v praxi

Témy týkajúce sa kaprových a pstruhových vôd. Ochrana rýb a živ. prostredia, lovné techniky a pod.

Drachkovitch v praxi

Poslaťod el_Jarino » Štv Nov 03, 2011 10:45 pm

Ahojte. Som rybar-nerybar, moj sumar privlastnenych ulovkov je totiz kazdy rok prazdny. Rybarcenie je u mna skôr konicek k uvolneniu mysle. Momentalne je najvzrusujucejsia cast sezony - cas dravcov. Moj system lovu sa sklada z castych prechadzok v spolocnosti verneho psika a dalekohladu, kde pozorujem kde a co sa na vodnej hladine deje. Druha cast by mala pozostavat z testov sportoveho nacinia na vytypovanych miestach. Bohuzial tych miest je z roka na rok menej, ale k tomu sa rozpisovat nebudem, kedze sa nachadzame v "dobe mraznickovej". Prednedavnom som si zhotovil Drachkovitchovu sustavu zeliezok k nastrazeniu mrtvej rybky pri privlaci. Kontaktoval som v suvislosti s nim mnoho kamosov, aj sportovych rybarov (ktori ma samozrejme pohotovo zjazdili za trojhaky), no nikto mi s presnostou nevedel odpovedat na otazku: je mozne pri privlaci na kaprovej vode s nastrahou vo forme umelej rybky pouzit k jej upevneniu s Drachkovitch systemom dva trojhaciky? Ked privlacujete s kdejakymi woblermi, niektore obsahuju aj tri trojhaciky a nic sa nedeje. No a myslim si, ze vlacenie mrtvej rybky je od vlacenia woblera rozdielny hadam len v pachovej stope. Vie mi na to dat niekto jednoznacnu odpoved? A necitujte mi prosim zakon, ten poznam z kazdej strany a nikde to nie je presne specifikovane. Vopred Vam srdecna vdaka a Petrov zdar!

Jaro Simko
el_Jarino
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Ned Nov 14, 2010 11:05 pm

Re: Drachkovitch v praxi

Poslaťod martino5 » Štv Nov 03, 2011 10:51 pm

..čo sa tyka trojhačikov ,možno to nie je vhodne sem pisat,ale zakon s trojhačikmi sa da obist :mrgreen:
martino5
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Pia Apr 24, 2009 3:13 pm

Re: Drachkovitch v praxi

Poslaťod el_Jarino » Pia Nov 04, 2011 5:05 pm

Hm. No, po vychodňarsky povedané : "ta som še teho veľo doznal!"
el_Jarino
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Ned Nov 14, 2010 11:05 pm

Re: Drachkovitch v praxi

Poslaťod s0krates » Štv Nov 10, 2011 1:03 pm

...takže tomu rozumiem tak: ak použijem riper v kombinácii s drachkovitchom je to ok...ale ak k jigovému háčiku pripevním kúsok lanka s trojháčikom je to zakázané...pýtam sa preto, lebo som už čítal v časopisoch tipy na vylepšenie jigov, ale nezdalo sa mi žeby to bolo v súlade zo zákonom.
s0krates
 

Re: Drachkovitch v praxi

Poslaťod maro » Štv Nov 10, 2011 1:30 pm

Toto je dosť ošemetné, zákon totiž nepozná pojem "továrensky vyrobená nástraha" ... bol by zaujímavý súboj dvoch právnikov-rybárov s opačnými názormi na túto tému ... :) mali by byť v legislatíve definované skôr nástrahy ako také ...
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am


Späť na Všeobecne o rybárstve

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron